Dienos stovykla Vileikiškiuose

DSC_0691Štai jau ir praėjo trečdalis moksleivių vasaros atostogų. Kai lietus kas dieną aplanko, kieme praleisti laisvalaikį nėra labai smagu. Todėl Vileikiškių vaikų dienos centre „Lašelis“ visą birželį vyko dienos stovykla. Šios stovyklos metu visi norintys kaimo vaikai ir jaunimas galėjo dalyvauti įvairiose edukacijose bei pamokose, kurios vyko Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ teritorijoje bei patalpose.

Pirmoji veikla – tapymo pamokos. Šią veiklą vedė savanorė tapytoja Ramunė Šimienė. Ji mokė jaunuosius vileikiškiečius tapyti ant drobės senoviniais tapymo dažais, kuriais tapydavo šventųjų ikonas. Pamokų vadovė vietoje gamino temperą – dažus iš pigmento miltelių ir rišamosios medžiagos (kiaušinio trynio bei vandens). Jai reikėjo greit suktis, nes jaunieji tapytojai užsakydavo vis naujų ir naujų spalvų. Vieni tapyti darbai buvo atlikti per keturių valandų užsiėmimą, o kitiems užbaigti reikėjo net penkių užsiėmimų.

DSC_0729Ramunė Šimienė ne tik puiki dailininkė. Ji taip pat sugeba lipdyti nuostabius gaminius iš molio. Todėl mielai pamokė ir dienos stovyklos dalyvius iš molio gumuliukų nulipdyti puikius, akį džiuginančius molinius gaminukus. Taip vaikų rankelėse gimė vėžliukai, gyvatukai, valtelės, lėkštutės ir kiti moliniai dirbiniai.

Trečioji veikla, kuria galėjo užsiimti stovyklautojai – siuvinėjimas kryželiu. UAB „Riolis“ Širvintų skyriaus vedėja VDC Lašeliui padovanojo net 30 rūšių įvairių siuvinėjimo kryželiu rinkinių. Daugeliui vaikų ir jaunuolių ši veikla buvo pažįstama iš bendrojo lavinimo mokyklos, todėl dauguma su užsidegimu griebėsi šio darbo. Tiesa, siuvinėjimas reikalauja daug kantrybės, kruopštumo ir atlikti darbą iki galo. Todėl siuvinėjančių stovyklos dalyvių liko nedaug. Išsiuvinėta 12 darbelių.

Ketvirtoji veikla – edukacinė programa „Žvakių gamyba“. Net 22 vaikai bei jaunimas turėjo galimybę susipažinti su žvakių iš sojos vaško gamybos technologija. Kiekvienas galėjo individualiai pasirinkti kvapą savo būsimai žvakei, parinkti dažus ir formą. Po valandos intensyvaus darbo buvo sukurtos 22 spalvingos ir labai kvapnios įvairių formų žvakutės.

vil5Penktąjį labai smagų užsiėmimą „Pažink Lietuvą“ vaikams pravedė savanoris Vytenis Dapkevičius. Stovyklautojai pasiskirstė į dvi komandas ir rungtyniavo, kuri iš judviejų atspės daugiau Lietuvos žemėlapyje pažymėtų miestų ir miestelių, o mūsų rajone net kaimelių, kurių pavadinimai buvo užtušuoti juodu žymekliu. Net valandą vyko įnirtinga kova. Kai kurie bandė trinti, kai kurie – klausti patarimo vadovų, bet nė venas neliko abejingas ir aktyviai dalyvavo rungtyje.

Be įprastinių veiklų, maisto gamybos pamokų, sportinių užsiėmimų, stovyklautojams taip pat teko padirbėti visuomenės labui. Tiek maži, tiek dideli tvarkė vaikų dienos centro teritoriją, rinko šiukšles, kurias primėto vakarais teritorijoje pramogaujantis ir negerbiantis kitų triūso Vileikiškių jaunimas, plovė indus po maitinimo, šlavė grindis, tvarkėsi po užsiėmimų. Paskutinę stovyklos dieną visi draugiškai ėmėsi tvarkyti Vileikiškių kryžiaus, kuris stovi šalia autobusų stotelės ir išdidžiai pasitinka visus atvykstančius į kaimą, aplinką. Ne tik jaunimas, bet ir būsimieji pirmokai kibo į darbą ir atkakliai rovė piktžoles. Aptvarkęs gėlių darželį, pasodintą kaimo gyventojų aplink kryžių, jaunimas nusprendė vasaros pabaigoje atnaujinti ir patį medinį kryžių. Vasara netruks prabėgti, todėl linkime visiems kuo daugiau saulėtų ir šiltų dienų bei skaidrios nuotaikos.

vil7Už stovyklos rėmimą esame dėkingi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Širvintų rajono Socialinių paslaugų centrui, LPF „Vaikai stebuklais auga“ direktorei Neringai Kleniauskienei, LPF „Maisto bankas“, UAB „Riolis“, Ramunei Šimienei ir savanoriams.vil8

Andželika Bagočiūnienė

VDC „Lašelis“ vadovė Andželika Bagočiūnienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+