Pasiuntė žinutę, kad laikas išeiti?

Pakiliai nusiteikę sekmadienį ėjome į Širvintų bažnyčią. Juk sekmadienis neeilinis – minima Sausio 13-oji, o tai Laisvės gynėjų diena. Mums, lietuviams, ši diena labai svarbi, juk iš atminties neištrinsi prieš 28 metus prie Vilniaus TV bokšto buvusių baisių įvykių.

Po Šv. Mišių susikaupę laukėme šventinio minėjimo. Jį labai gražiai pradėjo vedėja. Jautrūs žodžiai spaudė ašarą. Dar nespėjus pabaigti žodžių, vargonininkas Kirtiklis (vardo nežinau), užėjo į zakristiją. Staiga bažnyčioje užgeso šviesos. Spėjome, jog tai jis išjungė. Nelabai supratę tokį poelgį, gūžčiojome pečiais, kraipėme galvas. Kaip ir kodėl taip buvo padaryta? Sunku patikėti, kad dėl taupumo. Juk paprastai priimta: išjungtos šviesos – tai žinutė, kad laikas išeiti.

Folkloro ansambliui „Gojus“, Tremtinių ir politinių kalinių chorui teko koncertuoti neapšviestoje bažnyčioje. Ką ten prieblandoje įžūrėsi žodžius ar natas. Iš choristų veidų matėsi sumišimas ir pasimetimas. Kadangi Šv. Mišiose dalyvavo rajono merė, galima tik įtarti, kodėl kažkokia nebalta katė perbėgo kelią ir buvo išjungta šviesa. Bet kuo čia dėti į bažnyčią atėję kiti širvintiškiai? Kodėl jie turėjo jaustis nejaukiai?

Po koncerto iš bažnyčios prie paminklo išėjome ne dvasiškai pakylėti, o prislėgti. Tad nieko keisto, kad toks Laisvės gynėjų dienos paminėjimas sulaukė įvairiausių vertinimų ir apkalbų. Ne veltui sakoma, kad ir šaukštas deguto medaus statinę sugadina. Gaila, kad netgi tokią visiems lietuviams svarbią dieną demonstruojamos ambicijos ir bažnyčios tarnai pasielgia labai negražiai. Tokiu akibrokštu buvo parodyta nepagarba ne tik susirinkusiems bažnyčioje, bet ir Laisvės gynėjų, žuvusių prie TV bokšto, atminimui.

Dalyvė

P. S. „Širvintų kraštas“ kreipėsi į Sigitą Kirtiklį prašydamas pateikti šio minimo nutikimo komentarą, tačiau jis atsakė negalįs pakomentuoti, nes nesupranta, kuo yra susijęs.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Pasiuntė žinutę, kad laikas išeiti?”

  1. ir vėl aš ........... parašė:

    Laba diena parapijiečiai …….:)

    Noriu paguosti minėto renginio dalyvę, kurią įskaudino tas pats Kirtiklis ,nuėjęs į zakristiją ir išjungęs šviesą . Tuo pačiu noriu ir padrąsinti ,kodėl negalima buvo nuėjus vėl įjungti šviesą ,ar paprašyti ,kad tai padarytų zakristijonas ,ar net kunigas . Didelis griekas apkalbėti savo artimą ir dar bažnyčioje . 🙂

  2. Širvintų liaudies partijos narys parašė:

    pulkite, jei neturite sąžinės

Comments are closed.

scroll to top
+