+

Garbė – žaisti už savo gimtąjį miestą

Arūnas Dalala

Arūnas Dalala

Rugpjūčio 21 dieną Širvintų FK „Širvintos“ išvykoje su Vilniaus „Olimpija“ pradėjo antrąjį Sekmadienio futbolo lygos (SFL) pirmenybių ratą būdama trečioje Ergo A diviziono turnyrinės lentelės vietoje. Iš viso trys komandos buvo surinkusios po 22 taškus. tačiau širvintiškiams aukštesnę vietą lėmė geresnis įmuštų ir praleistų įvarčių santykis (+14), kuris, beje, buvo geriausias visame divizione. Nuo pirmos ir antros vietos FK „Širvintos“ atsilieka vos trimis taškais (viena pergale).

Trumpa šių metų statistika: Klubas Ergo A diviziono pirmenybėse ir Sekmadienio futbolo lygos taurės varžybose žaidė 14 rungtynių, iš kurių dešimt laimėjo, vienerias sužaidė lygiosiomis ir tris pralaimėjo. Didžiausiu skirtumu (net 6:0) laimėta išvykoje prieš SK „Nemenčinė“. SFL taurės varžybose FK „Širvintos“ 1/32 finalo nugalėjo FK Elektrėnų „Versmę“ (1:0), kuri šiuo metu yra turnyrinės lentelės priekyje, 1/16 – Pabradės Intersurgical SŽK (3:2), o 1/8 – Vilniaus „Nerealą“ – (3:1). Nuo birželio vidurio Širvintų komanda nėra nė karto pralaimėjusi (iki antrojo rato pradžios buvo pasiektos penkios pergalės iš eilės).

Žaidžia FK Širvintos

Žaidžia FK Širvintos

Komandos sudėtyje įregistruoti 34 futbolininkai, iš jų trys vartininkai. Iki antrojo rato rezultatyviausių žaidėjų penketukas buvo toks: Žydrūnas Germanas (6 įvarčiai), Ernestas Bilotas (5), Elvinas Dalala (5), Oskaras Kružikas (4) ir Povilas Pušklevičius (2).

Daug metų komandos pavadinimas buvo „Širvinta“, o nuo 2017 metų klubas vadinasi pagal miesto pavadinimą – FK „Širvintos“. Komandos logotipas toks, koks yra Širvintų miesto herbas. Komanda žaidžia mėlynomis sportinėmis aprangomis.

Apie Širvintų miesto futbolo komandą, apie jos šių metų tikslus sutiko papasakoti FK „Širvintos“ treneris, klubo pirmininkas ir tuo pačiu metu komandos žaidėjas Arūnas Dalala, anksčiau žaidęs ne tik Širvintose, bet ir Šiauliuose, Ukmergėje, o tarnaudamas tada dar sovietinėje kariuomenėje – Chabarovsko ASK. Kartu su kitu širvintiškiu Vytautu Skirmantu jie atstovavo nacionalinei salės futbolo rinktinei.

Pasak trenerio, FK „Širvintos“ komandoje žaidžia esami ir buvę širvintiškiai. „Baigę gimnaziją vaikinai išvažiuoja mokytis į aukštąsias mokyklas arba dirbti į kitus miestus, tačiau visada pagal galimybes sutinka atstovauti komandai, jiems yra didelė garbė ginti savo gimtojo miesto spalvas. Nemažai gerų žaidėjų yra emigravę į užsienį – šie komandai padėti nebegali. Komandoje yra nemažai jaunų žaidėjų, kurie žaisdami įgyja patirties, tobulėja, tikisi būti pastebėti ir žaisti aukštesnėje lygoje. Auštesnės lygos klubai organizuoja jaunų futbolininkų peržiūras, kuriose gerai pasirodžius galima galvoti apie žaidimą aukštesnėje lygoje“, – sako Arūnas Dalala.

Žaidžia FK Širvintos

Žaidžia FK Širvintos

Šiuo metu net keturi širvintiškiai žaidžia I lygoje (pusiau profesionalioje): „Žalgiris B“ komandoje – gynėjas Arminas Čivilis, „Trakai B“ – saugai Andrius Kazakevičius (komandos kapitonas) ir Ignas Kružikas, Vilniaus „Vytis“ – saugas Benas Lučiūnas. FK „Širvintos“ treneriui įdomu, kaip sekasi žaisti buvusiems jo komandos futbolininkams. Rugpjūčio 13 dieną jis stebėjo „Žalgiris B“ ir „Trakai B“ komandų rungtynes, kurias 5:0 laimėjo trakiškiai. Rungtynėse žaidė net trys širvintiškiai.

Pasak Arūno, Sekmadienio futbolo lygos pavadinimas dar nereiškia, kad futbolininkai žaidžia tik sekmadieniais. Toks lygos pavadinimas, matyt, pasirinktas dėl to, kad futbolininkai yra mėgėjai, t.y. dirba arba mokosi, o daugiausia laisvalaikio turi savaitgaliais. „Komandos pagrindas 18-25 metų futbolininkai. Šiais metais visų Ergo A diviziono komandų pajėgumas yra beveik vienodas, tad rezultatą nuspėti sunku. Paskutinėse atidėtose pirmojo rato rungtynėse, kurias laimėjome 4:0, susirinko tik aštuoni žaidėjai. Aštuoni dar gali žaisti, septyni – jau ne… Čia ir yra mėgėjiškų komandų problema: iš anksto neaišku, kiek tą dieną į rungtynes žaidėjų susirinks“, – savo mintimis dalijasi treneris.

Trenerio nuomone, kada FK „Širvintos“ žaidžia namuose, lyginant su kitomis lygos komandomis, Širvintose sirgalių susirenka daugiausiai – jeigu geras oras, sekmadienio vakarą visi suoliukai beveik būna užimti. „Pagrindinis klubo rėmėjas – Širvintų savivaldybė, kuri sumoka startinį mokestį, kelionės išlaidas. Sportinę aprangą padeda įsigyti Alekniškyje įregistruotos UAB „Mm Grupė” direktorius Paulius Makarauskas, pagaliau reikiamą asmeninį inventorių įsigyjame ir savais pinigais. Komanda yra mėgėjų, todėl pinigų už žaidimą negauname ir žaidžiame savo malonumui,“ – pasakoja komandos treneris.

FK Širvintos

FK Širvintos

Sekmadienio futbolo lygos Ergo A divizionas, kuriame dalyvauja širvintiškiai, pagal pajėgumą yra ketvirtas šalyje. Į Lietuvos futbolo federacijos organizuojamas trečios lygos varžybas patenka trys pirmąsias vietas užėmusios komandos. „Visi nekantriai laukiame naujo futbolo stadiono atidarymo ir tikimės kitais metais naujoje sporto arenoje žaisti jau aukštesniame lygyje. Mūsų stadionas iš visų čia rungtyniaujančių komandų bus pats geriausias… Paskutinės namų rungtynės – spalio 15 dieną su FK „Salininkais“, – sako FK „Širvintos“ treneris Arūnas Dalala.

Remigijus Bonikatas
Elvino Dalalos nuotraukos

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • skaitytojas parašė:

    Kodėl reguliariai neinformuojama kaip žaidžia savivaldybės remiami futbolininkai.

Kiti straipsniai:

Pertrauka baigiasi – futbolininkai grįžta

Moterims – medaliai iš Slovėnijos, vyrams – įspūdžiai iš Gibraltaro

Širvintų maratonas – 1

Žmogus, aplenkęs jachtą: „Svarbu pasiimti iš bėgimo viską, ką jis gali duoti geriausio…“

„Noriu ne tik greitai bėgti, bet kartu ir ugdyti savo dvasią…“

„Bėgimas vienija sielos brolius…“

Valstybės dieną Širvintose – karališka futbolo šventė

Vilniuje – su Velsu ir Ukraina

Lentelės viduryje, bet ne vidutiniokė

„Kaip smagu judėti nerealiai smagių žmogeliukų apsuptyje…“

Nyderlandų ir Lietuvos žvaigždės lankėsi Širvintų stadione

„Prisikeli lyg Feniksas iš pelenų…“

Tarptautinėse varžybose – prizas

DĖMESIO! PERSKAITYKITE IR PASAKYKITE KITIEMS: PASIKEITĖ FUTBOLO ŽVAIGŽDŽIŲ ŠVENTĖS GRAFIKAS. RUNGTYNĖS BUS ŽAIDŽIAMOS ANKSČIAU!

Tenisas tiesiogiai

Širvintose – pasaulio stadionus iš vietų kėlusios futbolo legendos

SK „Baltic Champs-Ježvito“ riedulininkams įteikti „kovingi“ sidabro medaliai

„Kai su galva susitari, tai ir kūnas paklūsta…“

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Širvintų maratono dalyvis rengiasi tapti „trigubu“ Geležiniu žmogumi

Už žiūrovų rasistinius šūkavimus vienerioms rungtynėms diskvalifikuotas futbolo stadionas

Laimėjo aukso medalius

Kiekvienas bėgikas galės parsinešti Širvintų maratono atminimo medalį

Dešimtą kartą tapo Lietuvos veteranų čempionu…

Kovos dėl bronzos medalių

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+