Kaip sutaupyti? Kurą pilkitės … pas kaimynus

Degalinė

Degalinė

Šiuo savo laišku nieko nenoriu apšmeižti ar įžeisti, o kokie nors sutapimai su konkrečiais asmenimis ar verslo subjektais tėra grynas atsitiktinumas.

Gimiau ir užaugau Širvintų rajone, čia gyvena mano tėvai, kuriuos kas savaitę ar dvi aplankau, kadangi jau kelis dešimtmečius gyvenu Ukmergėje. Tačiau sentimentai savam kraštui vis dar rusena, net buvo minčių grįžti į tėviškę. O ir neretai viešojoje erdvėje pabrėžiami Širvintų privalumai, tarp kurių bene svarbiausias – arčiau sostinės, arčiau „civilizacijos“.

Po to, ką pamačiau šį sekmadienį, labai suabejojau gyvenimo Širvintose privalumais. Taip nutiko, kad neapsiruošęs išvažiavau aplankyti tėvų, teko dar po rajoną pavažinėti jų reikalais. Štai tada ir apsižiūrėjau, kad kuras bake – „ant nulio“. Teko sukti iš kelio į vieną Širvintų degalinių. Aiktelėjau – litras dyzelinio kuro kainavo, jei neapgavo akys, – 1,17 Eur. Brangu… Užsukau į kitą. Cento dalimi pigiau, tačiau kaina tokia pat įspūdinga – beveik 1,16 Eur. Negi Širvintose galioja kitokie akcizai ir „pė-vė-ė-mai“, nei Ukmergėje, pagalvojau…

Užbėgdamas į priekį pasakysiu, kad dėl ramios galvos šliūkštelėjau kelis litrus, o grįžęs į Ukmergę su pasitenkinimu įsipyliau net 50 litrų, kadangi litras dyzelino vienoje mūsų miesto degalinėje kainavo 1,03 Eur (kitame miesto gale, kur gyvenu, – 1,04 Eur). Ir tai jokia akcija. Įsipylęs ne Širvintose, o savam mieste sutaupiau 6,50 Eur (jei neskaito Aurelijus Veryga, – „puslitriui“). Daug nesvarstant, 6,50 Eur – tai tik pusė tos sumos, kurią išnaudojama vykstant iš Ukmergės į Širvintas ir grįžtant atgal. Arba priešingu maršrutu.

Paskambinau buvusiam klasės draugui, su kuriuo palaikome glaudžius ryšius, ir pasidalijau šiuo savo atradimu. Jis mane patikino, kad tokios kuro kainos Širvintose – „nacionaliniai Širvintų kainų ypatumai“, pats jis savam mieste pilasi retai, dažnai užsuka į kurią nors degalinę Vilniuje, kuriame dirba. Jis man taip ir negalėjo paaiškinti, kodėl Širvintose neveikia konkurencijos dėsniai, nors, kaip man paaiškino, yra ne dvi, o net trys degalinės, tik panašu, kad kainos jose galimai „suderintos“.

Suprantu, kad Širvintų miestas mažesnis, nei Ukmergė, todėl mažiau potencialių pirkėjų, tačiau pastebėsiu, kad Ukmergės rajone veikia net 12 degalinių (8 – mieste), kurios išgyvena tokią pat, gal net didesnę konkurenciją. Ir randa galimybių parduoti dešimtadaliu pigesnį kurą.

Užjausdamas bendraklasį, pakviečiau jį dažniau lankytis Ukmergėje. Net įrodžiau, kad atvažiavimas pas mus apsipirkti jam ir kitiems širvintiškiams labai apsimoka. Ne tik liks degalinėje sutaupytų pinigų, bet ir didesnė parduotuvių gausa, platesnis prekių pasirinkimas, mažesnės kainos… Taigi savaitgaliniai apsipirkimai Ukmergėje dažnam širvintiškiui leistų apčiuopiamai sutaupyti ir tuo pačiu paskatintų mūsų verslininkus.

Gaila tik biudžetininkų (savivaldybininkų, policininkų, taip pat mokyklų su jų geltonaisiais autobusiukais), kurie taip sutaupyti neturi galimybės ir toliau bus priversti Širvintose piltis „auksinį“ kurą.

Robertas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

23 Atsakymai į “Kaip sutaupyti? Kurą pilkitės … pas kaimynus”

 1. Comment parašė:

  Širvintose degalu kaina tokia pat, kaip Vilniuje. Tikrai ne brangiau.

 2. buves parašė:

  taip pilu Kedainiuose ar kaune,ar vilniuje tik Cirkle degalinej,kodel nera Cirkle degalines???

 3. to++ parašė:

  O kas leido stayti degaline vidury miesto, kur aplinkui daugiabuciai namai ir individulus? Kur buvo tada „pilietiski gyventojai“, kodel zvakutes nedege? aa? Kodel dabar mere turi pyktis ir kazko ieskoti, kad ja skundai apipiltu?

 4. dn parašė:

  Kitai kadencijai balsuosime tik uz pisnkuviene, tai busime tikri, kad asfaltas bus. Daugiau niekas jo nepadare ir nepadarys.

 5. ++ parašė:

  Rajono valdžia galėtu paqreikalaut kainas palaikyt normalias arba liept nešdintis su visu kuru prieš tai gerai pakračius, kodėl tokios kainos ir paduot į teismą, kad kompensacija priteistu manau paiškojus greit rastu.

 6. Kuras parašė:

  Žiauru su degalinėm čia- atvažiavusi pagyvenus moteris į degalinę užsipilti dujų, pasakė kad pati to nemoka padaryti. Dirbanti „ledi“ atšovė- ne mano problema! Tai dar reikia ir aptarnavimo kokybės labai pasimokyti….

 7. to to ins parašė:

  Kodel as turiu blusinetis kazkur automate , jeigu yra kasa ir ten kasininke desras kepa. Tai gal gali degaline pasamdyti kepeja ir vireja? Pelno tikrai turi.

 8. to lns parašė:

  Tai nebutina eiti i kasa moketi. Ir BP ir Viadoi galima atsiskaityti ir automate

 9. Kira parašė:

  Pritariu( LNS ir Teofilio koment.)as pati tokius cirkus maciau pirma karta,kad atvaziavusi piltis degalu prie kolones,desru valgytojai ramiai valgo masinu nepatrauke! Cia buvo pirmas ir paskutinis atvejis,kad as laukiau,kita syki drysiu pasakyti iskviesiu ne tik policija,bet dar gerai ir subine isspardysiu!! O apie degalu kainas isvis patyliu,niekur tokiu absurdisku kainu nesu maciusi !

 10. teofilis parašė:

  Pritariu paskutiniam komentarui. Tegul degalineje daro antra kasa ir ten kepa tas desras. Kazkokia nesamone, kai reikia laukti , kol koks ponas pavalgys.

 11. LNS parašė:

  Absurdas cia su tom kuro kainom darosi!
  Dar didesnis absurdas,kad ekstra atveju prireikus ir uzvaziavus uzsipilt, to padaryt neimanoma,nes tuo metu kazkas lepinasi desrainiais ir issivaizduoja,kad prie koloneles palikta jo masina niekam netrukdo.
  Pats didziausias absurdas, kad uzsipylus degalu,turi atstoveti eile susimoketi, o pries tave: Desrainu gamyba; kavos gamyba, draudimo paslaugos,Tele loto bilietu prekyba ir kt…
  Tada saves paklausiu,kur as randuosi: degalinej ar…?
  Sirvintoms reikia normalios,paprastos automatines degalines be visu situ nesamoniu. Reikia Neste. Taskas.

 12. virgis parašė:

  visada visada Sirvintose pats barngiausias kuras buvo.Visada

 13. to Rinkėjas parašė:

  Kitus rinkimus laimes Pinskuveine, todel tie 2 balsai buve nebuve. O laimes todel, kad kito lyderio nera.

 14. Rinkėjas parašė:

  Viskas, nusprendžiau. Per kitus rinkimus balsuosiu už tą partiją, kuri prisieks į Širvintų rajoną atvesti pigiausio kuro degalinę Jozita, o tiems smaugliams išspardyti sūbines. Du mano šeimos balsai už. Reikės, bus daugiau.

 15. J parašė:

  Karteliniai susitarimai

 16. vacius parašė:

  Arkliais galima vazinetis, zoles yra kur pasisienauti, problemu nebus jokiu.

 17. to žmones parašė:

  O kam ta mediena? Tik peciui pakurti. O kur Šeiniaus gatves mediena>?

 18. žmonės parašė:

  gal kas žinot, kas per Kiaušingalvis liepė išpjauti OBELIS prie Plento gatvės ir kam buvo panaudota prabangi mediena ?-kad juos šikančius sutrauktu …

 19. gaga parašė:

  nereikia tiek vazinetis, nereikes tiek degalu

 20. dkbf parašė:

  gal cia yra koks susitarimas

 21. Leninas parašė:

  Čia veikia tie patys dėsniai, kaip Vokietija Lietuva (Lidl)- kur klientų daugiau (perkamumas didesnis), ten ir pigiau.

 22. Idėja parašė:

  Merė galėtų parodyti rusų gobšuoliams, kas šeimininkas rajone. Kai reikėjo tvarkyti aikštelę prie maksimos greitai pastatė prekybininkus į vietą. Pagaliau juk savivaldybė pilasi kurą irgi. Ta pati Alauša Ukmergėje gali kurą parduoti 12 ct pigiau, tai kodėl pas mus negali?

 23. Kuras parašė:

  Apie kuro kainų skirtumus Širvintose ir Ukmergėje pastebėjau prieš kelis metus, nes dažnai tenka ten lankytis. Širvintose kurą pilu tik ekstra atveju. Ukmegėje tikrai pigiau!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+