Širvintų rajono merė susitiko su Prezidentu svarbiais savivaldos klausimais

Savivaldybių finansinis savarankiškumas; Kelių priežiūros ir plėtros sistemos finansavimas; Sveikatos apsaugos reforma; Švietimo reforma; Šiandieninė pandemijos situacija.

Tai klausimai, kurie savivaldai kelia daugiausiai rūpesčių ir apie kuriuos gruodžio 3 d. išsamiai diskutuota Vilniaus regiono savivaldybių vadovų susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, kuriame Širvintų rajonui atstovavo Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Šalčininkų rajone Jašiūnų dvaro rūmuose Prezidentas aptarė teisėkūros iniciatyvą dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo. Savivaldos stiprinimas, galimybių vietos valdžiai atlikti investicijas, ypač bendrai finansuojamas su ES ar biudžeto parama, didinimas buvo Prezidento rugsėjį inicijuoto Regionų forumo dėmesio centre. Jau kitą savaitę, prieš pateikdamas Seimui svarstyti, iniciatyvą Prezidentas aptars su Seimo frakcijų vadovais.

Susitikime buvo aptarta ir kita Prezidento iniciatyva – Kelių finansavimo sistemos pertvarka. Dabar Seime svarstoma pertvarka vidutiniškai daugiau kaip 20 proc. padidintų visoms savivaldybėms skiriamą lėšų dalį, depolitizuotų lėšų skirstymą, suteiktų daugiau savarankiškumo prižiūrint ir plečiant kelių tinklą pačioms savivaldybėms.

Prezidentas taip pat išklausė merų vertinimą ir pasiūlymus dėl numatomų sveikatos ir švietimo įstaigų tinklo reformų.

Daug dėmesio skirta vakcinavimo situacijai. Prezidentas akcentavo nepakankamą senjorų vakcinavimo tempą, ragino aktyviau įtraukti vietos bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas, vietos lyderius.

Pasak merės Živilės Pinskuvienės, planuotas dviejų valandų susitikimas užtruko kur kas ilgiau. „Tiek Prezidentui, tiek jo patarėjų komandai buvo svarbu išgirsti kiekvieno iš mūsų nuomonę. Prezidentas leido aiškiai suprasti, kad jo pozicija – palaikyti ir pasitikėti savivalda, kuri būdama arčiausiai, geriau mato vietinių žmonių poreikius, žino, ko labiausiai reikia jų gerovei,“ – sakė ji.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos pranešimą
Nuotrauka Roberto Dačkaus

Užs. Nr. 146.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Širvintų rajono merė susitiko su Prezidentu svarbiais savivaldos klausimais”

 1. Anonimas parašė:

  2023 m. vel balsuosime už merę.

 2. Dainius Graužinis parašė:

  Jei nurodytumėte už ką vertinate žmogų, būtų visiems suprantamiau ir įtikinamiau, o jei dar vardą ir pavardę nurodytumėte, tai iš vis idealus komentaras gautųsi.
  Pvz.: Janina Baltušytė: „Merė turi gerą skonį rūbams, pastoviai dalyvauja renginiuose, todėl manau, kad ji šaunuolė“
  Dabar gi tokios vieno-trijų žodžių pagyros čia ir jos feisbuko puslapiuose yra truputį „plastmasinės“

 3. tikrai parašė:

  Rajonui labai pasiseke

 4. janina parašė:

  Pagarba merei!!!

 5. Dainius Graužinis parašė:

  Merė saunas mėgsta?

 6. an parašė:

  Saunuole mūsų merė.

Comments are closed.

scroll to top