Situacija dėl COVID-19

Rugsėjo 1-ąją VISI rajono mokiniai bei darželinukai pradės ugdymą KONTAKTINIU BŪDU.

Mokslo ir žinių šventę pagal Vyriausybės nustatytus reikalavimus įstaigoms leidžiama organizuoti tiek lauke, tiek vidaus patalpose. Viduje kaukės yra privalomos, o lauke – rekomenduojamos, jei neišlaikomas 2 metrų atstumas.

Mokyklos privalės užtikrinti būtiniausias saugumo priemones: socialinę distanciją, klasių nesimaišymą, patalpų vėdinimą ir kt.

Bus atsisakyta kabinetinės sistemos. T.y. Kiekvienai klasei bus paskirta atskira patalpa, kurioje vyks visos pamokos, išskyrus gamtamokslinius ir technologinius dalykus, kuriems reikalinga speciali įranga.

Visus reikalavimus bei rekomendacijas galite rasti čia www.smm.lt
Vyriausybės nustatyta tvarka imuniteto nuo COVID-19 neįgijusiems ugdymo įstaigų darbuotojams PRIVALOMA reguliariai testuotis. Pagal šių metų kovą nustatytą Vyriausybės tvarką nepasiskiepiję ir nepersirgę švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys kontaktinį darbą, turės prieš grįždami į darbą ir vėliau periodiškai kas 7–10 dienų testuotis.

Savivaldybė įpareigojo visas mokyklas pateikti tėvams su COVID-19 prevencija susijusią informaciją, kuri šiuo metu yra REKOMENDACINIO POBŪDŽIO ir atlikti apklausas dėl pasirinkimo.

Vyriausybės REKOMENDUOJAMA mokiniams nuo 12 metų savanoriškai skiepytis.

Nepasiskiepijusiems ir imuniteto neturintiems (nepersirgusiems) mokiniams REKOMENDUOJAMA reguliariai testuotis (kaupinių metodu arba savikontrolės tyrimu).

„Naujieji mokslo metai prasidės su dideliu nerimu ir nežinia.

Vyriausybės nurodymai ir įpareigojimai keičiasi kasdien. Kas bus po rugsėjo 13 d., dar niekas tiksliai nežino. Visgi džiugu, kad Rugsėjo 1-ąją į Širvintų rajono mokyklas sugrįžta ir mokytojai, ir mokiniai. Pasiilgę gyvo bendravimo ir buvimo kartu.

Didžiosiose miesto mokyklose – „Atžalyno“ progimnazijoje bei Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje visą vasarą vyko daugybė darbų, tad pirmasis skambutis ir pirmasis žingsnis į mokyklą tikrai visus nustebins. Tikiu, kad šie pasikeitimai įkvėps stengtis, mokytis ir mokyti su entuziazmu.

Kad ir kaip šiais metais klostytųsi pandemijos situacija, visai švietimo bendruomenei linkiu geranoriškumo, bendradarbiavimo, orientacijos į pagrindinį tikslą – siekti mokslo ir žinių. Su Rugsėjo 1-ąja!“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 99.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+