Šį savaitgalį – trim jubiliejais paženklintas ralis „Aplink Lietuvą“

Vakar Kaune buvo duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą’21“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus – šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ – irgi jubiliejinis, 30-tasis sudėtingoje, kupinoje skaudžių praradimų ir džiugių atradimų jo istorijoje.

Šiemetinis, jubiliejinis ralis tęsis tris dienas, o jo maršrutai nusidrieks daugiau nei 1100 kilometrų.

Renginį neabejotinai pagyvins ir didelį susidomėjimą keliantys istoriniai automobiliai, atskiroje įskaitoje varžysis dailiosios lyties atstovės.

Ralio dalyviai pirmąsias kovas pradėjo dar neišvažiavę iš Kauno – J. Bakanausko gatvėje, Aleksoto inovacijų parke, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje ir šalies žiedininkų Mekoje – Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, kur jų laukė įvairios rungtys ant asfalto dangos.

Per pietus ralio kolona atvyko į Kėdainius, o iš jų per Kaišiadoris, Alytų, Druskininkus, Veisiejus, Marijampolę ir Jurbarką pasiekė Tauragę, kur po varžybų miesto gatvėmis sportininkų laukė pirmoji nakvynė.

Šios dienos, šeštadienio, rugpjūčio 28-osios, batalijos ankstų rytmetį prasidėjo Šilalės aerodrome. Beje, Šilalė naujas taškas ralio maršrutuose.

Iš čia varžybų dalyviai pasuks link Šiaulių, iš kur per Žagarę, Joniškį, Pakruojį, Kupiškį, pasieks Rokiškį, į kurį irgi gana seniai bebuvo užsukę, Visaginą ir Ignaliną, kur jų lauks antroji nakvynė.

Trečiosios, baigiamosios ralio dienos grafike sportinių rungčių jau mažiau. Vieni atsikovoti prarastas sekundes, kiti – įtvirtinti lyderių pozicijas – turės progą Ignalinoje, Molėtuose, Širvintose.

Kaip „Širvintų kraštą“ informavo varžybų organizatoriai, per Širvintų rajoną šįkart suplanuotas tykus važiavimas. Rugpjūčio 29 dieną nuo Giedraičių per Juodiškius, Pajuodžius, Šešuolėlius II, Gavėnius, Motiejūnus lenktynininkai atvažiuos į Širvintų miesto paplūdimį, o iš čia pasuks į Vilnių. Pirmasis ekipažas turėtų pasirodyti apie 10.30, ir taip – maždaug kas dvi minutes. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė įsteigė taurę, kuri bus įteikta geriausiai pasirodžiusiam moterų lenktynininkių ekipažui.

Paskutinė slalomo rungtis bus surengta Vilniuje, Litexpo rūmų aikštelėje.

Sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. sostinės S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą bus paskelbti ne tik pagrindinio trofėjaus – Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtojai, bet ir kiti lenktynių prizininkai, kuriems čia bus įteikti ministerijų ir žinybų, organizatorių ir rajonų, savivaldybių vadovų apdovanojimai.

Pagal ralio „Aplink Lietuvą 2021“ spaudos centro – Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ informaciją

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top