Živilė Pinskuvienė žvelgia tik į priekį

Živilė Pinskuvienė nesidairo į Darbo partiją.
„Facebook’o“ įrašo fragmentas

Kai Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė išplatino viešą pareiškimą, kad palieka Lietuvos socialdemokratų darbo partiją ir atsiprašo rinkėjų, jog per rinkimus į Seimą agitavo už Petrą Čimbarą, ne vienam kilo natūralus klausimas: kur pasuks sėkmingai rajone besitvarkančios politikės keliai? Ne vienas gręžėsi į Darbo partiją, kurią Širvintų rajono merė paliko, kai kilo nesutarimai tarp jos ir partiją savo voratinkliu apraizgiusio Viktoro Uspaskich. „Jei sugrįžo ponas Viktoras, kodėl sugrįžti negali ir ponia Živilė?“, – svarstė ne vienas.

Živilė Pinskuvienė atgal nesidairo

Tačiau tokiems svarstymams duris užtrenkė Živilės Pinskuvienės pareiškimas DELFI pokalbių laidoje apie socialines pašalpas ir nenorinčiuosius dirti. Pokalbio pabaigoje vedėja nukrypo nuo temos ir neišvėrusi pasiteiravo: kas lėmė tokius pareiškimus, ar tik nesidairo Živilė Pinskuvienė į „darbiečius“? Tada Širvintų rajono merė pareiškė, kad negali būti su žmonėmis, kurie galvoja tik apie save. Na o dėl grįžimo merė nukirto: ji niekada atgal nesidairo, žiūri tik į priekį.

Ką turėjo galvoje Širvintų merė, laikydama praeitimi politines jėgas, su kuriomis dar neseniai buvo siejama, galbūt paaiškina tiriamosios žurnalistikos liūtės Rūtos Janutienės mintys, kurias ji paskelbė savo „Facebook“ paskyroje. Pirmiausia, žurnalistė „darbiečių“ vadą Viktorą Uspaskich įvardijo kaip vieną paslaptingiausių Lietuvoje veikiančių politinių „agentų“. Grybauskaitės apsimelavimus, anot Rūtos Janutienės, dar galima surasti Komunistų partijos archyve, o štai ponas Viktoras „yra visiška paslaptis“. Atblokštas į Lietuvą, suvirintojas akimirksniu tapo „rusiškų dujų milijonieriumi“, kartu su bendrininkais sukūręs schemą, kaip visą Lietuvą priversti mokėti jiems ir nemokėti mokesčių.

„Pirma garsi Uspakicho afera – „Jangila“, kai, pasak Valstybės kontrolės, buvo nuslėpta 271 mln. Lt pajamų, neregistravus įmonės PVM mokėtoja. Viskas baigėsi tuo, kad tuometinė finansų ministrė Grybauskaitė iš darbo atleido Kauno apskrities mokesčių inspekcijos viršininkę Virginiją Žoromskaitę, pareikalavusią mokesčius sumokėti,“ – dėsto žurnalistė ir primena, kad ponas Viktoras ir toliau nusukinėja mokesčius nuo valstybės.

Šiais metais teismas priteisė jam ir jo „gyvenimo moteriai J. Blažytei“ sumokėti 158 tūkst. eurų nusuktų mokesčių. Akivaizdu, juos mokėti teks. Juk Grybauskaitės nebėra, tad nebus kam atleisti ir akiplėšų teisėjų.

Viktoras siejamas su „Sėkmės mokesčiu“

Toliau dėstydama savo pastebėjimus, žurnalistė primena, kaip Viktoras Uspaskich, tapęs Seimo verslo komiteto pirmininku, organizavo dalies nuo Europos Sąjungos skiriamų pinigų nukreipimą į Darbo partiją. Pasirodo, šalia partijos veikė agentūra, į kurią buvo siunčiami europinių pinigų geidę verslininkai. Gavę paramą, jie mokėjo agentūrai „sėkmės mokestį“, kurį ši vėliau perduodavo partijai.

„Kai Darbo partijos būstinėje vyko kratos, tai automobilyje buvo rasta apie 200 000 grynais to „sėkmės mokesčio“, – tikina žurnalistė. Jos žiniomis, Valstybės saugumo departamente yra byla, kurioje aprašyta, kodėl Viktoras vadinamas „svarščiku“. Ne dėl to, kad jis iš tiesų suvirintojas, t. y. „svarščikas“, o dėl įtariamo ryšio su SVR – Rusijos išorinės žvalgybos tarnyba („Služba Vnešnej Razvedki“). Apie tai, kad Uspaskichas dirba rusų slaptosioms tarnyboms, yra teigęs ir Artūras Paulauskas. Nepaisant to, jis paskui tapo artimu „svarščiko“ bendražygiu.

„O žinote, koks dabartinis pono Viktoro motyvas eiti į valdžią? Manote, kad padaryti jus laimingus? Nieko panašaus! Teismuose vis dar nagrinėjamos įvairios Darbo partijos machinacijos. Kadangi ponas Viktoras visuomet randa „durnių“, kuriais pridengia savo atsakomybę, tai jie dabar ir sėdi teisiamųjų suoluose. Živilė Pinskuvienė buvo jiems patarusi nebedengti kūnais to, kuris kaltas… „Mažiukai“ susvyravo. Uspaskichui gresia grįžti į teisiamųjų suolą, todėl, kaip jis pats išsireiškė, „reikia partiją apvalyti“,“ – savo įrašą apie tai baigia garsi žurnalistė ir lyg paaiškina, kodėl Darbo partijoje buvo „perdylomis“ apšaukti Vikorui neparankūs partiečiai ir nuo jų „apsivalyta“.

Jeigu taip, tai ko ten grįžti. Reikia žvelgti tik į priekį.

Šiuo metu Živilė Pinskuvienė yra Visuomeninio komiteto „Drauge kurkime Širvintų krašto“ ateitį steigėja ir pirmininkė.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top
+