Sporto aikštynuose rengiami turnyrai džiugina, o palikti šiukšlynai liūdina

Dažnai tenka važinėti rajono keliais. Keliaudamas per vieną ar kitą seniūniją, didesnius kaimus, nuolat atkreipiu dėmesį į juose įrengtas daugiafunkces sporto aikšteles su lauko treniruokliais. Malonu iš tolo matyti aikštynuose žaidžiantį jaunimą, sportuojančius vaikus ir netgi vyresnio amžiaus sulaukusius gyventojus. Vieni mankštinasi su treniruokliais, kiti žaidžia krepšinį ar tinklinį. Žmonių buvimas aikštelėse nenuspėjamas, nes priklauso ir nuo oro sąlygų, ir nuo šeimų poreikių ar kažkokio sportinio renginio kaime. Aikštelės kaimo jaunimui tampa susitikimo vieta, kur bendraujama, sportuojama, pramogaujama.

Pastebėjau, kad šių metų vasarą, pasibaigus karantinui, sporto aikštelės buvo pilnutėlės. Tai mane labai džiugina. Deja, teko matyti ir liūdnų vaizdelių. Akis badė aikštelėse paliktos šiukšlės, saulėgrąžų lukštai, traškučių pakeliai, nulaužti krepšinio lankai arba nuplėšyti tinkleliai. Kiek žinau, už aikštynus atsakingos bendruomenės, manau, jos turėtų telkti gyventojus, organizuoti talkas ir puoselėti jiems priklausantį turtą. Naivu tikėtis, kad po žaidimų aikštelėse kažkas ateis ir viską sutvarkys. Kas sportuoja, tas ir tvarkosi – tokia yra nerašyta taisyklė.

Visiškai nesiruošiu vardyti tų apsileidėlių, kurie pamiršo aikštynus ir juos apleido. Su kai kuriais aikštynų šeimininkais jau kalbėjausi: prižadėjo, kad pasitaisys. Tikiu, kad laikysis duoto žodžio. Turiu progą pasidžiaugti: mano vadovaujamas Širvintų sporto klubas „Briedis“ jau antrą vasarą vykdo vasaros krepšinio turnyrą ir važiuoja į rajono kaimuose įrengtas krepšinio aikšteles. Jose organizuojamos krepšinio varžybos, susirinkę sirgaliai patiria daug teigiamų emocijų, o dalyviai sportinį azartą. Deja, per tokias išvykas teko patirti ir karčių akimirkų: tikrai buvo liūdna, kai iš aikštelių, kuriose buvo numatytas turnyras, turėjome persikelti kitur, nes šiukšlių pilnoje aikštelėje žaisti buvo neįmanoma.

Labai puiku, kai bendruomenės įrengtose aikštelėse organizuoja sporto renginius, rengia vaikams šventes. Labai gerų atsiliepimų girdėjau apie Alionių bendruomenės surengtą tinklinio turnyrą, kuris ypač gerai pavyko ir jame dalyvavo daug komandų.

Gana dažnai į mane, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narį, kreipiasi miesto ir kaimų gyventojai klausdami apie naujojo Širvintų baseino atidarymą. Žinau, kad visi vandens pramogų labai laukia. Galiu visus smalsuolius nudžiuginti: Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė informavo, jog vyksta paskutiniai organizaciniai darbai ir baseinas netrukus bus atidarytas. Bendraudamas su širvintiškiais, supratau, kad kai kurie džiaugiasi tyliai, nes nuogąstauja, kad vėl kažkas kažkokio skundo nesuregztų ar nesugalvotų kokių blogybių. Gaila, kad tarp širvintiškių yra ir tokių, kuriems naujiena apie baseino atidarymą nepatinka.

Kreipiuosi į seniūnijų gyventojus, bendruomenes, seniūnus ir seniūnaičius. Būkite atsakingi, neapleiskite seniūnijų centruose ir didesniuose kaimuose įrengtų sporto aikštynų, kurių visi taip laukėte, atidarymo šventėje jais taip džiaugėtės, saugokite savo sporto ir laisvalaikio praleidimo erdvę, pasikalbėkite su jaunimu, priminkite jauniems žmonėms, kad atsakomybės jausmas sportuojančių aikštynuose neapleistų. Sportiško ir šilto rudens visiems!

Rimas Stepaitis
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys,
Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (8 įvert.)

3 Atsakymai į “Sporto aikštynuose rengiami turnyrai džiugina, o palikti šiukšlynai liūdina”

  1. Darius parašė:

    Aikštelės tik iš pradžių buvo svarbios , o dabar jau apleistos. Dar po metu nebeliks .

  2. sirvintiete parašė:

    tikra tiesa parasė apie baseiną. As irgi taip galvoju.

  3. Anonimas parašė:

    Šaunuolis Rimas!

Comments are closed.

scroll to top
+