Kaip per 5 dienas panaudoti 970 vakcinos dozių?

Valstybei artimiausiu metu planuojant įsigyti vakcinos nuo COVID-19, Širvintų rajono gyventojus kvietėme dalyvauti apklausoje ir pareikšti savo nuomonę, ar jie planuoja skiepytis nuo šios infekcijos.

Apklausa dar vyksta, tačiau pagal išankstinius rezultatus matoma, kad nuomonės pasiskirsto labai tolygiai. Skiepytis norėtų apie 52 proc., o nenorėtų – kiek daugiau nei 40 proc.

Ruošiantis vakcinacijai nuo COVID-19, Savivaldybės vadovės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė organizavo nuotolinį pasitarimą su Pirminės sveikatos priežiūros centro, Širvintų ligoninės atstovais, Administracijos socialinės paramos, kitų, susijusių sričių specialistais.

Kaip pasiruošti vakcinacijai? Kokie medikų personalo pajėgumai? Kaip užtikrinti, kad 970 vakcinos dozių būtų panaudota per 5 dienas ir pirmiausiai pasiektų didžiausios rizikos žmones, kaip tai numato Sveikatos apsaugos ministerija?

Pagal prioritetus skiepytis pirmumo teisę turės medicinos personalas, socialiniai darbuotojai, vyresni nei 65 metų, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys bei kt. Savivaldybės vadovės įpareigojo Pirminės sveikatos priežiūros centrą artimiausiu metu atlikti pacientų apklausą, kad gavus vakciną, būtų galima kuo operatyviau saugiai organizuoti vakcinaciją. Taip pat merė Ž. Pinskuvienė pabrėžė, kad šioje situacijoje būtinai turi prisidėti ir privačios gydymo įstaigos. Nes pandemijos akivaizdoje matome tai, kad žmonių sveikatos klausimai, susiję su koronavirusu (karščiavimo klinikos, mobiliojo punkto veiklos, testavimo, skiepijimo ir t.t.), dabar tarsi priklauso tik Savivaldybės poliklinikai. Raštai, prašymai pasijungti, skirti medikų arba pagalbinio personalo iš privačių centrų – kaip į vandenį.

„Gaudamos lėšas už prisirašiusius pacientus, ir privačios įstaigos privalo žmonėmis rūpintis ir prisidėti prie bendrų pastangų įveikiant pandemiją,“ – sakė Ž. Pinskuvienė.

Užs. Nr. 195.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+