Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Birželio 5 d. Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus tarnautojai, spręsdami, kaip tvarkyti medžius Širvintų miesto senosiose kapinėse, atkreipė dėmesį, kad parke tarp bažnyčios ir senųjų miesto kapinių yra priversta kapinių tvarkymo atliekų maišų, taip pat verčiama šviežiai nušienauta žolė.

Negana to, stebint atsakingiems specialistams, su savaeige žoliapjove iš Širvintų klebonijos kiemo privažiavo klebonijos darbuotojas ir parkelyje išpylė naują krūvą žaliųjų atliekų.

Tai jau nebe pirmas kartas, kuomet pastebimas toks nederamas gyventojų elgesys.

Parkas – tai vieta leisti laisvalaikį, mėgautis gamta, o ne pilti atliekas. Juolab, kad visai greta, už šimto metrų, prie kapinių tvoros yra pastatyta žaliųjų atliekų surinkimo dėžė. Taip pat žaliąsias atliekas priima Širvintų s. Šniponių k. esanti Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė.

Pažeidėjas buvo įspėtas, jam nurodyta atliekas pilti tam skirtose vietose, o ne sutvarkytose viešosiose erdvėse.

Primename, kad vadovaujantis 2016-06-30 Širvintų rajono tarybos sprendimu Nr. 1-216 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ 45.1. „komunalinių atliekų turėtojai, kurie turi galimybes ir pageidauja biologiškai skaidžias (žaliąsias) atliekas kompostuoti, turi tai daryti kompostavimo dėžėje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje. Pagal 45.2 punktą „komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių ar nepageidauja kompostuoti atliekų privačioje valdoje, atskiras biologiškai skaidžias (žaliąsias) atliekas gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Šniponių kaime, Širvintų sen.).

Vadovaujantis Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklėmis, patvirtintomis Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2016-06-08, sprendimo Nr. 1-192, 7 skyriaus 25.14 punktu draudžiama „išmesti viešosiose vietose komunalines, žaliąsias (lapus, šakas ir panašiai) ir kitas atliekas“.

Minimos taisyklės galioja ir piliečiams, ir visuomeninėms organizacijoms, ir bažnyčios tarnams. Tarnautojai, kurie prižiūri miesto žaliąsias teritorijas, reikalaudami laikytis vienodos tvarkos nėra nusiteikę priešiškai ir kantriai atlieka jiems priskirtas pareigas. Neturint galimybių patiems sutvarkyti savo atliekas, visada galima kreiptis į AB „Širvintų šiluma“, kurie už atitinkamą atlygį padės sutvarkyti iškilusias taršos problemas.

Tikimės, kad klebonija savo suverstas žaliąsias atliekas sutvarkys ir parkas vėl taps švarus ir patrauklus lankytis žmonėms.

Užs. Nr. 77

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+