Viešumas duoda rezultatų!

Plačiai paskelbus apie Administracijos direktorės įsakymą dėl ypač pavojingo dėl didelės kelių sugadinimo galimybės laikotarpio, kurio metu apvaliosios medienos siuntėjai privalo informuoti Širvintų rajono savivaldybės administraciją apie planuojamą medienos vežimą, tikslius maršrutus bei įsipareigojimus atstatyti sugadintus kelius, sureagavo daugybė gyventojų. Žmonės aktyviai praneša apie miškavežių padarytą žalą keliams. Reaguodami į gyventojų pranešimus, situaciją kontroliuoja seniūnai.

Penktadienį Širvintų r. savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė, Administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė ir Ūkio plėtros skyriaus vedėja R. Gujienė susitiko su Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio vadovu Virginijumi Šalčiūnu.

Pasak jo, daugiausiai problemų kyla su privačiais miško vežėjais, kurie atvyksta trumpam, atlieka darbus ir dingsta. Neretai – vengdami atsakomybės. Jis pasidžiaugė, kad aktyvūs seniūnai imasi kontroliuoti situaciją, pavyksta surasti pažeidėjus ir išreikalauti įsipareigojimų vykdymo. Vis dėlto, ne vienu atveju pažeidėjai lieka neišaiškinti, o keliai lieka sugadinti.

Pasak Administracijos direktorės, šioms problemoms spręsti pasigendama valstybės pozicijos. Skiriant lėšas kelių tvarkymui, numatomas miško kelių remontas, o privažiavimo iki miškų keliai dažniausiai yra vietinės reikšmės, tačiau papildomo finansavimo tam nėra numatoma.

Pasak merės Ž. Pinskuvienės, bene didžiausios problemos yra Širvintų sen. Zosinos k., kurio kelias sugadintas visiškai. Administracijos žiniomis, juo medieną veža ir valstybinė miškų urėdija.

V. Šalčiūno teigimu, valstybiniai vežėjai visuomet prisiima atsakomybę ir sutvarko sugadintus kelius – lygina greideriu, veža žvyro. Jis patvirtino, kad ir Zosinos k. kelias bus tvarkomas.

Ukmergės miškų urėdijos vadovas informavo ir apie didelius darbus Bartkuškio miške, planuojamus dėl dujotiekio tiesimo. Pasak jo, miškininkai jau kovo mėnesį turės išvalyti 7 km. trasą. Jis išreiškė viltį, kad nesusipratimų dėl galimos žalos atlyginimo neturėtų kilti, nes dujotiekis yra strateginis valstybės objektas ir darbai vyksta sklandžiai.

Užs. Nr. 15.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Viešumas duoda rezultatų!"

  1. KK parašė:

    Saunu

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+