Ar Kernavė yra Širvintų rajone, ar Širvintos – Kernavėje?

Šį klausimą Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė uždavė pirmajame susitikime su naujuoju Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos vadovu Dr. Ramojumi Kraujeliu.

„Maloni pažintis, daug aktualių klausimų ir paspaustos rankos sutariant bendradarbiauti dėl bendrų projektų ir renginių,“ – sakė merė apibendrindama pirmąjį pokalbį, kuriame dalyvavo ir patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė.

Pasak Ž. Pinskuvienės, rezervatas neturi būti aptvertas „spygliuota tvora“. Turime siekti, kad daugybę turistų pritraukiantis UNESCO paveldo objektas būtų patrauklus. Skatinti investuotojus, o ne užsitverti nuo jų geležine uždanga. Čia atvykę žmonės nori ir kavos atsigerti, ir pavalgyti, galbūt ir ilgesniam laikui apsistoti.

Kitas su naujuoju rezervato direktoriumi aptartas klausimas – bendravimas su vietos gyventojais. Merė išsakė nuomonę, kad anksčiau yra buvę atvejų, kai iš Kernavėje gyvenančių žmonių pasiekė žinios apie tai, kad jiems siūloma rinktis konkrečius archeoliginių tyrimų paslaugų teikėjus. O šie tyrimai yra privalomi kernaviškiams, norintiems prisijungti prie vandentiekio sistemos. Pasak Ž. Pinskuvienės, žmonės bet kokiu atveju turi turėti galimybę rinktis.

Su R. Kraujaliu kalbėta ir apie tai, kad jau pernai Savivaldybė akcentavo, jog Kernavėje vykdomų didžiųjų švenčių metu vykstančiose mugėse būtų rodoma pagarba amatininkams, tautodailininkams, o ne kiniškų blizgučių prekiautojams.

O baigiantis susitikimui nutarta ir tai, kad 2020 m. visi Kernavės mugių prekybininkai bus skatinami prekiauti atsisakant plastikinių maišelių bei indų.

Užs. Nr. 17.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+