Ekspertų kvalifikacijos vertas patarimas: atimti algas iš pusės mokytojų ir pridėti likusiems

Skambiu pareiškimu apie pasiryžimą įteisinti gėjų, lesbiečių ir transeksualų sąjungas pagarsėjęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsberis paskelbė dar vieną spalio tezę. Šįkart „partijos anūkas“ pareiškė, kad Lietuvoje būtų galima atsisakyti apie pusės mokytojų ir šiuos finansus panaudoti likusių mokytojų darbo užmokesčio kėlimui bei įvairių paskatų kūrimui. Dalį tų, kuriuos ponas Gabrielius pasiųs minti Darbo biržos laiptų, jaunasis politikas siūlo perkvalifikuoti į „klasės pedagogo padėjėjus“ ar socialinius darbuotojus.

Tiesos dėlei, Gabrielius Landsbergis neoriginalus, kadangi tokį darbo užmokesčio kėlimo mechanizmą su „skverneliška reforma“ jau bando įgyvendinti Lietuvos policija.

Na o kalbėdama apie galimą švietimo sistemos reformą, Landsbergių klano atžala pripažįsta, kad didmiesčiuose aptariamos problemos lyg ir nėra: mokinių čia daugiau, nei gali priimti mokyklos, todėl kai kurios net rengia stojamuosius egzaminus. Vadinasi, „valdžią imti“ pasirengęs dešiniųjų lyderis kalba apie vos kvėpuojančias periferijos mokyklas, kurios dar atlaikė Andriaus Kubiliaus diržų veržimosi politiką, kai Lietuvoje buvo uždaryta per 200 mokyklų. Be abejonių, netrukus kalbėtume apie naujus skaičius, o šiandieninė penkiasdešimtmečių-šešiasdešimtmečių karta, sudaranti didesnę kaimo pedagogų dalį, bus lengva ranka paaukota ant šviesaus rytojaus aukuro, kad naujieji Lietuvos valdytojai turėtų lėšų kelti algas darbinę karjerą tik pradedantiems vakarykščiams bakalaurams.

Nesunku atspėti, kas kursto tokius planus. Ogi pabrėžtinis noras Lietuvai parodyti, kad šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės pastangos švietimo fronte nedavė jokių rezultatų. Daug kas pritars: nedavė, ar bent jau davė mažiau, nei buvo galima tikėtis. Tačiau taip teigiant pamirštama, kad dabartiniai visas pastangas dėjo tam, kad išvestų švietimą iš krizės, kurioje sistema atsidūrė valdant jų pirmtakams – konservatoriams ir liberalsąjūdiečiams.

Kas jau kas, o pedagogai puikiai žino, kokius „kompetentingus“ sprendimus 2008-2012 metais priėmė Gintaro Steponavičiaus vadovaujama ministerija. Beje, būsimų koalicijų ir postų pasjansą dėliojantys liberalsąjūdiečiai neslepia, kad prie švietimo vairo vėl norėtų matyti tą patį eksministrą, kuriam matuojamas bene blogiausio visų laikų švietimo ir mokslo ministro titulas.

Sekdamas vizijas apie švietimo reformas, Gabrielius Landsbergis nepamiršta pridurti, kad tokias išvadas daro remdamasis ekspertų vertinimais. Kokių – neatskleidžia, bet nesunku nuspėti, kad tarp tokių ekspertų gali būti ir jo partietis Valentinas Stundys, kaip tik savo biografijoje nurodantis, kad yra „švietimo vadybos ekspertas“. Ir ne tik. Pasak tos pačios biografijos, 2008-2012 metais jis – Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas, grupių, kurios parengė Lietuvos švietimo koncepciją, ilgalaikę švietimo strategiją iki 2012 metų, narys, tuo pačiu ir Lietuvos švietimo tarybos narys. Kokios koncepcijos ir ilgalaikės strategijos bus rengiamos šįkart, t. y. apie kiek per kadenciją uždarytų mokyklų kalbėsime dar po ketverių metų?

Pabaigai – dar vienas pastebėjimas švietimo tema. Jis – iš tos pačios „švietimo vadybos eksperto“ biografijos. Daugiau kaip ketvirtį amžiaus be pertraukų kabinetiniuose postuose praleidęs molėtiškis nepamiršta pažymėti, kad jis yra ir „Lietuvių kalbos mokytojas ekspertas“. Nejučia iš nuostabos kyla antakiai: už kokius nuopelnus išsirūpinta aukščiausia kvalifikacinė Lietuvos mokytojų kategorija, jei ponas Stundys, kaip pats pažymi savo biografijoje, paskutinį kartą dabar jau pradine virtusioje mokykloje dirbo, galima sakyti, sovietmečiu – 1982-1990 metais? Nebent, kaip ne kartą parodė įvykiai, mūsų Lietuvoje „konservatoriams“ dažnai leidžiama daugiau nei kitiems. Jei galima mokesčių mokėtojų pinigais remti privačius Gabrieliaus Landsbergio žmonos darželius, kodėl tada negalima valdininko kabinete įgyti kvalifikacinės kategorijos?

Vladas R.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Ekspertų kvalifikacijos vertas patarimas: atimti algas iš pusės mokytojų ir pridėti likusiems”

  1. SVEIKINU parašė:

    TS-LKD Širvintų skyrių (jei dar toks yra), p. Vicemerę, konservatorę, su sėkmingu Seimo rinkimų antro turo rezultatu.

  2. Tik tiek parašė:

    Gėda net pasirašyt, o gal baisu dėl atsakomybės už šmeižtą?

  3. Klausimėlis parašė:

    skiriamas rajono tarybos valdančiosios koalicijos partneriams – krikdemei ir liberalui: ar Jūs pritariate tokiai giliai „ekspertizei?

    Ar egzistuoja padorumas rinkimuose, jei juose dalyvauja DP??? Aišku, ne.
    Na, girkite Jūs savo kandidatą susiriesdami trilinki, mes suprasime, rinkimai, bet nešmeižkite ir nežeminkite doro žmogaus. Praleidote gerą progą patylėti. Gėda prieš Molėtiškius. Atsiprašome Jų už mūsų politikus ir jų atsidavusius pagalbininkus

  4. Gerb. V. Stundy, parašė:

    čia ne laikraštis, kuriame galima būtų diskutuoti, tai tik popierius makulatūrai arba pakuroms. Visi tokie straipsniūkščiai, kupini pagiežos ir patyčių kitiems, niekada nebūna pasirašyti tikro autoriaus. Ačiū Dievui, šita partijaLietuvoje subyrėjo. Jūs rinkimus laimėsite. Už jus balsuos padorūs širvintiškiai ir visi molėtiškiai

  5. V.Stundys parašė:

    Didžiuojuosi, kad mano profesinės karjeros pasiekimai yra švietimo vadybos ir lituanisto eksperto kategorijos, kad turėjau galimybę dirbti dr.M.Lukšienės aplinkoje. Gaila, kad šios rašliavos autorius negeba net biografinės anketos skaityti ir visiškai painiojasi faktuose. O mokytoju antraeilėse pareigose dirbau tol, kol nebuvo pakeistas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinęs tik kūrybinės veiklos galimybę. Dirbau ne tik Videniškiuose, bet ir Molėtų miesto mokyklose.
    Ir dar. Ne Kubilius uždarinėjo mokyklas- jos pradėtos optimizuoti 2002 metais ir iki 2008 m., valdant kairiajai i daugumai, jų buvo „optimizuota“ daugiau kaip 1000.
    Taip, esu vienas iš partijos švietimo programos rengėjų. Mūsų programoje kalbama ne apie mokytojų skaičių, o apie sąlygų sudarymą mokytojui individualizuoti ugdymą nei sūlomos įvairios priemonės šiam tikslui įgyvendinti.
    Tegaliu viena patarti: menkindamas kitus, savo vertės nepadidinsi.
    O laisvalaikiu siūlau pastudijuoti kitų kandidatų biografinius duomenis, ypač pasidomėti jų išsilavinimu- turėtume rasti įdomių netikėtumų.

  6. OK parašė:

    viskas cia OK.

  7. Molėtiškė parašė:

    Bjaurus šmeižtas: patys prisirinkę be jokio išsilavinimo žmonių, kalbate netiesą, už kurią teks atsakyti.
    Valentinas Stundys visą Nepriklausomybę (1990 – 2008 m.), iki tapdamas Seimo nariu, dirbo ir mokytoju Molėtų gimnazijoje.

Comments are closed.

scroll to top