Dėl nuomininkų keliamo triukšmo gyvenimas apkarsta visiems namo gyventojams

Daugumai namai asocijuojasi su ramybe bei poilsiu, bet to negalėtų pasakyti Širvintų gyventoja Valdonė (vardas pakeistas – R. Z.). Tik naujųjų kaimynų sulaukusi moteris suprato, į kokį pragarą pateko: beveik kasdien girtaujantys ir triukšmaujantys jaunuoliai, barniai, nešvara ir kviečiama policija. „Parašykite straipsnį į laikraštį apie tai, kad dėl viršuje gyvenančių nuomininkų neturime ramybės nei dieną, nei naktį, – prašė miesto centre gyvenanti laikraščio skaitytoja Valdonė. – Būsto nuomininkai veda iš proto visus kaimynus.“

Straipsnį parašyti, aišku, galima, bet sunku patikėti, kad jį perskaitys tie, kuriems jis skirtas. Paprastai tie, kurie kelia erzelį, mažai skaito, nebent FB-e nuotraukas „palaikina“. Pastebėta, kad net ir prestižinėje miesto vietoje esantis namas gali būti nejaukus, jeigu vieną iš butų nuomoja prastos reputacijos žmonės. Lietuvoje nei buto nuomotis, nei nuomoti niekas nedraudžia, bet tokia veikla turėtų būti reglamentuota ir nekelti aplinkiniams nepatogumų.

„Nebežinome, kur kreiptis. Nuolatinis triukšmas naktimis, išgertuvės“, – skundėsi namo gyventoja Valdonė. Moteris sakė, kad nuomininkai jau dukart užliejo aukštu žemiau esantį jos butą. Nei geruoju, nei piktuoju su jais susitarti nepavyko. Dėl keliamo triukšmo buvo atvykusi policija. Tuokart „linksmybės“ nutyla, bet, policijai išvykus, baliai vėl tęsiasi.

Pasak Valdonės, gyvenimas šiame name tapo sunkiai pakeliamas po to, kai vieno buto savininkas jį pradėjo nuomoti jauniems žmonėms. Namo gyventoja pasakojo, kad iki tol ramus ir jaukus gyvenimas šiame name apkarto maždaug prieš metus. „Tiesiog naktimis neįmanoma miegoti – iš vieno buto nuolat sklinda triukšmas, garsi muzika. Nuolatiniai vakarėliai, laiptinėje būriuojasi ir rūko neaiškios kompanijos. Užtenka vieno tokio buto ir idiliškas gyvenimas puikiame name gali virsti tikra katorga“, – sakė pašnekovė.

„Aš laikausi įstatymų ir man policija nereikalinga. Bet aš moku mokesčius, todėl noriu, kad būtų garantuota tvarka ir sutramdyti tvarkos pažeidėjai“, – guodėsi moteris. „Galėtų būti priimtas įstatymas, reglamentuojantis teisę nuomoti butą tik šalia jau turimo būsto arba aukštu aukščiau, gal tuomet savininkai suprastų, kam galima išnuomoti, o kam ne“, – tokį problemos sprendimą pasiūlė Valdonė. Tikriausiai moteris teisi: jeigu savininkas (nuomotojas) kasnakt girdėtų virš galvos ar už sienos esančiame bute nuomininko keliamą triukšmą, galbūt suprastų, kokias kančias išgyvena šalia gyvenantys niekuo dėti kaimynai.

Kiekvienas butas daugiabutyje dažniausiai turi 4 kaimynus: aukštu aukščiau, aukštu žemiau, kairėje ir dešinėje. Ir būtinai atsiranda iš tų 4 nors vienas toks, kuris gyvena kitaip, nepaklusdamas elementarioms žmogiškoms nuostatoms. Blogiausia, kad tokiems nei pasakyti nieko negalima, nei gražiuoju paprašyti, tokie tik akis išvers ir niekaip nesupras, ko iš jų norima. Viskas priklauso nuo žmonių kultūros, auklėjimo šeimoje, dabar pilna visokių naujalietuvių, atseit didelių „ponų“, baigusių „didelius mokslus“, turinčių daug pinigų, kuriems viskas galima, kurie žino tik teises, bet apie pareigas jokio supračio neturi.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top