48 947 Eur į V. Mateikos kišenę ir pamokslas Tarybai, kaip reikia mokėti gyventi

Merei Živilei Pinskuvienei pastebėjus, kad lengviausia mokyti kitus, kai pats tarybos narys per Širvintų r. veikiančią VVG, kurioje ėjo pirmininko pavaduotojo pareigas, savo asmeniniam verslui gavo beveik 50 tūkst. eurų paramą, Vidmantas Mateika tarsi pasigirdamas atkirto, kad reikia mokėti rašyti paraiškas. Fotomontažas iš archyvo

Vargu, ar kas tikėjosi, kad per šią savaitę vykusį Širvintų rajono savivaldybės tarybos komitetų nuotolinį posėdį palyginti nereikšmingo klausimo svarstymas virs karštu disputu tarp Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės ir tarybos nario Vidmanto Mateikos.

Komitetų narių pasiteiravus, ar jie pritartų UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ veiklos ataskaitai, ponas Mateika ėmė svarstyti, kad ne pirmus metus veikianti bendrovė galėtų dirbti pelningai.

Priminsime, kad UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ (buvusi UAB Širvintų vaistinė) teikia patalpų nuomos ir laisvalaikio organizavimo paslaugas. Tarp kitų kultūrinį atspalvį turinčių bendrovės veiklų galima įvardyti vaikų žaidimų kambarį „Pipirą“, kuriame organizuojamas laisvalaikis mažiausiems, rengiami įvairūs užsiėmimai, edukacijos, paskaitos bei pamokėlės nėščiosioms bei jaunoms mamoms. Įmonė vasarą prisiduria ir organizuodama vandens slidinėjimo paslaugas.

Panašūs V. Mateikos pageidavimai buvo adresuoti ir UAB Širvintų knygynas. Tarybos nario manymu, veiklą organizuojant svarbiausia yra tai, kad būtų pelno.

Su Vidmanto Mateikos pozicija viską aklai vertinti tik per pelningumo prizmę nesutiko merė. Ji pastebėjo, kad minėti „uabai“ pirmiausia veikia tam, jog žmonėms būtų garantuojamos jautrios ir gyvybiškai svarbios paslaugos, o ne tam, kad įmonės gautų didelį pelną. Pavyzdžiui, Tarybos narys ieško pelno iš knygų pardavinėjimo, rengiamų paskaitų ir užsiėmimų nėščiosioms, iš kitos kultūrinės ar šviečiamosios veiklos. Sutikite, jei čia būtų aukso kasyklos, verslininkai seniai pardavinėtų ne kebabus, o pasaulinės literatūros klasikų veikalus.

Galbūt užsidėjusi didesnius procentus knygoms, mokinių pratyboms ar sąsiuviniams, kavą kavinėje „Terasa“ parduodama ne po 1,5 Eur, o po 3 Eur, kaip Vilniuje, bendrovė ir pasiektų geresnį finansinį rodiklį, tik ar to reikia rajono žmonėms? Tik ar toks tikslas Savivaldybės įmonės? O juk dar reikėtų prisiminti, kad praeitus metus nuo pat pavasario veiklą stipriai stabdė ir COVID-19 pandemija.

Benzino į ugnį įpylė iš Vidmanto Mateikos lūpų išsprūdusi panegirika, kai jis pamėgino paprotinti apie verslumo subtilybes, papildomus finansavimo šaltinius. Merei Živilei Pinskuvienei pastebėjus, kad lengviausia mokyti kitus, kai pats tarybos narys per Širvintų r. veikiančią VVG, kurioje ėjo pirmininko pavaduotojo pareigas, savo asmeniniam verslui gavo beveik 50 tūkst. eurų paramą, Vidmantas Mateika tarsi pasigirdamas atkirto, kad reikia mokėti rašyti paraiškas.

Mums pasidomėjus minėta V. Mateikos paraiška, sužinojome, kad kaip pažymima projekto „Vidmanto Mateikos verslo įkūrimas“ apibūdinime, įgyvendinus šį projektą bus sukurta 1 nauja darbo vieta vadovui. Tikėtina – pačiam V. Mateikai.

 • Gal būtų teisingiau, jei tuos 50 tūkstančių, tegul mažesnėmis sumomis, būtų gavę bent dešimt rajono smulkių verslininkų, – svarstė merė apie politiko gautą paramą, kuri, beje, yra didžiausia per visą Širvintų r. VVG veiklos istoriją.

Nematydama, dėl ko Mateikai reikėtų pūstis, Živilė Pinskuvienė taip pat replikavo, kad gal yra lengva rašyti projektus, o paskui jais girtis, kai pats esi toje grupėje, ir dar pirmose gretose. Juk kas galėtų paneigti, kad ir aprašai nėra surašyti taip, kad ta parama būtų gauta. Tokių abejonių nekiltų, jei tarybos narys paprasčiausiai būtų nusišalinęs ir nesudaręs preteksto galimam viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktui (įdomu, ar ir šiuo atveju etatiniai skundų rašytojai bus tokie akyli ir sukurps kokį naują šedevrą atsakingoms institucijoms?).

Ir tikrai: diskusijos metu iš Vidmanto Mateikos lūpų jo asmeninės sėkmės pavyzdys nušvito kaip karūna ant verslininko galvos. Gerai būtų. Tik ne visi verslininkai yra „įaugę“ į tokią paramą organizuojančias struktūras, „savo kailiu“ žino visus kabliukus, kiekvieną svertą ir niuansą, kad jiems, kaip ir Mateikai, atsirištų europinių gėrybių maišas. Ko gero, niekas dabar nesmerktų, jei tarybos narys asmeninę patirtį ir lobizmą panaudotų kitų rajono smulkių verslininkų labui. Kas trukdo tarybai pateikti vieną ar kelis pasiūlymus, iš kokių šaltinių paramą galėtų gauti nepelningos savivaldybės įmonės? Už vaisingą tarybos nario veiklą rinkėjai tik paplotų. Ir tegul ta projektinė suma nebūna 50 tūkst. Eur į vienas rankas, tegul tai būna 3-5 tūkst. parama keliolikai smulkiųjų rajono verslininkų, kaip sakė merė, dėl to tik būtų daugiau verslo paramos pavyzdžių.

 • Pagaliau nesąžininga taip kalbėti, – į kitų pastangas menkinančio tarybos nario pastebėjimus replikavo merė. – Jūsų statybos sektorius ir per pandemiją klestėjo. Maža to, gavo visas įmanomas socialines garantijas už prastovas, subsidijas už negautas pajamas, patirtus nuostolius ir kita, tuo tarpu savivaldybių „UAB‘ai“ tokios paramos ar subsidijų negali gauti. Tarybos nariui tikrai reikėtų tai žinoti. UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ ar Širvintų knygyno veikla ilgą laiką faktiškai buvo sustojusi. Juk iš čia ir neigiami tos veiklos rezultatai, – apie skirtingas sąlygas, su kuriomis susiduria verslas, kalbėjo merė Živilė Pinskuvienė.

Tarybos nario ir merės diskusija nepatiko „valstiečių ir žaliųjų“ atstovei taryboje Ingai Matukaitei. Galimai pajutusi, kad alkaną nutaręs pamokyti sotus tarybos narys tuoj bus įspaustas į kampą, ji šoko jo ginti ir pasiūlė viešas diskusijas nutraukti. Galbūt supratęs, kad šiuo atveju tikrai nėra pats geriausias pavyzdys, kaip siekti savo verslo suklestėjimo, iki posėdžio pabaigos it musę kandęs sėdėjo ir pats tarybos narys Vidmantas Mateika.

Žinia, kad dūmų be ugnies nebūna. Keista ta situacija su verslininkaujančiais mūsų tarybos nariais ir europinių lėšų įsisavinimu. Štai „darbietis“ Alfredas Astikas, teigiama, už Europos Sąjungos lėšas pasistatė gyvenamąjį namą. Tyrėjai kaltina, kad jis imitavo kaimo turizmo veiklą, teikdamas suklastotas ataskaitas. Tarybos narys Vidmantas Mateika, kaip matome, pats sėdėdamas lėšas skirstančioje organizacijoje, už 50 tūkstančių europinių lėšų įsisteigia galimai sau darbo vietą. Štai tokie mūsų tarybos pamokslininkai. Tik ar iš jų pamokų reikia mokytis? Priklauso, kaip susitarsi su sąžine…

P.S. Kadangi suprantame, jog šis straipsnis gali sukelti platesnį atgarsį visuomenėje, „Širvintų krašto“ redakcija kreipėsi į Širvintų r. savivaldybę prašydama paviešinti Tarybos komitetų posėdžio garso įrašą. Ar tai bus padaryta, pamatysime. Nes kartais tai, kas nuo žmonių gali būti nuslėpta, gali būti labai įdomu. O iš tikrųjų, ir komitetų posėdžiai ir jų metu vykstančios diskusijos, turėtų būti vieši.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (5 įvert.)

17 Atsakymų į “48 947 Eur į V. Mateikos kišenę ir pamokslas Tarybai, kaip reikia mokėti gyventi”

 1. Marcė - Aš-ei parašė:

  Nesantaikos šaltinį dauguma mato visai kitą. Jūsų nuomonė – tai tik jūsų nuomonė, todėl nesusireikšminkite. Mažiau šmeižkite kitus ir mažiau mokykite kitus gyvenimo meno. Kiekvienam savas laimės maišelis.

 2. parašė:

  Marcei. Ką Pinskuvienė išvalė, nematau. Nesantaiką skleidžia Širvintose, teisybė. Kodėl mes negalime Jos paklausti, kiek nuostolių patirta jos vadovavimo metu. Žinau, kad apie 300 000 Eur. Tai yra Išvarytiems darbuotojams išmokos, baudos už baseino statybas, advokatams, savo ir Pinskaus reklamai. Ir mes turime tylėti. Ne.
  Išvaryti darbuotojai gavo darbus Vilniuje, o jinai nesugeba įsidarbinti. Tai atvyko į Širvintas, kur naivūs žmonės gyvena ir mausto juos.

 3. Marcė parašė:

  Pinskuvienė Širvintose tai kaip saules spindulys, kuris išdezinfekavo visus stagnacijos voratinklius.

 4. Paskutinei parašė:

  ??? Pati suprantate, ko klausiate? O kam jūs čia be reikalo komentuojate? Žmonės, kaip matote, pilni klausimų, abejonių, bet niekas į jokius klausimus net neatsako, kam tada čia reikalinga ta komentarų skiltis? Vien tik pagyroms rašyt?

 5. ??? parašė:

  O kam jūs tas ataskaitas ir laikraščius skaitote? Negi kito užsiėmimo nerandate?

 6. NUOMONĖ parašė:

  Merės ataskaita, tai yra nuotraukų knyga, išskyrus pirmus apie 6 puslapius. Pradžioje yra šiek tiek skaičių, toliau nuotraukos iš fotosesijos. Pinskų šeimynėlė, šokiai ir pan. Nuotraukos pagrąžintos, faktiškai pastatai atrodo kitaip, negu nuotraukose. Ir dar Pinkuvienė pasinaudojo ta proga, kad žmonės serga Covid-19, vyksta skiepytis ir čia yra brukama 2020 m. merės ataskaita. Analizė biudžeto sūrio riekimo pavidalu atlikta. Niekur neradau nors 0,001 proc. būtų skirta lėšų sveikatos apsaugai. Gyventojams svarbiausia, kiek kainavo kiekvienas pastatytas objektas, kiek išasfaltuota km kelių, kiek kainavo. Šita ataskaita yra pasakų sekimas Širvintų rajono gyventojams.
  Kokia jinai turi teisę iškraipyti Vidmanto Mateikos nuotrauką? Matomai jinai neapkenčia protingesnių ir gražesnių už save. Kiek metų yra dirbus Pinskuvienė savarankiškai? Jinai ten kur yra pinigai, tik ne jos uždirbti. Kiek mūsų lėšų eina Jos laikraščiui, apjuodinti žmones? Kaip jinai nepagalvoja, kad kiekvieną dieną mes galime likti daržove dėl ligos ir jinai nuo šito neapsaugota. Kur Jos politinė kultūra, mokėjimas bendrauti su visais žmonėmis, išklausyti jų nuomonės.
  Ataskaita neaiškaus leidėjo, be tiražo skaičiaus ir įdomų, kiek išleista pinigų. Eina gandai, kad išleista apie 30 tūks. Eurt

 7. paskutiniam parašė:

  Kas nori, tass buna is tokios apllinkos, kolios tik nori. Tik ‘teisingujų“ mada skaiciuoti, kas is kokios aplinkos. „teisinguju“ ir jiems prijaucianciu pasiskelbimas sventaisiais atrodo juokingai. Pasirodo, kad taip nera. O posedziai kaip posedzia, visur jie vienodi. Turime pavyzdziu is seimo.

 8. R. M. parašė:

  Matyt, būsite iš merės aplinkos. Tai jos ir paklauskite, koks jos reikalas skaičiuoti svetimus pinigus ir koks tikslas kurti tokius straipsnelius. Jei žmogus, šiuo atveju, Mateika, parašęs projektą, gauna lėšas – viskas normalu ir teisėta, kodėl merė tame randa pretekstą kabinėtis? Aplamai, paklausius tarybos posėdžių, iškyla klausimas, ar kada nors bent vienas posėdis (tikriausiai ir komitetų posėdžiai) praeis kultūringai, be žeminimų, be pašaipių replikų ir pasisakymų nutraukinėjimų (iš merės pusės), aišku, būna ir tiesioginių provokacijų iš opozicijos, bet graudu žiūrėti, kaip merė nesugeba valdytis. Ir jau atsibodo per kiekvieną tarybos posėdį girdėti apie Astiko teistumą. Gal tada kiekvieną posėdį merei reikia priminti jos balsų pirkimo niuansus? Juk jie ne iš piršto laužti.

 9. varlyte parašė:

  Nesuprantu, koks reikalas skaiciuoti kieno pinigus. Ar tai meres, ar tai sito pono, ar tai kokio petraicio ar jonaicio. Kiekvienas sukasi kaip kas ismano. Nereikia vaidinti sventuju, visi esame sios zemes kirmeles. Cia ta mada skaiciuoti atejo nuo tu teisinguju skundu, kai valdzios neteke eme viska neigti ir skusti. Kazkaip iki tol nesigirdejo nieko apie jokius pinigus. Na gal nebuvo nieko daroma?

 10. R. M. parašė:

  Gerb. mere, kadangi skaitote visus komentarus, ką pakomentuotumėte apie savo neaiškios kilmės pinigėlius už „Stenlitus“ akcijas? Išdrįskite papasakoti apie savo pinigus, užuot skaičiavusi svetimus. Beje, veiklos ataskaitoje pasigedau projektų kainų, kodėl jų nėra? Manau, kiekvienas širvintiškis tai turėtų žinoti.

 11. VVG parašė:

  Rajone yra savarankiška VVG, kuri gauna lėšas ir bet kuris rajono gyventojas gali rašyti projektus, pagal reikalavimus, verslui vykdyti. Ir daugiau žmonių gavę lėšų. VVG Pinskuvienės kompanijai nepriklauso. Kaimuose įrengtos aikštelės nėra Pinskuvienės nuopelnas. Joms įrengti lėšos gautos per VVG. Jai tiktai reikėjo nuotraukas pasidaryti. Pinskuvienei reikia Vidmantą Mateiką išvaryti iš rajono. Daug juk išvarę. Nenustiks. Aferugos projektų nerašo. O tyliai ramiai naudojasi mūsų pinigėliais. Prisidengiama reklama, reprezantacinėmis išlaidomis.

 12. Augis parašė:

  Pasirodo aferiuga.

 13. joniene parašė:

  Kaip paskui rinkejams i akis paziureti?

 14. Rita parašė:

  Labai lengva laimėti pagal kriterijus parašyti ir konkursus, kai pats dalyvauji veikloje. Yra patarlė tokia tai, reikia mokėti suktis…

 15. taip parašė:

  O net nezinojau!!! Oho. Gerai, kad viesinami tokie dalykai.

 16. PENSININKAS parašė:

  Pinskuvienės Taryba kuria verslą kažkam. Baseine išnuomota patalpa 24 Eur už m2 už metus, jeigu 1 m2 savikania virš 3000 Eur. Logiška. Bus kavinė pastatyta, jau visas rajonas žino, ūžia kam. Laikui bėgant, jeigu Širvintų rajono gyventojai nieko nedarys, visi matomai verslo objektai, darželiai gali pakliūti Pinskų šeimyninei rangai.

 17. ĮDOMYBĖ parašė:

  Ar Pinskuvienės smegenys telpa galvoje?

Comments are closed.

scroll to top
+