Vasario 16-ąją įteiktos Igno Šeiniaus premijos

Valstybės atkūrimo dieną – brangi Širvintų kraštui tradicija – įteiktos 2024 m. Igno Šeiniaus premijos laureatams:

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Širvintų filialui, pirmininkė Irena Vasiliauskienė – už tautinės savimonės ir tautinės kultūros, patriotiškumo ir pilietiškumo vertybių puoselėjimą, savanorišką veiklą, rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimo iniciatyvas, medžiagos apie šio istorinio etapo Širvintų rajone kaupimą ir sklaidą, jaunosios kartos tautinės savimonės ugdymą, Širvintų krašto reprezentavimą respublikiniuose renginiuose.

Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos seserims, reziduojančioms Kernavės parapijoje, už švietėjišką, kultūrinę veiklą, senosios Lietuvos sostinės istorinio, kultūrinio, religinio paveldo reprezentavimą ir altruistinių vertybių puoselėjimą, pasišventimą bei tarnystę bažnyčiai ir Širvintų krašto žmonėms.

Sprendimą skirti premiją priima Širvintų r. savivaldybės taryba vertinimo komisijos teikimu. Premijas iškilmingai Vasario 16-osios minėjimo metu įteikė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Širvintų rajonui atstovaujantis Seimo narys Jonas Pinskus.

Su jauduliu ir dėkingumu už įvertintą ilgametę veiklą kalbėjo Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Širvintų filialo pirmininkė Irena Vasiliauskienė ir Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos generalinė vyresnioji seselė Irena Valaitytė. Pasveikinti laureatus scenoje rinkosi būriai bendraminčių, palaikančiųjų, artimųjų.

Laureatai apdovanoti pinigine premija, diplomu bei menininko Remigijaus Kriuko sukurtu ženklu – stiklo skulptūra, simbolizuojančia rašytojo Igno Šeiniaus gyvenimo ir veiklos prasmę.

Užs. Nr. 30.

Nuotraukų autorė Greta Skaraitienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top