Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Birželio 5 d. Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus tarnautojai, spręsdami, kaip tvarkyti medžius Širvintų miesto senosiose kapinėse, atkreipė dėmesį, kad parke tarp bažnyčios ir senųjų miesto kapinių yra priversta kapinių tvarkymo atliekų maišų, taip pat verčiama šviežiai nušienauta žolė.

Negana to, stebint atsakingiems specialistams, su savaeige žoliapjove iš Širvintų klebonijos kiemo privažiavo klebonijos darbuotojas ir parkelyje išpylė naują krūvą žaliųjų atliekų.

Tai jau nebe pirmas kartas, kuomet pastebimas toks nederamas gyventojų elgesys.

Parkas – tai vieta leisti laisvalaikį, mėgautis gamta, o ne pilti atliekas. Juolab, kad visai greta, už šimto metrų, prie kapinių tvoros yra pastatyta žaliųjų atliekų surinkimo dėžė. Taip pat žaliąsias atliekas priima Širvintų s. Šniponių k. esanti Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė.

Pažeidėjas buvo įspėtas, jam nurodyta atliekas pilti tam skirtose vietose, o ne sutvarkytose viešosiose erdvėse.

Primename, kad vadovaujantis 2016-06-30 Širvintų rajono tarybos sprendimu Nr. 1-216 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ 45.1. „komunalinių atliekų turėtojai, kurie turi galimybes ir pageidauja biologiškai skaidžias (žaliąsias) atliekas kompostuoti, turi tai daryti kompostavimo dėžėje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje. Pagal 45.2 punktą „komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių ar nepageidauja kompostuoti atliekų privačioje valdoje, atskiras biologiškai skaidžias (žaliąsias) atliekas gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Šniponių kaime, Širvintų sen.).

Vadovaujantis Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklėmis, patvirtintomis Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2016-06-08, sprendimo Nr. 1-192, 7 skyriaus 25.14 punktu draudžiama „išmesti viešosiose vietose komunalines, žaliąsias (lapus, šakas ir panašiai) ir kitas atliekas“.

Minimos taisyklės galioja ir piliečiams, ir visuomeninėms organizacijoms, ir bažnyčios tarnams. Tarnautojai, kurie prižiūri miesto žaliąsias teritorijas, reikalaudami laikytis vienodos tvarkos nėra nusiteikę priešiškai ir kantriai atlieka jiems priskirtas pareigas. Neturint galimybių patiems sutvarkyti savo atliekas, visada galima kreiptis į AB „Širvintų šiluma“, kurie už atitinkamą atlygį padės sutvarkyti iškilusias taršos problemas.

Tikimės, kad klebonija savo suverstas žaliąsias atliekas sutvarkys ir parkas vėl taps švarus ir patrauklus lankytis žmonėms.

Užs. Nr. 77

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Merė Živilė Pinskuvienė: jei buvo pasakyta – vadinasi, bus padaryta

Družai jau turi naują sporto erdvę

Zibalų daugiafunkcėje žaidimų aikštelėje jau šurmuliuoja jaunimas

Svarbi informacija Širvintų rajono žemdirbiams dėl 2018 m. sausros patirtų nuostolių

Širvintose pažadai virsta realybe

Laimėjimas, laimėjimas, laimėjimas

Rajono merė: neturime ko slėpti

Elenai Andrikonienei – nuoširdūs sveikinimai 90-mečio proga

Nykstančios liepos alėjoje: tyrimus atliks ekspertė

Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Ž.Pinskuvienė: Širvintos yra puikus pavyzdys didiesiems miestams

Širvintų miesto riboženklis demontuotas

Nauji darbai Širvintų paplūdimyje

Šilčiausi sveikinimai 90-mečio proga

Širvintų miesto riboženklis: bus atliekami demontavimo darbai

Įgyvendintas dar vienas projektas

Tarybos nariai lankėsi Molėtų ligoninėje

Merei įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus gyventojų saugai“

Lietuvos regionų futbolo pirmenybės: Širvintų stadionas paliko didžiulį įspūdį

Prasidėjo daugiabučių kiemų tvarkymo darbai

Šimtmečio parkas Širvintose: įprasmintas šimtmečio kūdikių gimimas

Apdovanoti 2019 Metų Mokytojas ir Metų Mokinys

Gimnazijos diena prisipildė mokinių gerumo

Merė tęsia susitikimus su rajono gyventojais

Savivaldybėje – diskusija su jaunimu

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos