Širvintiškiai įveikė pasaulio futbolo vicečempionus…

Sekmadienį į Širvintų stadioną rinkosi futbolo mėgėjai. Buvo žaidžiamos dvejos draugiškos varžybos tarp Širvintų FK „Briedis“ ir Lietuvos medikų futbolo rinktinės. Pirmose rungtynėse žaidė futbolininkai, kuriems virš 45 metų (45+). Buvo žaidžiama mažesnio išmatavimo aikštėje. Pirmas kėlinys truko 20 minučių, antras – 25 minutes. Permainingoje ir atkaklioje kovoje Širvintų „Briedis“ nugalėjo medikus rezultatu 7:3. Širvintiškiams tris įvarčius įmušė Skirmantas Lučiūnas, po vieną Rimas Stepaitis, Sergejus Lebedevas, Vytautas Venslovas ir Vidas Matulis.

Antrosios varžybos vyko visoje aikštėje, žaidėjų amžius buvo neribojamas, todėl galėjo žaisti ir veteranai ir jaunimas. Šį kartą rungtynės pasibaigė taikiai, rezultatu 1:1. „Briedžiams“ įvartį pelnė Gytis Smailys.

Pertraukos tarp abiejų varžybų metu buvo kuriamas klipas, kurį organizatoriai pažadėjo greitu laiku parodyti sirgaliams. Įdomu, jog klipo kūrime dalyvavo ne tik futbolininkai, tačiau ir žiūrovai. Meres Živilės Pinskuvienės įsteigti prizai buvo įteikti geriausiai žaidusiam kiekvienos komandos futbolininkui. Renginio rėmėjai: Sporto centras, Husqvarna, kavinė „Lelija“.

Pertraukos metu „Širvintų kraštas“ pakalbino Lietuvos Medikų futbolo rinktinės vadovą, Lietuvos medikų futbolo asociacijos valdybos pirmininką Remigijų Mielinį.

Kai kurie širvintiškiai, ko gero, tik šiandien ir sužinojo, jog Lietuvoje egzistuoja ir gydytojų futbolo komandos.

Pradinį impulsą šiam judėjimui 1969 metais suteikė dabar jau miręs gydytojas traumatologas Eugenijus Kerinas. Aktyviai žaidęs futbolą aukštame lygyje, atstovavęs tų laikų Lietuvos čempionams – Kauno „Inkaro“ komandai, E. Kerinas aplink save subūrė kitus medikus – futbolo entuziastus iš visų Lietuvos miestų ir 1969-ais metais suorganizavo pirmąjį mačą tarp Vilniaus ir Kauno gydytojų. Kaune įvykusias istorines rungtynes laimėjo Kauno gydytojai. Šios rungtynės tapo tradicinėmis ir pradėjo visą Lietuvos Medikų futbolo judėjimą. Šio gydytojo garbei mačas tarp Vilniaus ir Kauno gydytojų, žaidžiamas kiekvienų metų paskutinį rugsėjo šeštadienį, vadinamas Eugenijaus Kerino taure ir vyks jau 50 metus iš eilės.

Lietuvos gydytojų futbolo rinktinė, skirtingai nuo profesionalų, sėkmingai žaidžia ir pasaulio čempionatuose?

Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę 1990-ais metais, Lietuvos gydytojų futbolo komanda iš karto buvo pakviesta dalyvauti Pasaulio medikų futbolo čempionate Italijoje. Nuo 2014 metų čempionato, kuris vyko Brazilijoje, Natale, greta pagrindinio čempionato pradėtos rengti Senjorų (45+) Pasaulio medikų pirmenybės 7X7 formatu. Šiame pirmajame čempionate Lietuvos medikų senjorų komanda užėmė 3-iają vietą ir pasidabino bronzos medaliais, o po trejų metų, 2017 metais, palypėjo dar laiptelu aukščiau ir iškovojo 2-ąją vietą čempionate Austrijoje, Leogange. Pernai čempionatas vyko Prahoje, kur buvome šešti. Nereikia užmiršti, jog susirenka 24 komandos iš viso pasaulio.

Varžybų akimirka – likviduojamas pavojingas momentas. Vartus gina Sigitas Bankauskas, kamuolį stengiasi išmušti Vytautas Skirmantas, pasiruošęs padėti Rimas Stepaitis.
Lietuvos gydytojų futbolo komanda, 2017-ųjų metų Senjorų (45+) Pasaulio medikų pirmenybėse iškovojusi antrąją vietą.
Apie Lietuvos gydytojų futbolo rinktinės planus papasakojo Lietuvos medikų futbolo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Mielinis.
Rimas Stepaitis merės Živilės Pinskuvienės prizą įteikė naudingiausiam varžybų žaidėjui Skirmantui Lučiūnui.
Rungtynės buvo draugiškos. Bendra nuotrauka atsiminimui.

Kur vyks Pasaulio medikų futbolo čempionatas šiais metais ir kokius tikslus sau keliate?

Šiais metais čempionatas vyks Meksikoje. Mūsų tikslas – prizinė vieta. Galutinis rezultatas priklausys ir nuo to, ar visi rinktinės nariai galės išvažiuoti. Kiekvienais metais besirengdami Pasaulio čempionatams mes susirenkame mažiausiai kartą į mėnesį ir stengiamės sužaisti su įvairių miestų komandomis. Buvome Birštone, Druskininkuose, Šiauliuose.

Kam kilo mintis atvažiuoti į Širvintas? Ar patiko žaisti naujajame miesto stadione?

Į Širvintas mums pasiūlė atvažiuoti traumatologas Giedrius Petryla, kuris yra anksčiau žaidęs už Širvintų futbolo komandą. Širvintose mus mielai priėmė futbolo klubas „Briedis“. Stadionas nuostabus, aš tai žinojau, nes asmeniškai esu čia jau žaidęs Sekmadienio futbolo lygos rungtynes su komanda „Kruša“. Žinojau jog Širvintose geras stadionas, todėl ir paraginau savo komandos draugus čia atvažiuoti. Tai yra labai geras pavyzdys, kad ir nedideliuose miesteliuose galima daug nuveikti sporto labui.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Širvintiškiai įveikė pasaulio futbolo vicečempionus…”

 1. Sportui parašė:

  Tavo siūlomas kandidatas darys tai, ką jam lieps balsai, tik jo vieno girdimi. Deja. Ir nieko čia juokingo. Greičiau jau – baisu.

 2. Sportas už Lietuvą Tėvynę parašė:

  Nausėda darys ką lieps stambusis verslas. Šimonytė darys ką lieps senis landsbergis. Skvernelis darys ką lieps Karbauskis. Visgi, Prezidentas turi būti idėjinis, nesusitepęs, nesisteminis ir nepriklausomas, nebūti susirišęs su JOKIA partija. Neapsisprendę arba šiaip niekada nebalsuojantys dabar turi istorinį šansą ateiti į rinkimus ir kažką pakeisti bei pasipriešinti dabartinei korumpuotai sistemai. Prezidentas turi būti toks, kaip Arvydas Juozaitis.

 3. Elinga parašė:

  Šaunuoliai briedžiai .

 4. gražu parašė:

  Gražūs vyrai 🙂

Comments are closed.

scroll to top
+