Savivaldybių vadovams pristatytas Pramoninių teritorijų vystymo plano iki 2030 m. projektas

Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė bei jos pavaduotoja Dovilė Audėjūtė dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame susitikime su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Investuok Lietuvoje“ atstovais.

Susitikimo metu Lietuvos savivaldybių vadovams buvo pristatyta analizė dėl Teritorijų vystymo plano rengimo metodikos ir pasiūlymai dėl teritorijų, skirtų naujoms investicijoms pritraukti ir esamoms plėsti, vystymo plano iki 2030 m. Remiantis LR teritorijos bendruoju planu, iš 66 urbanistinių centrų nustatyti 22, kuriuose numatoma pramonės veikla, taip pat įvertintas pramoninių teritorijų poreikis (ha) iki 2030 m., atsižvelgiant į turimą pilnai išvystytų sklypų pasiūlą.

Prasidėjus diskusijai, daugelis mažųjų savivaldybių atstovų išreiškė kritišką nuomonę apie tai, jog joms būti įtrauktoms į šį planą bei sulaukti valstybės finansinės pagalbos kelias yra užkertamas. Savaime aišku, kad „Investuok Lietuvoje“ pristačius tokį planą investuotojams, niekas net nepasidomėtų kitais, į jį neįtrauktais rajonais, nors juose sąlygos galbūt būtų netgi geresnės.

Pasak Širvintų r. savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės ir Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės, mūsų rajonas, esantis ypač patrauklioje tiek nuotoliu nuo sostinės, tiek susisiekimo prasme (palei autostradą Vilnius–Panevėžys) vietoje, taip pat yra atribojamas. Analizės rengėjų paaiškinimas, kad prie kitų kriterijų buvo vertinamas parengtų inžinerinių sričių specialistų kiekis savivaldybėje, transporto „koridoriai“, kad pramonės zonos negali būti steigiamos kas 5-10 km, neįtikino.

Savivaldybės vadovės išreiškė viltį, kad pirminis, šiandien pristatytas planas bus tobulinamas įtraukiant daugiau kriterijų ir atsižvelgiant į mažesnių savivaldybių situaciją, nes pagal dabartinį variantą matoma, jog pagal šį dokumentą valstybės investicijos į pramonės plėtrą pasiektų tik didžiuosius rajonus ir toliau skatintų regionų atskirtį.

Užs. Nr. 23.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top