Živilė Pinskuvienė – merė dar vieną kadenciją. Absoliučią daugumą išsaugojo Lietuvos regionų partija (atnaujinta 06.41)…

Suskaičiavus rezultatus visose 23 apylinkėse, Regionų partijai tenka 16 mandatų, socialdemokratams – 2, skvernelininkams, konservatoriams ir lenkams – po 1.
Mero rinkimuose Živilė Pinskuvienė yra surinkusi 80,21 proc. balsų.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 2023 metų savivaldybių tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose dalyvavo 57,76 proc. rinkėjų iš 13 269, įregistruotų mūsų savivaldybėje. Tai lygiai 3 proc. mažiau nei 2019 metais vykusiuose rinkimuose. Prieš ketverius metus balsavo 60,76 proc. sąrašuose įrašytų rajono rinkėjų.

Tuo tarpu Lietuvoje vidutiniškai balsuota aktyviau.

Galima būtų įtarti, kad mes, širvintiškiai, tapome kažkiek išlepę ir aptingę, jei savivaldybės likimą patikėjome spręsti kitiems. Bet ar būtina, kad balsuotų kuo daugiau, jei balsavimas rinkimuose pas mus nėra privalomas, kaip, sakykime, yra Belgijoje. Šioje Europos Sąjungos šalyje neatlikusiems savo pilietinės pareigos gresia baudos nuo 40 iki 80 eurų. Jei asmuo rinkimuose nepasirodo 4 ir daugiau rinkimų, jis dešimčiai metų išbraukiamas iš rinkėjų sąrašo, o šiuo laikotarpiu negali būti paskirtas, paaukštintas ar apdovanotas valdžios.

O gal sumažėjusį aktyvumą nulėmė ir palyginti rami politinė kampanija. Pasitraukus nuo scenos pagrindiniams politiniams isterikams, kuriems kova su dvi kadencijas merės poste dirbusia Živile Pinskuviene buvo tapusi idea fix, dalis rinkėjų pamanė jog nebėra būtinybės mobilizuotis ir įrodyti priešingai, nei šie paisto.

Ar tai atsilieps ir rezultatams, sužinosime dar šį vakarą, o suskaičiavus pirmumo balsus žinosime ir galimus naujosios Širvintų rajono savivaldybės tarybos narius.

Tarp 23 rinkimų apylinkių didžiausio aktyvumo sulaukta Kiaukliuose, kur balsavo 75 proc. iš 152 įregistruotų rinkėjų. Kas penktas jų (20,39 proc.) balsavo iš anksto ar namuose.

Pastebėtina, kad per paskutinę valandą Kiaukliuose balsuoti neatėjo nė vienas rinkėjas.

Didesnį nei rajono aktyvumą pasiekė Alionių (69,67 proc.), Motiejūnų (65,30 proc.), Igno Šeiniaus (64,24 proc.), Širvintų kaimiškoji (62,93 proc.), Alekniškio (61,62 proc.), Viesų (61,27 proc.), Širvintų m. (57,89 proc.) rinkimų apylinkės.

Nė pusės rinkėjų nebalsavo Medžiukų (49,70 proc.) ir Juodiškių (44,23 proc.) rinkimų apylinkėse.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.83 (6 įvert.)

8 Atsakymai į “Živilė Pinskuvienė – merė dar vieną kadenciją. Absoliučią daugumą išsaugojo Lietuvos regionų partija (atnaujinta 06.41)…”

 1. Aldona parašė:

  Anonimui, Aldonai jokių atostogų nereikia. Tik stebiu, kai nuo 2015 m. Pinskų šeimyna įsitvirtina Širvintų rajone su turtais, su valdymu.
  Anonimas matomai dirba pagrindiniame Širvintų rajono valdžios puode. Jeigu dirbate, galite laisvai prašyti 40 pros. priedo prie darbo užmokesčio. Padidinimas garantuotas.
  SĖKMĖS DARBE!!!!!!

 2. Anonimas parašė:

  Aldona, ko toks piktas? 4 metų atostogos?

 3. Aldona parašė:

  Širvintose viskas gerai? Netikiu. Tik tiek palaiko Živilę, nesuprantu. Aš gerai nemoku lietuvių kalbos, bet kas palaiko Živilę, dauguma beraščiai.
  Vėl Živilė ir televizija, kodėl nesuprantu. Jeigu žmogus ne feisbukinis jam reklamos nereikia. JIs tik dirba ir viskas būna gerai. Kodėl ŠIrvintų valdžiai reikalinga reklama, matomai dėl seimūno ar prezidento posto?: Juokinga, kaip ąžuolas baigia džiūti prie savivaldybės pastato. Merė dirbti, atsakomybės nenori, net pareiškė per LNK televiziją

 4. pranas parašė:

  Tiek purvo ispilta, o rezultatai tokie menkuciai . Net keista. Valio merei.

 5. Anonimas parašė:

  bet kokia silpna opozicija !

 6. Tutis parašė:

  Sveikinimai merei…….nu visokie purvo krapštytojai nusigrauš nagus iš nevilties

 7. simona parašė:

  Sveikinimai merei ir visai komandai.

 8. gerbėja parašė:

  Laukiame rezultatų!!!

Comments are closed.

scroll to top