+

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Širvintų r. savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, tautodailininkas, šimtmečio širvintiškis Kęstutis Norušis, Savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Stanislava Norušienė ir Širvintų r. savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintose rugsėjo pirmąją savaitę vėl džergš pjūklai, į šalis lėks skiedros – čia jau antrus metus iš eilės vyks medžio skulptorių pleneras miesto simbolio – briedžio tema.

Kaip ir pernai, į plenerą susirinks žymūs Lietuvos medžio drožėjai – regioninio ir respublikinio konkurso „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai: Gintautas Akstinas, Kęstutis Krasauskas, Saulius Lampickas, Povilas Malinauskas, Adolfas Teresius, Kęstutis Norušis, Algirdas Vaištaras ir Ričardas Ramanauskas. Pleneras – atviras visuomenei, todėl pabendrauti su dirbančiais menininkais, stebėti darbo procesą kviečiami visi.

Idėja Širvintose įkurti medžio skulptūrų parką gimė tautodailininkui, šimtmečio širvintiškiui Kęstučiui Norušiui. Dar 2015 m. jis kartu su kolega Povilu Malinausku miestui jubiliejinės šventės proga padovanojo du pirmuosius briedžius. Pernai, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, šią idėją pavyko įgyvendinti kur kas didesniu mastu. Palaikant Savivaldybės vadovėms, prisijungus privatiems rėmėjams, buvo organizuotas pleneras ir gražioje žalioje teritorijoje palei Širvintos tvenkinį „apsigyveno“ dar 8 briedžiai. Įtraukus visuomenę, naujasis skulptūrų parkas buvo pavadintas „Briedžių taku“. Jaukiai apšviesta pakrantė tapo mėgiama širvintiškių pasivaikščiojimo vieta – ramybe, žaluma, ramia vandens tėkme alsuojančia erdve, jungiančia modernų, naujovių kupiną miestą ir gamtos dovanojamą natūralumą.

Kaip ir pernai, į plenerą susirinks žymūs Lietuvos medžio drožėjai – regioninio ir respublikinio konkurso „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai.
Plenero atidarymas – rugsėjo 2 d. 12 val.

Rugsėjo 2–5 d. vyksiančio plenero metu planuojama sukurti dar aštuonias naujas skulptūras, kurios prisijungs prie šalia tako jau „besiganančių“ briedžių kaimenės. Jas pastačius, ketinama užbaigti sutvarkyti teritoriją, želdynus, veją, takelius.

„Džiaugiuosi, kad Širvintose įgyvendinamos tokios šaunios iniciatyvos. Žmonės, dalindamiesi savo kūrybiškumu, prisideda prie savojo miesto kūrimo, ir tai yra geriausia, kas gali būti. Esu labai dėkinga Kęstučiui Norušiui, visai darbo grupei, parengusiai projektą, kuriam šiemet gavome ir Lietuvos kultūros tarybos dalinį finansavimą. O meno gerbėjus iš visos Lietuvos kviečiu pirmąją rudens savaitę į Širvintas – miestą, kuris tikrai nustebins,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Plenero atidarymas – rugsėjo 2 d. 12 val.

Plenero uždarymas ir meno kūrinių pristatymas visuomenei – rugsėjo 6 d. 18 val.

Užs. Nr. 118.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Kazimyras parašė:

    Gražus ir prasmingas darbas.

  • florencija parašė:

    Mūsų merė labai stengiasi, kad miestas gražėtų. Į tai maloniais žestais reaguoja menininkai. O tai labai gražu.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Bartkuškyje atidaryta nauja daugiafunkcė sporto aikštelė – jau 4-oji Širvintų rajone

Nauji mokslo metai – įkurtuvės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Susitikime su gyventojais paaiškėjo: problemos tos pačios

Širvintos vėl tapo medžio skulptūros centru

Pristatytas naujosios žiedinės sankryžos Žarnavagių k. projektas

Naująjį rugsėjį pasitiko dar gausesnis pirmokų būrys

Pasirašydami nepamirškite atsakomybės

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Pažymėjimai – naujai išrinktiems seniūnaičiams

Širvintų rajonas tvarkosi – išvežamas asbestinis šiferis

Merė sutiko tarptautinio bėgimo dalyvius

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

Projektai pasiekia ir mažesnes kaimiškas vietoves

Gyventojai išreiškė nuomonę

Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Širvintose įrengtas lauko batutų parkas

Ansamblis „Czerwone Maki“ minėjo 30-ties metų gyvavimo sukaktį

Kiek Širvintų rajono įmonių atsiras Šeimos kortelės partnerių sąraše?

Medžiukuose įrengiama daugiafunkcė sporto aikštelė

Žaisti statybvietėje nesaugu!

Pinskuvienė: tikiu, jog mūsų rajono verslininkai noriai prisidės prie Šeimos kortelės idėjos įgyvendinimo

Mokyklose ir darželiuose – saulės jėgainės

Socialinių paslaugų centras ruošiasi įkurtuvėms

Mokyklose ir darželiuose – saulės jėgainės

Bręsta bendras Širvintų rajono ir Zambruvo krašto ugniagesių projektas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+