Ramunė Šarkauskienė – trečioji projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorė

Spalio 31 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje sprendimu Nr. 1-130 projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore patvirtinta Liuksemburge gyvenanti, iš Kernavės kilusi Ramunė Šarkauskienė.

Į Liuksemburgą Ramunė Šarkauskienė išvyko palikusi darbovietę Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Dirbo Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimų sektoriuje gimtosios kalbos eksperte, terminologe, o dabar jau devynerius metus yra Europos Audito Rūmų kolegijos, audituojančios ES projektus besivystančiose ir kaimynystės šalyse, darbuotoja.

Moteris aktyvi visuomeninėje veikloje – ji buvo prieš 11 metų įsteigtos vienos iš veikliausių pasaulio lietuvių bendruomenių – Liuksemburgo lietuvių bendruomenės – viena įkūrėjų, pirmosios valdybos narė. Dalyvaudama bendruomenės gyvenime, Ramunė puoselėja lietuvybę, rengia tradicines lietuviškas šventes, mini svarbias valstybės datas, skatina savanorystę. Vienas iš svariausių bendruomenės darbų – įkurta lietuviška mokyklėlė, ypač svarbi mišrioms šeimoms. Suburtoje folkloro dainininkų grupėje mokomasi lietuvių liaudies dainų, šokių, žaidimų, papročių, tradiciškai švenčiamos kalendorinės lietuvių šventės. Į Ramunės rengiamus dainų vakarus mielai renkasi įvairaus amžiaus Liuksemburgo lietuviai. Bendruomenė turi savo lietuvišką krepšinio komandą ir jau daugelį metų Vasario 16-osios bei Kovo 11-oios šventėms paminėti organizuoja turnyrus.

Ramunė Šarkauskienė

Labai svarbi R. Šarkauskienės veiklos sritis Liuksemburge – ir tarptautiniai projektai, ir labdaros renginiai. Moteris daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvos stendui Tarptautiniame migracijos, tautų ir kultūrų festivalyje. Vykdydami labdaros veiklą, Liuksemburgo lietuviai drauge su kaimynais latviais ir estais dalyvauja tarptautinėje kalėdinėje labdaros mugėje „Bazar International Luxembourg“ ir parėmė ne vieną kilnią iniciatyvą pasaulyje bei Europoje, padėjo vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.

Užs. Nr. 153

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+