Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Dažnai perpildyti bendro naudojimo atliekų rūšiavimo konteineriai mieste, neišvežamos individualių namų rūšiuotos atliekos, visuomenei vis dar trūksta švietimo rūšiavimo, pakuočių tvarkymo, išvežimo, perdirbimo klausimais… Šios problemos aktualios ir Širvintų, ir kitų šalies rajonuose.

Antradienį, rugpjūčio 13 d., Širvintų r. savivaldybės ir Administracijos vadovės bei atsakingi specialistai susitiko su pakuočių atliekų tvarkymo įmonių – VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“, VšĮ „Gamtos ateitis“ atstovais aptarti įstatymų numatytos bendradarbiavimo sutarties, jos sąlygų. Šios įmonės atstovauja Lietuvos gamintojams ir importuotojams pakuočių atliekų tvarkymo srityje, įgyvendina visuomenės švietimo, edukacijos priemones.

Ką svarbu žinoti kiekvienam? Kaip veikia pakuočių tvarkymo sistema?

Kiekvienas žmogus, įsigydamas prekę, automatiškai sumoka ir už tos prekės pakuotės sutvarkymą (jos išrūšiavimą, išvežimą ir kt).

Tie pinigai yra įskaičiuoti į prekės kainą ir atitenka gamintojams bei importuotojams (prekybos centrams, įmonėms ir pan.).

Gamintojai ir importuotojai lėšų už pakuočių sutvarkymą administravimui pasitelkia minėtas organizacijas VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“, VšĮ „Gamtos ateitis“.

Šios organizacijos kas ketvirtį atsiskaito su pakuočių atliekų surinkėjais – vežėjais (Širvintų rajone rūšiuotas atliekas veža UAB „Ecoservice“).

Šių metų pradžioje ne viename Lietuvos mieste bei rajone rūšiuotų atliekų vežimas strigo būtent todėl, kad minėtos organizacijos laiku neatsiskaitė su vežėjais. Pavasarį ir Širvintų rajono gyventojai kreipėsi į Savivaldybę dėl to, kad jų konteineriai su plastiku, metalu ir popieriumi liko pilni.

„Visas šias problemas turime išspręsti. Reikia atnaujinti baigiančius nusidėvėti, lūžtančius antrinių žaliavų surinkimo konteinerius mieste, dažninti jų išvežimą. Matome, kad mūsų žmonės daugiau rūšiuoja, stengiasi, todėl konteineriai neturi stovėti perpildyti. Nuo 2020 m. laukia daug naujovių, gali keistis visa atliekų sistema, todėl turime bendradarbiauti ir padėti savo gyventojams,“ – pakuočių tvarkymo organizacijų atstovams sakė Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Užs. Nr. 109.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+