KARŠTA NAUJIENA! Lietuvos savivaldybių indeksas: Širvintų rajonas pakilo aukštyn

Širvintų rajono savivaldybė užima 15-16 vietas 54 mažųjų savivaldybių reitinge, ji surinko tiek pat balų kaip ir Kretingos rajono savivaldybė. Pernai Širvintos buvo 24-oje vietoje. Tokią informaciją „Širvintų kraštui“ perdavė Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Savivaldybių indeksą Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiemet sudarė jau septintą kartą. Sudaromi du indeksai – 6 didžiųjų pagal gyventojų tankį savivaldybių ir 54 mažųjų savivaldybių. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės.

Širvintų rajono savivaldybėje efektyviai valdomas turtas: pernai savivaldybei nuosavybės teise priklausė 2200 kv. m patalpų ir pastatų ploto (skaičiuojant 1000 gyventojų), tai – perpus mažiau nei mažųjų savivaldybių vidurkis. Nenaudojamų patalpų taip pat buvo palyginti nedaug. Vienas geriausių rodiklių – parduodamų objektų sąrašas, kuris 2016 m. pabaigoje sudarė daugiau nei 20 proc. viso savivaldybės nuosavų pastatų ploto.

„Kai savivaldybė turi mažiau nereikalingų pastatų ir patalpų, mažiau mokesčių mokėtojų pinigų išleidžiama jų išlaikymui, o pardavus gautus pinigus galima panaudoti gyventojų reikmėms“, – pastebi Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė.

Deja, kol kas regionui labai stinga investicijų. Ypač mažai jų pritraukiama iš užsienio. Nedžiugina ir kiti ekonominio aktyvumo rodikliai: palyginus mažai ir veikiančių ūkio subjektų, verslo liudijimus įsigijusių žmonių, išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, taip pat buvo mažesnis nei mažųjų savivaldybių vidurkis.

„Vis dėlto, Širvintų socialiniai rodikliai palyginus geri. Nedidelei daliai žmonių reikėjo socialinių pašalpų (2,3 proc. gyventojų lyginant su 4,3 proc. mažųjų savivaldybių vidurkiu), palyginus nedidelis nedarbo lygis (8 proc., kai mažųjų savivaldybių vidurkis buvo 9,7 proc.). Tačiau norint išlaikyti gerus rodiklius, ir gerinti žmonių gerovę, būtina labiau stengtis aktyvinti ekonomiką, sukurti palankias sąlygas investuotojams ir verslui“, – teigia Aistė Čepukaitė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

44 Atsakymai į “KARŠTA NAUJIENA! Lietuvos savivaldybių indeksas: Širvintų rajonas pakilo aukštyn”

 1. isvada parašė:

  Aukšta vieta reitingų lentelėje rodo, kad Pinskuvienė į meres bus išrinkta dar vienai kadencijai.

 2. adolfina parašė:

  Visi pokyčiai prasidejo tik išrinkus Pinskuviene į merus. Kaip pakeite tinginius i dirbancius, kai prasidejo darbai, kurie nebuvo daromi nuo spalio revoliucijos laiku.

 3. to Ak... 2017-11-02 09:46 parašė:

  Žmonėms akys atsivėre kai balsavo prieš tą šutvę, kuri per 25 metus savo subines šildė kėdėse ir nieko nedarė. Ir tas indeksas nieko nekeičia, matom kas daroma, o tai yra svarbiausia.

 4. Ak... parašė:

  ir dar vietos:
  2014 m. – 15 vieta

  2015 m. – 4 vieta

  2016 m. – 24 vieta

  2017 m. – 15-16 vieta

Comments are closed.

scroll to top
+