Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Širvintų r. savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, tautodailininkas, šimtmečio širvintiškis Kęstutis Norušis, Savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Stanislava Norušienė ir Širvintų r. savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintose rugsėjo pirmąją savaitę vėl džergš pjūklai, į šalis lėks skiedros – čia jau antrus metus iš eilės vyks medžio skulptorių pleneras miesto simbolio – briedžio tema.

Kaip ir pernai, į plenerą susirinks žymūs Lietuvos medžio drožėjai – regioninio ir respublikinio konkurso „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai: Gintautas Akstinas, Kęstutis Krasauskas, Saulius Lampickas, Povilas Malinauskas, Adolfas Teresius, Kęstutis Norušis, Algirdas Vaištaras ir Ričardas Ramanauskas. Pleneras – atviras visuomenei, todėl pabendrauti su dirbančiais menininkais, stebėti darbo procesą kviečiami visi.

Idėja Širvintose įkurti medžio skulptūrų parką gimė tautodailininkui, šimtmečio širvintiškiui Kęstučiui Norušiui. Dar 2015 m. jis kartu su kolega Povilu Malinausku miestui jubiliejinės šventės proga padovanojo du pirmuosius briedžius. Pernai, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, šią idėją pavyko įgyvendinti kur kas didesniu mastu. Palaikant Savivaldybės vadovėms, prisijungus privatiems rėmėjams, buvo organizuotas pleneras ir gražioje žalioje teritorijoje palei Širvintos tvenkinį „apsigyveno“ dar 8 briedžiai. Įtraukus visuomenę, naujasis skulptūrų parkas buvo pavadintas „Briedžių taku“. Jaukiai apšviesta pakrantė tapo mėgiama širvintiškių pasivaikščiojimo vieta – ramybe, žaluma, ramia vandens tėkme alsuojančia erdve, jungiančia modernų, naujovių kupiną miestą ir gamtos dovanojamą natūralumą.

Kaip ir pernai, į plenerą susirinks žymūs Lietuvos medžio drožėjai – regioninio ir respublikinio konkurso „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai.
Plenero atidarymas – rugsėjo 2 d. 12 val.

Rugsėjo 2–5 d. vyksiančio plenero metu planuojama sukurti dar aštuonias naujas skulptūras, kurios prisijungs prie šalia tako jau „besiganančių“ briedžių kaimenės. Jas pastačius, ketinama užbaigti sutvarkyti teritoriją, želdynus, veją, takelius.

„Džiaugiuosi, kad Širvintose įgyvendinamos tokios šaunios iniciatyvos. Žmonės, dalindamiesi savo kūrybiškumu, prisideda prie savojo miesto kūrimo, ir tai yra geriausia, kas gali būti. Esu labai dėkinga Kęstučiui Norušiui, visai darbo grupei, parengusiai projektą, kuriam šiemet gavome ir Lietuvos kultūros tarybos dalinį finansavimą. O meno gerbėjus iš visos Lietuvos kviečiu pirmąją rudens savaitę į Širvintas – miestą, kuris tikrai nustebins,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Plenero atidarymas – rugsėjo 2 d. 12 val.

Plenero uždarymas ir meno kūrinių pristatymas visuomenei – rugsėjo 6 d. 18 val.

Užs. Nr. 118.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai”

  1. Kazimyras parašė:

    Gražus ir prasmingas darbas.

  2. florencija parašė:

    Mūsų merė labai stengiasi, kad miestas gražėtų. Į tai maloniais žestais reaguoja menininkai. O tai labai gražu.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+