Naujos savivaldybės tarybos ir merės kadencija – kokios iškilmės laukia Širvintose?

Jau balandį pasibaigs 2019–2023 m. kadencijos tarybos ir mero įgaliojimai, o darbą pradės naujai išrinkti Tarybos nariai. Šalies žiniasklaida jau kurį laiką aptaria įstatymų pasikeitimus ir nuo balandžio 1 d. įvyksiančias permainas savivaldoje. O „Širvintų krašto“ redakcija praūžus savivaldos rinkimams, kurie Širvintų rajone neužtruko ir baigėsi jau pirmuoju etapu, trumpo interviu paprašė dabartinės ir trečiai darbo kadencijai perrinktos Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės.

-Gerb. mere, nuslūgus rinkiminio laikotarpio įtampai, jau tikriausiai susidėliojote būsimo etapo veiklos viziją, todėl prašytume trumpai įvertinti rinkimų rezultatus. Kaip juos vertinate?

-Turbūt būtų keista, jei vertinčiau rezultatus kitaip nei puikiai. Suprantama, kad tiek aš, tiek mūsų komanda labai džiaugiamės. Lietuvos regionų partija – jauna politinė jėga ir šie savivaldos rinkimai jai buvo pirmieji, tačiau širvintiškiai mumis patikėjo, pasitikėjo ir balsavo. Pasiekėme geriausią partijos rezultatą Lietuvoje, turime 16 iš 21 Tarybos nario mandatą. Džiugu, kad ir kitose savivaldybėse Lietuvos regionų partija pasirodė gerai ir laimėjo 57 mandatus.

-O kaip vertinate mero rinkimus?

-Jau esu sakiusi, kad pasiektas rezultatas yra uždirbtas sunkiu ir nuoširdžiu darbu. Ne žodžiais, ne pažadais, bet apčiuopiamais darbais. Todėl matydama, kaip žmonių pasitikėjimas bėgant metams didėja (2015 m. – 68,22 proc., 2019 m. – 72,61 proc., o 2023 – 80,21 proc.), suprantu, kad širvintiškiai man į rankas patikėjo dar galingesnį vairą ir palinkėjimą „Dirbk, Živile“. Tą ir ruošiuosi daryti.

-Tačiau rinkimų kampanijoje buvo visko. Jūsų politiniai oponentai pateikė daug negatyvo, kritikos, netgi kaltinimų. Kaip tai vertinate?

-O šioje vietoje vertinu ne aš, bet žmonės. Rezultatai tik dar kartą įrodė, kad visas paskleistas purvas yra niekinis. Tie kurie rašė, kaltino, patys galėjo daug ką daryti, bet nedarė. Dar daugiau – savo rinkimų programose žadėjo – „sieksim, dirbsim, asfaltuosim, apšviesim“, bet patys net nebalsavo už 2023 m. savivaldybės biudžetą! Ką tai pasako? Ogi tai, kad einantys į politiką, net suvokimo neturi, kaip vyksta darbas savivaldoje. Manau, kad būtent tai ir nulėmė širvintiškių pasirinkimą.

-Nuo balandžio 1 d. įsigalioja naujasis Vietos savivaldos įstatymas. Meras nebebus Tarybos narys, neturės balsavimo teisės, tačiau jo įgaliojimai apims daug daugiau sričių. Kokie pokyčiai nusimato Širvintų r. savivaldybėje?

-Iš tiesų, laukia nelengvas ir kiek chaotiškas balandis. Visoje Lietuvoje kolegos merai dėlioja, formuoja naujas komandas, skirsto funkcijas. Tai darome ir mes. Pagal naująjį įstatymą jau žinome, kad mero komandą sudarys ne 1, bet 2 vicemerai, žinoma, bus skiriamas Administracijos direktorius, privalės būti paskirtas Tarybos sekretorius, patarėjai, padėjėjai. Laukia įtempti 4 metai. Kol kas įvardinti vardų ir pavardžių dar negaliu, tačiau procesas vyksta ir balandį komanda jau bus suformuota.

-Kada ir kur vyks pirmasis naujos 2023–2027 m. kadencijos Tarybos posėdis? Ar jis bus atviras? Galbūt laukia inauguracijos iškilmės?

-Pirmojo posėdžio data ir laikas jau yra aiškūs – 2023 m. balandžio 18 d. 11.00 val. Širvintų kultūros centro parodų salėje. Posėdis bus atviras, o jame vyks Tarybos narių ir mero priesaikos. Tačiau jokių iškilmių šia proga neplanuojame. Mano pasiūlymas darbo grupei buvo kitas, o sulaukusi pritarimo jau galiu pasakyti, kad simbolinis naujos kadencijos startas sutaps su vasaros sezono atidarymu. Ir tai bus šventė, skirta ne mano inauguracijai ar Tarybos narių priesaikoms, bet visiems Širvintų rajono žmonės ir mūsų krašto svečiams. Jau gegužės 26 d.

-Dėkojame už pokalbį.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.17 (6 įvert.)

9 Atsakymai į “Naujos savivaldybės tarybos ir merės kadencija – kokios iškilmės laukia Širvintose?”

 1. paskutiniam parašė:

  Juokingai atrodo tie šmeižikiški komentarai ir visokie pramanai. Bet gimęs šmeižti kitaip negali. Tiesiog nuo pavydo biškuliuką nusilengvinkite. Tiesiog buki komentarai gal nuo pavydo pravėdins?

 2. Rinkėja parašė:

  Niekas nesako kad širvintos nepargažėjo. Tai yra gerai, bet pagrindinis klausimas yra kiek visa tai kainavo ir kaip tai pagerina žmonių gyvenimą. Taip galima išleisti milijonus fontanams ir blizgučiams bet kiek tai realiai pagerina žmonių gyvenimą? Gal vietoj to nauja stotis, švarus ir dažnai kursuojantys autobusai padėtų ne tik žmonėms patogiai gyventi bet ir pritrauktų naujų gyventojų iš Vilniaus. Taip galima už nesveiką kainą pastatyti baseiną, bet gal buvo galima pigiau? Palanga už pusę kainos gerokai didesnį ir gražesnį pasistatė. Gal neuzbranginus ir ūkiškai susitvarkius būtų galima padaryti kainas kurios Širvintose nesikandzioja. Dabar gi nieks neina nes brangu… Tai va čia yra svarbiausi klausimai bet čia keli nuolatiniai klapciukai tą pačią juokingą dainelę apie kažkokį pavydą, šmeižtą ir tt. Jūs įsivaizduojant kaip bukai jūsų komentarai atrodo ir kokia buka atrodo Ž juos užsakinėdama? Tiesiog apgalėtina- kaip tušti barškaliukai… 15 metų tą patį 😂

 3. Šarlota Lota parašė:

  Rinkimai praėjo, žmonės parodė, kas yra kas, bet šmeižikai toliau savo daineles dainuoja.

 4. vilkelis parašė:

  paskaiciau komentarus ir kokie komentatoriai pavydus,neteisingi.Prisiminkit 10-15m.atgal kokios buvo apsnerkstos Sirvintos ir dabar.O kieno deka ir iniciatyva tokiois jos tapo?

 5. fejai is kalanalaukio parašė:

  o mums tegu buna pofyk kaip yra skaitykime tekiam astikui del visko pofyk. bolseviku sukis ‘grab angrablenoje’. jeia stikas gali statitis namus o mes visi europai sumokesim uz tai,kodel ce negali buti. ce astikine pilosopja. tu objektu nenugriaus ir neisves,liks jie mums. gal butus irenks benamiam. gal astikas apsigivens kai nama komfiskuos ir bus benamis prie maksimos.

 6. Kalnalaukio fėja parašė:

  Lukašenka irgi toks pats sau gražus ir daug balsų surenka. Didžiausias šitos proto nabagės ir ją dangstančių myžniukų pasiekimas bus iššvaistyti milijonai butaforiniams projektams ir otkatų rekordas. Ekonomika lėtėja kraneliai užsisuks ir pamatys širvintiškai kad sumokėjus skolas už byrančius šaligatvius nebėra už ką jų šluoti.

 7. ALDONA1 parašė:

  Atsakymas „Du batai“. Turgus, autobusų parko stoties pastatas, prie poliklinikos stovėjimo aikštelė duobėta, sveikatos apsaugos paslaugos, tai nėra sodyba. Minėti objektai, tai mūsų skurdžių lankomos apleistos vietos.
  Miesto centras sutvarkytas (savas kiemas iššluotas), o toliau nuo centro.
  Nors patalpas gyventi gali ir suteikti, Juk, kai kam miesto centre, kieno oda arčiau kūno, suteiktos.patalpos.
  Darbai turi vykti visame rajone, o ne atsiriboti aplink miesto aikštę.
  Kaip Jūs manote, ar mūsų rajoną puošia mūsų merės dalyvavimas ŠOU biznyje?
  Gal tokiu būdu pradedama reklama sekantiems rinkimams?
  Norėtųsi merę matyti iš televizijos ekranų, kuri spręstų rinkėjų klausimus, spręstų įvairias rajono problemas.
  .Atrodo gražiai, kostiumėlių daug turi, lupytės pripustos, makiažas prabangus. O tik rimtų minčių, kalbų nėra.

 8. du batai parašė:

  Aš irgi labai norėčiau, kad rajono valžia kiekvienam gyventojui pastatytų po kaimo turizmo sodybą. Kaip suprantu, tai toks klausymas bus?

 9. Aldona parašė:

  Labai norėtųsi, kad kiekvienas rajono žmogus būtų gerbiamas iš valdžios pusės. Ir iš valdžios pusės mažiau būtų liaupsinimo sau.
  Kaip suprantu visa valdžia lieka ta pati, tai jokių pasikeitimų nesimato.
  Šventės, šokiai. dainos, o kiti žmonės įsiskolinę už komunalines paslaugas. vandenį ir pan.
  Pas ką pinigai tie ir laimi. Žmonės balsavo dabar, kadangi dar tikisi, kad per trečią kadenciją bus įvykdyti tokie projektai, kurie reikalingi paprastiems žmonėms. Medicinos paslaugos, turgus, autobusų stoties pastato remontas, mažiau paskolų, sumažinti tarifus už paslaugas. Mažiau skirti lėšų blizgučiams, iliustruotų knygų su nuotraukomis leidybai, dovanoms. Ar jau prasidėjo reklama, kadangi dalyvaujate šou laidose? Už dalyvavimą šou laidose rajonui mokėti nereikia?

Comments are closed.

scroll to top