Suklastojęs dokumentą, Sarpauskas tapo „nividimka“

Penktadienį sušauktas Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis, ko gero, įrašys į istoriją naują praktiką rajono politikoje. Nors tarybos narių registracija rodė, kad dėl pateisinamų priežasčių trūksta tik 2 tarybos narių, vienas iš dalyvaujančių – „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas – staiga, lyg užsidėjęs stebuklingą kepurę, tapo „nividimka“. Nors ir kaip įdėmiai po salę dairėsi posėdžiui vadovaujanti merė Živilė Pinskuvienė, tarybos nario ji nepamatė. Parašas registracijos lape yra, o paties žmogaus – ne. Pranyko. Dingo iš akių.

Panašių situacijų jau ne kartą matėme Seime. Ten ne toks jau retas dalykas, kai parlamentarai užsiregistruoja, net balsuoja, nors tuo metu jų kūnas iš astralinės į fizinę būseną materializuojasi visai kitoje vietoje. Aišku, su kolegų, kurie balsuoja naudodami jų elektronines korteles, pagalba. Už tokius dalykus jau ne vienas mynė etikos sargų kabinetų grindis.

Tačiau Širvintų rajono savivaldybėje techninės galimybės balsuoti elektroniniu būdu dar nėra, o ir Tarybos narių – ne šimtai, o tik 21. Tad juos suskaičiuoti ir pamatyti tokius „fokusus“ nėra labai jau sunku. Tarybos nariai posėdyje registruojasi pasirašydami registracijos lape, o balsuoja pakeldami rankas. Todėl Virginijaus Sarpausko ir buvo pasigesta.

Ar taip šis opozicijos „konservatorius“ tik patvirtina, jog, kaip svarstant 2020 m. biudžetą, jį pavadino Živilė Pinskuvienė, yra „tuščia vieta rajono Taryboje“? Ko tuomet Tarybos narys ateina į posėdžius, kaip atstovauja savo rinkėjams? Ar toks darbo parodijavimas nėra dokumentų klastojimas?

Stebuklinga kepurė, tikėkime, dar neegzistuoja. Tad pagal „konservatorių“ sąrašą į tarybą patekusiam ir daliai rajono gyventojų atstovaujančiam Virginijui Sarpauskui pasinaudoti pasakiškomis technologijomis, kad išnyktų, nereikėjo. Išgirdęs priekaištus, kad nebalsuoja, Virginijus Sarpauskas šįkart pasitaisė ir „balsavo“, tačiau – kojomis. Kitaip sakant, papustė padus. Kaip replikavo merė, galbūt vėl gražiąją terasą fotografuoja. O gal eilinį skundą su „etatine padėjėja“ kurpia. Tačiau svarbu ne tai. Svarbu, kad padėjęs ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir prisiekęs sąžiningai eiti Savivaldybės tarybos nario pareigas, Virginijus Sarpauskas tiesiog apgavo – tiek savo kolegas, tiek atstovaujamus žmones. Apgavo pasirašydamas už tai, ko nepadarė. Ir kaip čia neprisiminsi to, ką jis pats deklaravo eidamas į rinkimus… Matyt, ne itin švari praeitis nėra visai pamiršta ir nusikalstama veikla šiam politikui nėra visai svetima.

Prieš 2019 metų Savivaldybių tarybų rinkimus buvo suskaičiuota, kad juos surengti Lietuvai kainuos ketvirčiu milijono daugiau nei 2015-aisiais – apie 7,5 mln. eurų. Per rinkimus, kartu su merais, šalyje buvo išrinkti 1502 savivaldybių tarybos nariai. Nesunku suskaičiuoti, kad vieno tarybos nario išrinkimas valstybės biudžetui, t. y. visiems mokesčių mokėtojams, kainavo 5 tūkst. eurų.

Taigi, galime drąsiai paskaičiuoti, kad tokie žmonės, kaip Virginijus Sarpauskas, kuriems nusispjaut ant priimamų sprendimų, ant duotos priesaikos ir net ant savo parašo, per rinkimus į balą mus visus privertė išmesti mažiausiai 5 tūkst. eurų. Pridėkime dar tiek, kadangi panaši suma per ketverius metus jam gali būti išmokėta už darbą taryboje, ir gausime ne tiek ir mažai – apie 10 tūkst. eurų. Ar ne per didelė prabanga išlaikyti tuščią vietą?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+