Kaip atostogaujame Širvintose

Reikia pripažinti, kad dalis jaunimo iš dyko buvimo laiką leidžia ir vartodami alkoholį...

Reikia pripažinti, kad dalis jaunimo iš dyko buvimo laiką leidžia ir vartodami alkoholį...

Vasara mokinių ir studentų gyvenime yra poilsio laikas, kurį jie gali leisti užsiimdami mėgstama veikla. Širvintos nėra didelis miestas, todėl ir jaunimui siūlomų laisvalaikio praleidimo būdų yra mažiau nei didmiesčiuose: mažesnė kultūrinio gyvenimo įvairovė, savanoriškos veiklos, darbo vietų vasarai stoka. Dalis vyresnių klasių mokinių išvyksta į kitą miestą ar šalį poilsiauti arba dirbti, tačiau yra ir į Širvintas vasarai grįžtančių studentų. Ką jaunuoliai šių atostogų metu veikia Širvintose? Ar pakanka siūlomų laisvalaikio praleidimo būdų?

Gimnazistės Solvitos nuomone, vasaros metu Širvintose nelabai yra ką veikti. Mokiniai ir studentai norėtų padirbėti, tačiau darbo pasiūlymų mažai. Mergina šiuo metu dirba pardavėja ir tikisi derinti darbą su laisvalaikiu iki rugsėjo. Ji sako, kad dauguma jaunų žmonių laiką leidžia namuose arba mieste su draugais, nes Širvintose trūksta pramogų ir renginių, kurie masintų tiek jaunimą, tiek visus širvintiškius.

Mokykloje besimokanti Indrė pritaria Solvitai. Indrės teigimu, vasarą nepakanka veiklos jauniems žmonėms, nėra net pakankamai viešų vietų (be paplūdimio), kur būtų galima leisti šiltas vasaros dienas. Dėl užimtumo stokos mokinė didžiąją dalį atostogų praleidžia bendraudama su draugais. Indrė mano, kad Širvintose reikėtų daugiau ramių vietų, kuriose mokiniai ir studentai galėtų pabūti ir pabendrauti, įvardija lauko kavinukių stoką.

Daug jaunų žmonių išvažiuoja poilsiauti ar dirbti, kiti su draugais būna mieste, kadangi Širvintose jaunimas turi pats sugalvoti, kaip leisti atostogas, nėra gausybės laisvalaikio praleidimo alternatyvų – teigia šiuo metu Širvintose dirbantis studentas Arvydas. Po darbo likusį laiką studentas skiria savo pomėgiams: mokymuisi groti ir sportui.

Abiturientė Ieva taip pat teigia, kad jaunimui Širvintose yra maža užsiėmimų arba apie juos mokiniai ir studentai nėra informuoti. Paskutinę vasarą prieš išvykdama studijuoti į kitą miestą mergina planuoja praleisti gimtajame krašte ir ieškosi darbo. Ji siūlo jaunimą burti į kolektyvus, kuriuose kiekvienas galėtų užsiimti mėgstama veikla, būtų už ką nors atsakingas. Kaip pavyzdį Ieva pateikia Širvintų parapijos jaunimo veiklą, kuri, deja, ne visiems priimtina dėl pageidaujamo dalyvavimo pamaldose, tačiau pati idėja puiki.

Gimnazistas Dominykas šias šiltojo sezono atostogas leidžia užsienyje, ten dirba, tačiau paklaustas, ar būtų turėjęs ką veikti Širvintose, sako, kad veiklos būtų užtekę. Dominykas planavo dalyvauti stovyklose, o būdamas gimtajame mieste, kartu su Širvintų kultūros centro savanoriais jis būtų ruošęsis naujam spektakliui, važinėtų dviračiu, leistų laiką su draugais. Taip pat daugiau laiko būtų skyręs savo hobiams: fotografavimui ir grojimui gitara. Tiesa, kaip ir daugelis kitų, Dominykas teigia, kad vasaros metu Širvintose mokiniams ir studentams mažoka laisvalaikio praleidimo pasiūla, tačiau išeitį vis tiek galima rasti. Gimnazisto nuomone, jei visi mokiniai ir studentai užsiimtų tuo, kas jiems patinka, nereikėtų jokių siūlymų, nes daug iniciatyvų kiltų iš paties jaunimo.

Galbūt naudinga būtų pasinaudoti Dominyko patarimu ir nelaukti, kol kas ką nors pasiūlys, o pačiam jaunimui imtis iniciatyvos, kad būtų linksma, įsimintina ir nenuobodu.

Šarūnė Baronaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+