Jaunimo centro idėja netapo realybe, o kur kiti vicemero darbai?

Paskutinis įrašas apie vicemero ketinimus dirbti Širvintų savivaldybės interneto svetainėje pasirodė prieš metus...

Paskutinis įrašas apie vicemero ketinimus dirbti Širvintų savivaldybės interneto svetainėje pasirodė prieš metus...

2011 metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais Širvintų rajone buvo atliktas jaunimo veiklos organizavimo vertinimas, suderintas su Jaunimo reikalų departamentu ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Vertinimo tikslais savivaldybei priskirtas „kaimiškumo“ laipsnis. Neilgai trukus rajono Savivaldybės vadovai, galbūt bandydami taisyti padėtį, labai susidomėjo Atviro jaunimo centro įsteigimu Širvintose, tačiau prabėgo nemažai laiko, o centro vis dar neturime. Kodėl nebuvo gautas finansavimas Jaunimo centrui, garsiai nekalbama.

Viešai buvo paskelbta: „Meras V. Jasiukevičius, mero pavaduotojas A. Jozonis, Administracijos direktorė E. Davidavičienė susitiko su Jonavos jaunimo centro atstovėmis Birute Steponavičiūte, Lina Galvydyte ir Lina Krugliakovaite.“ Jonavos jaunimo centro atstovės dalijosi patirtimi, kaip organizuoti jaunimo centro veiklą bei aptarė centro įsteigimo žingsnius. Savivaldybėje buvo planuojama surengti dar 19 mokymų, susijusių su integruotos jaunimo politikos plėtra Širvintose. Planai ir liko tik planais, negavus finansavimo steigti Jaunimo centrą.

Pagrindinis Atviro jaunimo centro projekto iniciatorius buvo mero pavaduotojas A. Jozonis. Tačiau projektui pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą programą „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ parama neskirta. Kodėl? Gal rengėjui pritrūko kompetencijos rengiant dokumentaciją?

A. Jozonis negautą finansavimą jaunimo centro steigimui įvardija kaip didžiausią šios kadencijos praradimą. O ką gi vicemerui per beveik 4 metus pavyko įgyvendinti? Viename savo pasisakyme A. Jozonis giriasi, esą per pastaruosius beveik ketverius metus buvo padaryta tikrai daug gerų darbų. Kokie tie darbai? Ką apskritai dienų dienas veikia vicemeras, jei net jo darbotvarkė Savivaldybės tinklalapyje neatnaujinta nuo 2013 spalio?

Širvintose jaunimui trūksta veiklos, trūksta iniciatyvumo, trūksta erdvės, kurioje galėtų kuo nors sau mielu užsiimti. Dar vasarą „Širvintų krašte“ rašyta apie veiklos jaunimui stygių mūsų mieste. Dauguma jaunų žmonių įvardijo, kad neturi ką veikti laisvu laiku, neturi kur save realizuoti.

Bet, panašu, kad šių problemų sprendimo turės imtis jau naujoji Savivaldybės valdžia.

Šarūnė Baronaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

9 Atsakymai į “Jaunimo centro idėja netapo realybe, o kur kiti vicemero darbai?”

 1. Naša Raša parašė:

  Balsuosiu tik už tą partiją, kuri panaikins visus vice-, žodžiu, visus „vicius“. Rajonas-didelis kaimas, tai kam tie viciai? Pinigų nėr kur dėt??? Ar KOALICIJŲ NĖR KAIP KLIJUOTI??? iŠEINA ADMIN. DIREKTORĖ ATOSTOGŲ – PAVADUOJA FINANSŲ VEDĖJA, IŠEINA ATOSTOGŲ MERAS – TURĖTŲ TARYBOJE BŪTI NEETATINIS MERO PAVADUOTOJAS . iR „VSIO ZAKONNO“, GOSPODA.

 2. atata parašė:

  Net vicemeras skaito šį laikraštį…..

 3. mes parašė:

  nulinis nulis

 4. 03:54 parašė:

  Uz pasiulymus mokama alga, mokytojos uz alternatyva pinigu negauna.

 5. priminkite parašė:

  Priminki man, kas ten priešinosi Taryboje tam centrui? Pedofilus matė?… Ar tos mokytojos pasiūlė alternatyvą?

 6. šuva parašė:

  Gal net nežino žmogus, kad jis – nedirba?

 7. Anonimas parašė:

  taip

 8. mes parašė:

  tuscia vieta

 9. a.g. parašė:

  Tik formalumas ta darbotvarkė.

Comments are closed.

scroll to top