+

KARŠTA NAUJIENA! Lietuvos savivaldybių indeksas: Širvintų rajonas pakilo aukštyn

Širvintų rajono savivaldybė užima 15-16 vietas 54 mažųjų savivaldybių reitinge, ji surinko tiek pat balų kaip ir Kretingos rajono savivaldybė. Pernai Širvintos buvo 24-oje vietoje. Tokią informaciją „Širvintų kraštui“ perdavė Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Savivaldybių indeksą Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiemet sudarė jau septintą kartą. Sudaromi du indeksai – 6 didžiųjų pagal gyventojų tankį savivaldybių ir 54 mažųjų savivaldybių. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės.

Širvintų rajono savivaldybėje efektyviai valdomas turtas: pernai savivaldybei nuosavybės teise priklausė 2200 kv. m patalpų ir pastatų ploto (skaičiuojant 1000 gyventojų), tai – perpus mažiau nei mažųjų savivaldybių vidurkis. Nenaudojamų patalpų taip pat buvo palyginti nedaug. Vienas geriausių rodiklių – parduodamų objektų sąrašas, kuris 2016 m. pabaigoje sudarė daugiau nei 20 proc. viso savivaldybės nuosavų pastatų ploto.

„Kai savivaldybė turi mažiau nereikalingų pastatų ir patalpų, mažiau mokesčių mokėtojų pinigų išleidžiama jų išlaikymui, o pardavus gautus pinigus galima panaudoti gyventojų reikmėms“, – pastebi Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė.

Deja, kol kas regionui labai stinga investicijų. Ypač mažai jų pritraukiama iš užsienio. Nedžiugina ir kiti ekonominio aktyvumo rodikliai: palyginus mažai ir veikiančių ūkio subjektų, verslo liudijimus įsigijusių žmonių, išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, taip pat buvo mažesnis nei mažųjų savivaldybių vidurkis.

„Vis dėlto, Širvintų socialiniai rodikliai palyginus geri. Nedidelei daliai žmonių reikėjo socialinių pašalpų (2,3 proc. gyventojų lyginant su 4,3 proc. mažųjų savivaldybių vidurkiu), palyginus nedidelis nedarbo lygis (8 proc., kai mažųjų savivaldybių vidurkis buvo 9,7 proc.). Tačiau norint išlaikyti gerus rodiklius, ir gerinti žmonių gerovę, būtina labiau stengtis aktyvinti ekonomiką, sukurti palankias sąlygas investuotojams ir verslui“, – teigia Aistė Čepukaitė.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • isvada parašė:

  Aukšta vieta reitingų lentelėje rodo, kad Pinskuvienė į meres bus išrinkta dar vienai kadencijai.

 • adolfina parašė:

  Visi pokyčiai prasidejo tik išrinkus Pinskuviene į merus. Kaip pakeite tinginius i dirbancius, kai prasidejo darbai, kurie nebuvo daromi nuo spalio revoliucijos laiku.

 • to Ak... 2017-11-02 09:46 parašė:

  Žmonėms akys atsivėre kai balsavo prieš tą šutvę, kuri per 25 metus savo subines šildė kėdėse ir nieko nedarė. Ir tas indeksas nieko nekeičia, matom kas daroma, o tai yra svarbiausia.

 • Ak... parašė:

  ir dar vietos:
  2014 m. – 15 vieta

  2015 m. – 4 vieta

  2016 m. – 24 vieta

  2017 m. – 15-16 vieta

Kiti straipsniai:

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+