Susitikimas su bendruomenėmis: pasitinkant šimtmetį, bus įamžinti išnykusių kaimų pavadinimai

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Sausio 15 d. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Administracijos atstovai, atsakingi už kultūrą, investicijas, architektūrą, kraštotvarką į susitikimą pakvietė seniūnus ir kaimų bendruomenių pirmininkus. Vienas iš pagrindinių aptartų klausimų – idėjų prasmingai visame rajone paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įgyvendinimas. 

Be daugybės renginių, parodų, išvykų, labai svarbu istorinę sukaktį įamžinti prisimenant tai, ką turėjome, iš užmaršties prikelti išnykusių kaimų vardus, o kartu pagerbti juose gyvenusius žmones. Todėl kiekvienoje seniūnijoje bus įrengtos rodyklės su nuorodomis į išnykusius kaimus. Kartu su bendruomenėmis ketinama ieškoti vietų, kuriose bus sodinami jauni medeliai. O parengus projektus, šios vietos laikui bėgant galės virsti poilsio zonomis, parkais. Merė Živilė Pinskuvienė pasidžiaugė, kad į bendruomenes susibūrę žmonės yra kupini entuziazmo, minčių, o bendradarbiaudami su seniūnais, gali nuveikti ir daug gražių darbų.

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo metu buvo aptarti klausimai dėl rajono kelių tvarkymo, atliekų surinkimo ir kitos aktualijos.

Širvintose žaliuos šimtmečio vaikų parkas

Įamžinant Valstybės atkūrimo šimtmetį ir įprasminant kiekvienos gyvybės svarbą, 2018-aisiais Širvintose bus pasodintas Šimtmečio parkas. Jame kiekvienam 2018 m. Širvintų r. gimusiam vaikeliui bus skirtas jo vardu pavadintas medelis. Ąžuoliukas – berniukui, liepaitė – mergytei. Parkas bus įkurtas šalia seno pastato, kuris bus atnaujintas ištapant sienas senaisiais Širvintų vaizdais. Konkreti projekto vieta bus atskleista po Vasario 16-osios.

Medelius, kuriuos nupirks Savivaldybės administracija, sodinti bus kviečiami visų mažylių tėveliai. Projektas startuos jau balandį, antrasis etapas – spalį. O 2018 m. pabaigoje gimusiems vaikučiams medelius sodinsime 2019 m. pavasarį.

Širvintos prieš 100 metų ir Širvintos šiandien. Tegu visa tai būna kartu, kuriant Širvintų krašto ateitį.

Užs. Nr. 6

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Susitikimas su bendruomenėmis: pasitinkant šimtmetį, bus įamžinti išnykusių kaimų pavadinimai”

  1. agalas parašė:

    kiek kaimu isnyko po nepriklausomybes??????

  2. Hmm parašė:

    Bus paminetus isnykusius kaimus. Idomu ar kas nors zino kur buvo Birku k. ?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+