Devyniems vaikams rajone nurodytos maitinimosi rekomendacijos

Sunny cheerful breakfast

Pirmajame šių metų „Širvintų krašto“ numeryje rašėme, kad Higienos institutas pristatė 2021-2022 mokslo metais ugdymo įstaigas lankiusių vaikų sveikatos duomenis ir apžvelgė jų pokytį palygindamas su ankstesnių mokslo metų duomenimis.

Apžvelgėme situaciją dėl ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus nepilnamečių svorio. Tyrimo rezultatai rodo, kad Širvintų rajone per metus labiausiai (3,2 %) padaugėjo per mažą svorį turinčių mokyklinio amžiaus (7-17 m.) mergaičių.

Be svorio tyrimų, Higienos institutas lyginio ir ikimokyklinukų bei mokinių dantų ir žandikaulių būklę, taip pat analizavo, kiek vaikų gali dalyvauti ugdymo veikloje be papildomų rekomendacijų.

Iš 1629 tirtų rajono nepilnamečių 161 (9,9 %) buvo skirtos bendrosios rekomendacijos. Ši dalis, lyginant su prieš tai buvusiais mokslo metais, sumažėjo 2,2 %.

Kokios gi rekomendacijos buvo pritaikytos?

2021-2022 mokslo metais tik Birštono ir Rietavo savivaldybėse nebuvo nė vieno nepilnamečio, kuriam būtų nurodyta rekomendacija dėl pritaikyto maitinimo. Daugiausia mokinių, kuriems nurodyta rekomendacija dėl pritaikyto maitinimo, buvo Pakruojo rajone (25,9 % visų, kuriems nurodytos bendrosios rekomendacijos). Širvintų rajone maitinimas buvo pritaikytas 9 nepilnamečiams.

Daugiausia rekomendacijų dėl alergenų vengimo paskirta Neringos (23,1 %) ir Alytaus miesto (21,8 %) savivaldybės mokiniams, kuriems nurodytos bendros rekomendacijos. Mažiausias tokių mokinių skaičius Biržų (1,5 %), Lazdijų (1,7 %) ir Pakruojo (1,8 %) savivaldybėse. Vengti alergenų rekomenduota 19 (11,8 %) mūsų rajono nepilnamečių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 20 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top