Susitikimas dėl atliekų išvežimo: sprendžiamos aktualios problemos

Širvintų r. savivaldybės administracijos pozicija aiški – UAB „VSA Vilnius“ turi užtikrintai ir laiku teikti savo paslaugas gyventojams.

Nors gyventojų nusiskundimų sumažėjo, tačiau Savivaldybės administracija vis dar sulaukia pranešimų dėl negautų konteinerių, neišvežtų atliekų, sąskaitų išrašymo tvarkos, nemalonaus aptarnaujančio personalo elgesio su klientais. Šios atliekų išvežimo problemos taip pat keliamos Savivaldybės ir Administracijos vadovių susitikimų su rajono gyventojais metu. Todėl Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė sušaukė pasitarimą išsiaiškinti esamą situaciją ir aptarti mišrių komunalinių atliekų išvežimo klausimus. Susitikime su Savivaldybės ir Administracijos vadovėmis dalyvavo Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Kapeckas, bendrovės UAB „VSA Vilnius“ atstovai Alvydas Želnys ir Donatas Paškevičius, UAB „Širvintų šiluma“ direktorius Raimondas Ragauskas.

Susitikimo metu buvo išsakytos iš gyventojų gautos pastabos ir nusiskundimai dėl paslaugų teikimo. Viena iš aktualiausių problemų – dar yra gyventojų, negavusių konteinerių. Pasak bendrovės UAB „VSA Vilnius“ atstovų, į tokius pranešimus yra reaguojama ir konteineriai gyventojams dalinami nuolat. Tai pat gyventojai gali kreiptis į savo seniūnijos seniūną, konteineriai yra palikti visose seniūnijose, išskyrus Alionis ir Zibalus. Juos gali išduoti seniūnai. Jeigu seniūnijose nebeliks konteinerių, prašome seniūnus susisiekti su bendrovės UAB „VSA Vilnius“ atstovais ir apie tai informuoti.

Taip pat yra žmonių, kuriems pagal paskelbtą grafiką konteineriai nebuvo iškrauti. Pasak „VSA Vilnius“ atstovo Alvydo Želnio, kai kur atliekos nebuvo išvežtos dėl neprivažiuojamų gyventojų kiemų ir transporto gedimų. Apsvarstytos galimybės, kaip išvengti šių problemų. Savivaldybės vadovių teigimu, tai negali būti pasiteisinimas dėl neatliktų paslaugų. Buvo apsvarstyta galimybė sunkiau pasiekiamų kiemų savininkams siūlyti įsirengti aptvarėlius konteineriams, kurie būtų atliekų išvežimo transportui lengviau pasiekiamose vietose.

Nemažai nepasitenkinimo kyla dėl sąskaitų išrašymo ir gavimo tvarkos, kai ne visi gyventojai gauna sąskaitas už atliekų išvežimą arba sąskaitos pasiekia tuos, kurie neturi konteinerio ir pan. UAB „Širvintų šiluma“ atstovų teigimu, šios problemos kyla dėl to, kad kai kurie gyventojai nėra susitvarkę savo nekilnojamojo turto duomenų registruose. Yra atvejų, kai nuo senų laikų įregistruotam nekilnojamajam turtui, suteikus konkretų adresą, duomenys nesuvesti į registrą. Tokiu atveju administratorius mato tik, pvz., kad žmogus gyvena Lapelių k., bet kokioje gatvėje ir kokiame name jam reikalinga paslauga, nėra aišku. Todėl dar kartą prašome gyventojų atkreipti dėmesį ir pagal aktualią situaciją susitvarkyti savo turto bei gyventojų registrus. Jei Jūsų valdai/namui/kitam nekilnojamajam turtui buvo suteiktas adresas, jį reikia pateikti Registrų centrui ir gauti naują išrašą. Jei Jūsų nekilnojamasis turtas neturi adreso, dėl to reikėtų kreiptis į Savivaldybės administraciją. Kitaip gali kilti nesklandumų tiek dėl paslaugos gavimo, tiek dėl rinkliavos apskaičiavimo.

Širvintų r. savivaldybės administracijos pozicija aiški – paslaugos tiekėjas, nepaisant įvairių kliūčių, turi užtikrintai ir laiku teikti savo paslaugas gyventojams, operatyviai spręsti iškilusias problemas, apie tai informuoti tiek gyventojus, tiek Savivaldybės administraciją, bendrauti ir bendradarbiauti.

Užs. Nr. 44

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Susitikimas dėl atliekų išvežimo: sprendžiamos aktualios problemos”

 1. Anas parašė:

  Su kokiom masinom dirba sitie darbuotojai,paziurėkit?Jei butu gera nauja masina tada viskas butu laiku atliekama!!!

 2. sirvintiskis parašė:

  o kada susitikimas su ecoservice, dėl sutarties pratęsimo???

  tokius varyt ir stumti varant,…

 3. jonas parašė:

  sio metu negyvenu lietuvoja,bet kodel turiu moket uz siuksliu isvezimaar tai nekorupcija….(deklaruota)…kas paaiskins…

Comments are closed.

scroll to top
+