Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Kaip informuoja Savivaldybė, šiandien ryte Širvintų r. savivaldybė gavo Aplinkos apsaugos agentūros raštą, informuojantį apie tai, kad vadovaujantis Lietuvos energetikos instituto išvadomis, ištaisyti Kadastro duomenys ir Beržės upės ištakų koordinatės.

Kaip jau buvo rašyta, Širvintų r. savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus archyviniuose dokumentuose, melioracijos planuose upė B-2 buvo įregistruota kaip Beržės upės intakas. Todėl iš UAB „Retroplast“, ketinančios Širvintų r. Beržės kaime šalia šio intako statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą, buvo reikalaujama išsamaus poveikio aplinkai tyrimo. Šio tyrimo Širvintų rajono savivaldybės merė, Tarybos daugumos nariai, Savivaldybės administracija reikalavo siekdama užtikrinti aplinkinių vietovių gyventojų interesus, apsaugoti nuo galimo žalingo poveikio sveikatai, kvapų.

Pakeitus Kadastro duomenis ir Beržės intaką įregistravus grioviu, įmonei prievolės atlikti išsamų poveikio aplinkai tyrimą nebeliks.

„Esu kategoriškai prieš šį sprendimą. Vadovaujamės Savivaldybės turimų dokumentų duomenimis ir šį Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą tikrai skųsime. Visa ši situacija kelia didelių abejonių ir verčia susimąstyti apie galimas korupcijos apraiškas. Nesitaikstysim su tuo, kad kartografiniai duomenys Kadastre būtų keičiami pagal tai, kad kažkam tai naudinga. Juo labiau, kad net gautame rašte, kuriame aprašomos išvados, radome grubią loginę klaidą – Beržės upė vadinama Šventosios upės kairiuoju intaku. Tai verčia susimąstyti, kad sprendimas priimtas skubotai, neįsigilinus ir atsainiai. Tikrai skųsime šį sprendimą ir toliau kovosime už Širvintų rajono gyventojų interesus, kad poveikio aplinkai tyrimą UAB „Retroplast“ būtų įpareigota atlikti,“ – teigia Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Merės komentaras Facebook paskyroje:

„Upę paversti grioviu? Aš čia matau galimas korupcijos apraiškas ir tikrai kreipsiuosi į visas atsakingas institucijas, kad jos būtų išsiaiškintos. Jeigu kažkas galvoja, kad Savivaldybė sėdės rankas sudėjusi, tai labai klysta. Ar ne per daug sau leidžia Aplinkos apsaugos agentūra, ignoruodama Savivaldybės turimus dokumentus? Juo labiau, kad Beržės upelį savo išvadose vadina ne Širvintos, o Šventosios intaku. Verslas Širvintų rajone svarbus ir reikalingas, tačiau, mano nuomone, tokie būdai, kuriuos naudoja UAB „Retroplast“ – Širvintose upes versti grioviais – neleistini. Ir toliau kovosime už Širvintų rajono gyventojų interesus, kad išsamų poveikio aplinkai tyrimą UAB „Retroplast“ būtų įpareigota atlikti.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

24 Atsakymai į “Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą”

 1. Aldona parašė:

  Ne ta buchaltere tikrai nebus nes girdejau Palmyra pottiputi dziaugiasi as irgi dziaugiuosi labai saunu seniune bus

 2. pastebejimas parašė:

  liaukites politikavę

  visos aistros 30 valandų turi nurimti!

 3. .as parašė:

  Kas čia darosi!!!! Pirmą kart taip kad trys seniūnijos be seniūnų. Zibalai , Kernavė, Čiobiškis. Kas toliau! Taip po truputį ir nustekens rajoną.

 4. Man neaišku parašė:

  O aš girdėjau kad seniūnė gali būt ir perbėgėlė iš socdemų į komitetą, bet ar buhalterei užteks įgyto išsilavinimo ir kompetencijos?

 5. gali būti ir parašė:

  Palmiras Kvietkauskas 🙂

 6. Ciobiskietis parašė:

  Valioooo!!!jei tai tiesa Palmyra

 7. Rinkejas parašė:

  Ar tikrai tiesa kad Palmyra Kietkauskiene bus Ciobiskio seniune?

 8. paskutinei parašė:

  Prasideda demagogijos ir propagandos su visokiais isvedziojimais, savo kontoroje rasinekite, ko cia lendate, juk uzsidarete ir neleidziate nieko rasyti kitiems, o patys cia lendate, taip visai be sazinez

 9. Aha parašė:

  Nereikia dievagotis, kad fabrikas neplanuojamas. Širvintos mažas miestelis, jei žino vienas, tai žino visi. Atidžiau patikėtinius reikėtų rinktis.
  Eiliniai ant ko pirmiausia pajusime padarinius, tai sumažės namų ir butų kainos. Kas planuoja parduot – šakės – jei ir norėsi neišsikelsi, nes niekur kitur neįpirksi. Aišku ir vaikams toks palikimas bus bevertis. O jau ekologinius padarinius tai geričiausis mūsų vaikai ir anūkai srėbs.

  P.S. Dar nesuprantu, kada perbėgta į kitą pusę? Kas ekskursijas organizavo kaip įrodymą, kad su retroplast viskas puiku?

 10. paskutinei parašė:

  nerūpėtų – nekomentuotum!

 11. Vox parašė:

  Komentatorius „to vox“ turi problemų su tekstų suvokimu: Aiškinu- mano rinkimai man nė kiek nerūpi, O aš ir jūs žinote, kam jų labiausiai reikia, tas ir laimės, todėl dar kartą sakau, kad po sėkmingų rinkimų vietoj pažadų gintis nuo atliekų monstro tas monstras stovės Beržėje.
  Man ne rinkimai rūpi, o rūpi , kad prie miesto nebūtų to š…o. O JIS BUS, duodu kepurę pri….i!!!

 12. Jurgis parašė:

  Akivaizdi manipuliacijų klasika

 13. ir vėl aš ........... parašė:

  kaip netikėta! 2019-03-01 07:13

  Ar čia jūs Neringa ? 😉

 14. kaip netikėta! parašė:

  Ot tai tau… Skundų rašymo bacila nuo opozicijos persimetė ant ,,Valdovės“.
  Skundikė, skundikė! Gėda, gėda.

 15. ir vėl aš ........... parašė:

  Taip ,čia tik mano nuomonė ,kaip ir beje visų kitų komentatorių. 🙂
  .

 16. to ir vėl aš ........... 2019-02-28 20:41 parašė:

  cia tik nuomone, kuri nepagrista faktais

 17. ir vėl aš ........... parašė:

  xx 2019-02-28 19:37 citata
  ,,Tegul tik stato, gal koks darbas zmonems bus, o kalbeti apie pavojus kai atomine elektrine uz 50 km, tai tikrai juokinga\\

  O Beržės kaimas jau Baltarusijos teritorija ? 🙂

  Jei taip ,tai žinoma ,kad A.Lukašenka nieko neklaus .
  Ir nereikia akcentuoti darbo ,kaip tikslo .Darbas ,daugeliui tai tik priemonė tikslui pasiekti . Nežinau ,ko vertos bus tos darbo vietos,jei bus poveikis aplinkai, tuo pačiu ir gyventojų sveikatai .

 18. to Vox parašė:

  na jums tai tikrai rinkimai bus nesekmingi, jus saulute nusileidusi.

 19. Vox parašė:

  Po sėkmingų rinkimų bus kitaip .Lažinamės?

 20. neringa parašė:

  Labai aiskiai ir suprantamai parašyta.

 21. xx parašė:

  Tegul tik stato, gal koks darbas zmonems bus, o kalbeti apie pavojus kai atomine elektrine uz 50 km, tai tikrai juokinga

 22. .as parašė:

  Ar tikrai gauta? Gal čia tik galimai pliusas prieš rinkimus kad kokia aš gera, kovoju kad nebūtų fabriko. Bet jis bus duodu 99%

 23. Eziuk*s parašė:

  na štai -iki siol gyvenom Upelio gatvej…dabar pervadins i Griovio gatve….Aplinkos apsaugos agentūra apmokes dokumentu keitimo kaštus? :)))
  kvailyste kazkokia-niekas neziuri kas salia to griovio(vaiku darzeliai,mokyklos-zmones gyvena)-jiem svarbu griovys tai ar upe…senai tas griovys tapo mums mielu upeliu ir terst ji nusikaltimas

 24. ir vėl aš ........... parašė:

  Labas vakaras …

  citata ,, Todėl iš UAB „Retroplast“, ketinančios Širvintų r. Beržės kaime šalia šio intako statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą, buvo reikalaujama išsamaus poveikio aplinkai tyrimo. Šio tyrimo Širvintų rajono savivaldybės merė, Tarybos daugumos nariai, Savivaldybės administracija reikalavo siekdama užtikrinti aplinkinių vietovių gyventojų interesus, apsaugoti nuo galimo žalingo poveikio sveikatai, kvapų.“

  Jei tai ,vis tik bus antrinių žaliavų perdirbimo gamykla ,gal vertėtų visai, kaip tokios atsisakyti . Juk seniai visiems ne paslaptis ,kaip gali būti ,,atliktas “ išsamus poveikio aplinkai tyrimas . Tuo labiau ,kad joks išankstinis tyrimas negali numatyti ,vienokio ar kitokio žmogiškojo faktoriaus sukeltų pasekmių . Tada prasideda ,tyrimai ,pasekmių likvidavimai ir .t.t ,tik ar nuo to geriau miestelio žmonėms .
  Suprantamas ,kad pasirinkimas politiškai svarbus ,todėl geriau ,,neprašauti “ . 🙂

Comments are closed.

scroll to top
+