Aptarti aktualiausi istorinės sostinės klausimai

Kernavė – istorinė sostinė, o prasidėjus vasarai joje jau pasijuto turistų srautų padidėjimas, artėja tradicinės šio miestelio šventės.

Birželio 2 d. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė susitiko su Kernavės kultūrinio rezervato direktoriumi Ramojumi Kraujeliu ir Kultūros centro direktore Ryte Kružike aptarti aktualiausius klausimus.

Rezervato direktorius pristatė saugomoje teritorijoje atliktus avarinės piliakalnių būklės likvidavimo darbus: sutvarkyti Mindaugo sosto piliakalnio vakarinis ir šiaurinis šlaitai, Lizdeikos kalno šiaurinis šlaitas, atstatyti ir atnaujinti pėsčiųjų takai.

Savo ruožtu merė informavo direktorių, kad Savivaldybė pasirengusi per ateinantį ES finansavimo laikotarpį, kiek leis Europos Sąjungos reikalavimai, iš esmės sutvarkyti pagrindinius privažiavimus prie lankytinų objektų ir automobilių stovėjimo aikšteles, pėsčiųjų takus. T. y. Mindaugo ir Gedimino gatves. Taip pat numatytas ir Pajautos gatvės remontas, kurio projektas jau yra parengtas.

Deja, skaudus klausimas išlieka Pajautos gatvės tęsinys – privažiavimas prie turistų ir vietos gyventojų mėgiamo lankyti Balto kalno.

Šis kelias priklauso Valstybinei miškų urėdijai, pavaldžiai Aplinkos ministerijai, ir jo būklė darosi vis prastesnė.

Dėl šios problemos sutarta kartu su direkcijos vadovu kreiptis tiek į Kultūros, tiek į Aplinkos ministeriją, juo labiau kad būtina spręsti ne tik privažiavimo, bet ir tualeto įrengimo klausimą.

Turistų srautai dideli, tad dažniausiai viskas ir lieka miške, aplink pėsčiųjų taką.

Ž. Pinskuvienė apgailestavo, kad Centrinės projektų valdymo agentūros nepavyksta įtikinti, jog turėtų būtų tvarkoma ir Senovės gatvė, kurioje kuriasi verslai ir kurią jaunieji žurnalo „STRUCTUM“ architektai ir kraštovaizdžio specialistai, formuojantys miestelio koncepciją, mato kaip tam tikrus vartus į senąją istorinę sostinę. Dėl šios gatvės merė rankų sudėti nesiruošia.

Drauge su Kultūros centro direktore R. Kružike aptarti jubiliejinės Rasos šventės ir liepą vyksiančių ypatingų Gyvųjų archeologijos dienų organizaciniai klausimai.

Užs. Nr. 63.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top