Aptarė šildymo aktualijas

Šaltasis sezonas, aktualūs šildymo reguliavimo, kainų už paslaugas ir kiti klausimai, kuriuos sausio 13 dieną Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė aptarė su UAB „Širvintų šiluma“ direktore Liudmila Braškiene, vyr. inžinieriumi Kęstučiu Jasevičiumi, remonto tarnybos viršininku Rimu Šumila.

Pastaruoju metu sulaukiama daug įvairiausių gyventojų skambučių, žinučių ir pasipiktinimo, o dažniausios to priežastys – šilumos tolygumo stoka NERENOVUOTUOSE daugiabučiuose.

Kaip paaiškino specialistai, skambina žmonės, gyvenantys vidiniuose namo butuose, ir prašo sumažinti šildymą, nes namuose temperatūra yra per aukšta. Tuo metu viršutiniuose ar kraštiniuose butuose šilumos nepakanka.

• SVARBU: Širvintų katilinė yra moderni, sistema kompiuterizuota ir kūrenimas vyksta pagal lauko temperatūrą.

• Taip, yra galimybė sumažinti šildymą kiekviename name, tačiau sprendimą priimti turi patys gyventojai, t. y. turi būti surinkta 51 proc. gyventojų parašų. Nes sumažinus šilumą, temperatūra sumažės visuose butuose. Akivaizdžiai matosi, kad gaunantys kompensacijas už šildymą dažnai kreipiasi, kad šilumos trūksta, o negaunantys prašo šilumą sumažinti.

• HIGIENOS NORMOS. Vienas daugiabutis yra pateikęs UAB „Širvintų šilumai“ prašymą sumažinti šildymą, nustatant, kad temperatūra būtų ne aukštesnė nei +18 C. Atsižvelgiant į gyventojų prašymą, tai padaryta, tačiau, kaip sako specialistai, kai šiuo metu lauke yra didelė santykinė drėgmė, tokia temperatūra yra per maža. Juo labiau, gyventojai turi suprasti, kad sumažinus šildymą, ir karštas vanduo bus vėsesnis. Tad sutaupius kelis eurus, gali kilti didesnių nepatogumų – per didelė drėgmė, pelėsio atsiradimas, bakterijos vandenyje. Tai ypač aktualu nerenovuotuose daugiabučiuose, kuriuose likę seni, ankantys vamzdžiai.

• BENDRAVIMO STOKA. Skatiname daugiabučių gyventojus bendrauti tarpusavyje, išsirinkti atsakingą asmenį, kuris tiesiogiai atstovautų gyventojų interesus, bendrautų su UAB „Širvintų šilumos“ specialistais dėl visų klausimų. Nes patirtis rodo, kad į organizuojamus susirinkimus gyventojai neateina, o paskui kyla daug klausimų. Ne retas atvejis, kai daugiabutyje kažkas savavališkai įsirengia grindų šildymą, keičia radiatorius, netgi laiptinėse juos užaklina, o kiti gyventojai junta išderintos sistemos pasekmes, šilumos nevienodumą.

• ŠILUMOS KAINA. Kaip ir visoje Lietuvoje, šį šildymo sezoną šildymo kaina yra padidėjusi. Todėl suprantamas ir gyventojų nepasitenkinimas. Tačiau galime džiaugtis tuo, kad Širvintų rajone šilumos kaina yra II vietoje pagal pigumą visoje šalyje. O šilumos kainos kitimą lemia kas mėnesį priimami Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimai. Vienintelis būdas mokėti ženkliai mažiau – daugiabučio renovacija. Jai ryžtasi vis daugiau Širvintų daugiabučių gyventojų, ir šildymo kainų skirtumas yra akivaizdus. Realus pavyzdys: vidiniame nerenovuoto namo bute gyvenantis asmuo už šildymą gruodžio mėnesį moka 170 Eur, o vidiniame renovuoto namo tokio paties ploto buto gyventojai – 70 Eur.

Užs. Nr. 6.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top