„Spindulio-1“ komanda laimėjo Lietuvos šaulių sąjungos vado taurę

Vytauto Gaigalo artimieji ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Į turtingą karinę istorinę praeitį puoselėjantį Musninkų miestelį penktą kartą susirinko krepšinio mylėtojai. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje Musninkų bendruomenė „Spindulys“ ir Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Širvintų 10-oji kuopa organizavo tradicinį krepšinio 3X3 turnyrą, skirtą Šaulių sąjungos 100-mečiui pažymėti ir iškiliam mokytojui Vytautui Gaigalui atminti. Turnyre dalyvavo 9 komandos.

Lietuvos kariuomenės Ruklos Vaidoto bataliono 4-osios kuopos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Širvintų 10-osios kuopos, dvi Musninkų bendruomenės „Spindulys“, dvi Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Liukonių ir Kernavės komandos varžėsi dėl Lietuvos šaulių sąjungos vado pulkininko leitenanto Gintaro Koryznos įsteigtos taurės.

Ne tik sportavo, bet ir pagerbė

Visus dalyvius, svečius ir žiūrovus pasveikino Širvintų 10-osios kuopos vadas, Lietuvos šaulių sąjungos garbės šaulys Leonas Vaicekauskas. Vadas akcentavo, jog susirinkome ne vien žaisti krepšinį, bet ir pagerbti tuos, kurie padėjo mums ateiti į šimtmečio jubiliejų. Tylos minute pagerbti 1919–1920 m. Musninkų valsčiaus savanoriai, žymūs Musninkų krašto žmonės. Visus dalyvius jautriai palietė jaunojo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos talento Tado Imbraso atliekama daina „Teka saulė“.

Gėlės ir žvakių liepsna – tai padėka žuvusiems nepriklausomybės kovose Musninkų valsčiuje. Skambant lietuvių liaudies dainai „Oi neverk, motušėle“, Širvintų 10-osios kuopos šaulys Egidijus Dikas ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazistės, pasidabinusios tautiniais rūbais, padėjo gėles ir uždegė žvakutes prie paminklo 1919–1920 m. Musninkų valsčiaus savanoriams, ant žuvusiųjų kapų.

Turnyre dalyvavo 9 komandos.
„Spindulio-1“ komandai atiteko Lietuvos šaulių sąjungos vado įsteigta taurė.
„Spindulio-1“ komanda.
Po turnyro. Nuotrauka atminčiai.

Bendruomenės pirmininkas Alvydas Rolis pasidžiaugė sportininkų entuziazmu ir šio turnyro prasmingumu, patvirtindamas, jog laisvės kovų atmintis gyva mūsų širdyse. Kaip padėką savanoriams, bendruomenė „Spindulys“ savo lėšomis 2017 m. atidengė paminklą Musninkų valsčiaus savanoriams atminti.

Dalyvavo Vytauto Gaigalo artimieji

Turnyro organizatoriai laukė ne tik dalyvių, bet ir svečių. Bene garbingiausi ir labiausiai laukiami buvo mokytojo Vytauto Gaigalo artimieji. O ir pats turnyras yra skirtas ne tik mokytojui Vytautui Gaigalui atminti, bet ir pagerbti jo tėvą Nepriklausomybės kovų savanorį, Lietuvos karininką, Baisogalos šaulių būrio vadą Kazį Gaigalą.

Vytautas Gaigalas – tai ne vien tik mokytojas. Tai istorinė asmenybė, išugdžiusi daug savo darbo tesėjų. Jo dėka Musninkuose pradėtas žaisti krepšinis.

Atidžiai varžybas stebėjo Vytauto žmona Birutė Gaigalienė, brolis Mindaugas Gaigalas, sūnėnas Vaidas Gaigalas. Svečiams padovanotas albumas „Šimtmečio Širvintos“ sugražino juos į 1953–1959 metus.

Gražia sportine kova aikštėje džiaugėsi ir pirmieji Vytauto Gaigalo treniruoti krepšininkai. Dalis jų taip pat pasirinko kūno kultūros mokytojo specialybę. Krašto apsaugos savanorių pajėgų viršila Renatas Kasparas svečiams ir turnyro organizatoriams įteikė 8-osios rinktinės vado atminimo dovanas.

Bo pogrupyje – trys stipriausios komandos

Teisėjai komandas susiskirstė į du pogrupius. Varžybos vyko rato sistema. Burtai lėmė, kad trys stipriausios (bet tai paaiškėjo tik po turnyro) komandos varžėsi viename B pogrupyje. Dramatiška kova vyko tarp 2018 metų turnyro čempionų KASP-8 ir Širvintų 10-osios šaulių kuopos. Nepaisant traumos, aikštės nepaliko Mindaugas Pečiulis, ir 10-osios kuopos šauliai iškovojo pergalę rezultatu 14:10. Jie ir tapo B pogrupio nugalėtojais.

A pogrupyje varžėsi 4 komandos. Visus varžovus – Ruklos Vaidoto bataliono 4-osios kuopos, Liukonių ir „Spindulio-2“ krepšininkus – įveikė Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos pirmoji komanda („LSGG-1“).

Dėl turnyro čempionų vardo varžėsi Širvintų 10-osios šaulių kuopos ir Musninkų „Spindulio-1“ komandos. Rezultatu 10:7 laimėjo „Spindulys-1“. Dėl 3-4 vietų kovojo „LSGG-1“ komanda ir „Spindulys-2“. Rezultatus 13:6 nugalėjo „LSGG-1“ komanda.

13 pataikytų tritaškių per 1 minutę

Turnyro nugalėtojai, komandos „Spindulys-1“ krepšininkai Domantas Rolis, Tautvydas Milašas, Mantas Ališauskas, Žygimantas Čižius, apdovanoti Lietuvos šaulių sąjungos vado pulkininko leitenanto Gintaro Koryznos įsteigta taure, bendruomenės „Spindulys“ aukso medaliais bei diplomais.

Antrą vietą iškovojo Širvintų 10-osios kuopos šauliai: Mindaugas Pečiulis, Tautvydas Pečiulis ir Marius Dubininkas. Krepšininkai apdovanoti sidabro medaliais ir diplomais. Treti liko LSGG komandos krepšininkai Rokas Zaruba, Karolis Golcas ir Faustas Bulonas. Jie apdovanoti bronzos medaliais ir diplomais.

14 dalyvių varžėsi tritaškių, 13 – baudų metimo konkursuose. Tritaškių metimų konkurso nugalėtoju tapo Lukas Vaitkus (13 pataikymų per 1 minutę), antras – E. Čaikauskas (11 pataikymų), trečias – G. Lukošiūnas (9 pataikymai). Geriausiai baudas metė R. Bistrickas, (9 pataikymai iš 10 metimų). T. Milašas, M. Dubininkas ir L. Vaitkus pataikė po 8 metimus.

Konkursų nugalėtojai, taip pat vyriausiasis žaidėjas Andrius Kazlauskas bei jauniausias žaidėjas Lukas Endrikaitis apdovanoti Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės štabo atminimo prizais.

Dėkojame turnyro teisėjams Širvintų sporto centro direktorės pavaduotojui Algimantui Kmitui, Molėtų sporto centro direktoriui Kęstučiui Vaicekauskui, Molėtų progimnazijos kūno kultūros mokytojai ekspertei Ievai Vaicekauskienei, sporto entuziastui Raimondui Petrokui, slaugytojai Astai Autukevičienei, turnyro rėmėjai – Širvintų 10-os kuopos šaulei Nijolei Didžiokienei.

Helena Vaicekauskienė
Širvintų 10-osios kuopos šaulė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top
+