Daugiausiai priekaištų – įmonių teritorijoms

Spalio 14–18 dienomis Širvintų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus specialistai Širvintų mieste vykdė reidą, kurio metu buvo tikrinama, kaip gyventojai bei įmonės laikosi Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklių.

Pasak Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Aido Skardžiaus, nors mieste tikrai turime puikių pavyzdžių, kaip reikia tvarkytis, vis dėlto dėl minėtų taisyklių pažeidimų įspėta net 11 žemės sklypų savininkų. Daugiausiai iš jų – įmonės.

„Priekaištų turėjome ir įspėjimus išsiuntėme už tai, kad įmonės, tarsi ir prižiūrinčios savas teritorijas, bet jų pakraščių visiškai nemato. Apleisti, nesutvarkyti, nenušienauti, menkaverčiais krūmokšniais apžėlę sklypai nedaro garbės niekam ir sukelia konfliktus su kaimynais,“ – sako jis.

Pastabų dėl aplinkos tvarkymo taisyklių pažeidimų neišvengė ir pavieniai asmenys. Pagrindinės priežastys – nesutarimai tarpusavyje, kai teritoriją prižiūri ne vienas šeimininkas, kai šeimininkas yra nevietinis, t. y. negyvena Širvintose.

„Nenušienauta žolė, teritorijų pakraščiai apaugę mažaverčiais krūmais, medžiais, nesugrėbti lapai, suverstos šakos,“ – vardina vedėjas dažniausiai pasitaikančius pažeidimus ir primena, kad žaliąsias atliekas reikia rūšiuoti jų susidarymo vietoje ir jokiu būdu negalima mesti jų į buitinių atliekų konteinerį, ką neretai gyventojai daro.

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas atkreipia dėmesį, kad įspėjimas jau yra administracinė nuobauda. Įspėjimu gyventojų bei įmonių savininkų reikalaujama, kad pažeidimai būtų pašalinti per 30 dienų. Jei tai nebus padaryta, Tvarkymo ir švaros taisyklių nesilaikymas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 366 str. gali užtraukti baudą net iki 600 Eur.

Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar gyvensime jaukioje ir patrauklioje aplinkoje. Todėl dar kartą raginame susitvarkyti, pašalinti vasarinius augalus, sugrėbti lapus, kompostuoti žaliąsias bei tinkamai tvarkyti kitas atliekas!

Užs. Nr. 153.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+