Vieni toliau auginasi sparnus, kiti jau panirę iki ausų

Susidaro toks įspūdis, kad šalį krečiančių politinių įvykių fone savo šanso pasireikšti ir tuo pačiu užsidirbti nepraleidžia nuomonių tyrimo agentūros, skelbiančios vienas ar kitas išvadas dėl galimo (ar tariamo) politinių partijų ir atskirų veikėjų populiarumo. Praėjusiame „Širvintų krašto“ numeryje rašėme apie „Spinter tyrimų“ balandžio mėnesį atlikto tyrimo rezultatus, tuojau pat savo tyrimus, atliktus „Lietuvos ryto“ užsakymu, paskelbė ir „Vilmorus“. Jis 1030 šalies gyventojų apklausė gegužės 4-12 dienomis.

Šių tyrimų rezultatais, populiariausia partija šalyje tariamai išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Nors per mėnesį jos populiarumas sumenko 1,3 proc., už ją vis dar balsuotų 16,3 proc. apklaustųjų. „Konservatoriai“ 1,9 proc. lenkia „valstiečius žaliuosius“, kurie per mėnesį savo reitingus užsiaugino 2,5 proc. ir dabar surinktų 14,4 proc. balsų.

Trečioje vietoje – per nago juodymą reitingus pasigerinusi partija „Tvarka ir teisingumas“ (7,6 proc.), ketvirti – ko gero, ant Viktoro Uspackich pastaruoju metu kairėn-dešinėn žarstomų keiksmų ir patyčių pakilusi Darbo partija (7,1 proc.). Ką gi, atskirą visuomenės dalį visada žavėjo cirkai ir klounados.

Naujai susikūrusi Gedimino Kirkilo vadovaujama Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) toliau auginasi sparnus – per mėnesį jos populiarumas pakilo 1,4 proc. ir dabar siekia 6,4 proc. Partija, kurios pirmininko pavaduotojimis išrinkta Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, antrą mėnesį lenkia Gintauto Palucko vadovaujamus socialdermokratus. Šie toliau balansuoja ant prarajos – už juos balsuotų 5,1 proc. apklaustųjų.

Tarp šiuo metu politikos autsaiderių gretose atsidūrusių partijų vertėtų paminėti gal tik Liberalų sąjūdį, galintį surinkti vos 3,8 proc. apklaustųjų simpatijų. Ko gero, nieko gero liberalsąjūdiečiams nežadės ir kito mėnesio rezultatai, kadangi praėjusią savaitę paaiškėjo dar viena sukrečianti žinia: ilgą laiką moraliuoju politikos veidu laikytas Vitalijus Gailius galimai buvo remiamas to paties „MG Baltic“ koncerno. Buvęs FNTT direktorius, 2012 metais atleistas iš vadovo pareigų dėl galimo slaptos valstybinės informacijos nutekinimo tretiesiems asmenims, susijusiems su AB Bankas Snoras bankrotu, ilgai vadino nukentėjusį dėl politinių sumetimų, ant šių visuomenės simpatijų laivelyje su Liberalų sąjūdžiu atplaukė į Seimą ir tapo netgi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku. Dabar paskelbta, kad po Eligijaus Masiulio sulaikymo šis veikėjas „MG Baltic“ koncerno galėjo būti proteguojamas rinkimuose į Liberalų sąjūdžio vadovus ir gal net koncerno lėšomis remiamas per Seimo rinkimų kampaniją.

Turint omenyje, kad per mėnesį daugiau nei 10 proc. smuko prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas, anuomet jos proteguotų liberalsąjūdiečių ateitis apskritai atrodo miglotai, kad ir kaip „ne prie ko trijulė“ Gentvilas, Šimašius bei Armonaitė, bandanti gelbėti dūstančios partijos prestižą, rangosi it žalčiai ant įkaitusios keptuvės.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • arfa parašė:

  Man tai jokio skirtumo, kas kokiai partijai priklauso ar nepriklauso. Jeigu pazystu gera zmogu, tai ir pabalsuoju.

 • Tadzik parašė:

  O kaip ten LLRA – KŠS? Kodėl ,,sprinter’ nieko nerašo?

 • to Hmm parašė:

  O ką tie TSKP? Kas ne taip? Visi, kurie laiku pakeitė kailį, dabar labai gerai stovi. Jeigu ne patys, tai jų vaikai gerai sustatyti. Turime gražių pavyzdžių savo rajone. Tokie anais laikais garsėjo aršumu, o dabar pilietiškumu. Įvaizdis kitas, bet poelgiai tie patys.

 • Hmm parašė:

  Tai ka, greit prie SDRP( social demokraticeskaja rabocaja partija) galima bus pridet raide B (bolsevikov) dauguma. Ir bus kaip kazkada buvo SDRP(b).Po to dar buvo evoliucija ir gale gavosi TSKP.

Kiti straipsniai:

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Ką per prezidento rinkimus parems Vytas Šimonėlis?

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Rajono gyventojai kviečiami į pirmąjį naujosios kadencijos tarybos posėdį!

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Įregistruotos įstatymų pataisos leis efektyvinti kredito unijų sektoriaus veiklą

Pasveikino gerbiamą kleboną jubiliejaus proga

Seimo LSDD frakcijos narės R.Šalaševičiūtės pranešimas: sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimai bus susieti su gydytojų ir slaugytojų uždarbiu

Seimo LSDD frakcijos narės R. Šalaševičiūtės pranešimas: didesnes algas nuo Naujųjų gaus socialinių paslaugų srities darbuotojai

LSDD frakcija: priimkime kitų metų biudžetą ir sėskime prie derybų stalo, kad realiai būtų patenkinti reikalavimai artimoje ateityje

LSDDP laimėjimas teisme įpareigojo Vyriausiąją rinkimų komisiją laikytis demokratinių rinkimų principų

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Išasfaltuota Alyvų gatvė Motiejūnuose!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos