Ar teisti už vagystę asmenys gali užimti aukščiausių vertybių reikalaujantį postą?

Praėjusį savaitgalį žiūrėjau žinias per televizorių. Labai nustebau, kai reportaže pamačiau kalbančius mūsų rajono tarybos narius. Pasirodo, reportažas buvo apie tai, kad taryba niekaip negali išsirinkti Etikos komisijos pirmininko. Nustebau, jog tokiam reikalui yra skiriama tiek daug žinių eterio. Bet dar labiau nustebino tai, ką sužinojau apie kai kuriuos išrinktus mūsų tarybos narius. Pasirodo, į pirmininkus taryba nepatvirtina socialdemokratės Annos Kuznecovienės, nes ši, kaip buvo sakoma reportaže, pripažinta pažeidusi viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, o kitas kandidatas – konservatorius Virginijus Sarpauskas – yra deklaravęs, kad buvo teistas už vagystę.

Na, mano galva, tokie žmonės tikrai nėra tinkami vadovauti Etikos komisijai, todėl puikiai suprantu tarybos narius, kurie tokius kandidatus atmeta ir už juos nebalsuoja, juk turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę už tai, kokį pirmininką palaikė.

Bet mane labiausiai papiktino visai ne tai. Per visuotinę televiziją, per žinias žurnalistai pasakė, jog V. Sarpauskas yra deklaravęs, kad buvo teistas už vagystę!!! Paklausus, kokį nusižengimą padarė, jis nesivargino atsakyti teigdamas, kad čia yra jo reikalas, todėl neatskleis. Bet žurnalistai nebūtų žurnalistai, jei nepatikslintų. Pasak jų, V. Sarpauskas buvo išsinešęs įstaigos nuosavybę ir už tai iš aukštosios mokyklos pašalintas. Čia man ir sukilo didžiausias pasipiktinimas. Kodėl šie faktai buvo nutylėti prieš savivaldos rinkimus? Kodėl per visoje Lietuvoje rodomas žinias tokie duomenys skelbiami, o prieš rinkimus vietinė mūsų Širvintų rajono spauda tylėjo? Pasirodo, duomenys yra prieinami, tai kodėl buvo nutylėta? Kodėl negalėjo paviešinti šių faktų, juk žmonės privalėjo visa tai žinoti prieš atiduodant savo balsą politikams?

Na, dabar jau šaukstai po pietų. Manau, kad politikui, einančiam į vietos tarybą, neužtenka tik uždėti varnelę, kad buvo teistas, manau, jie privalo deklaruoti viską smulkiai. Jeigu teistas, tai už ką konkrečiai. Kai tokia palaida bala, tai paskui ir susiduria rajonas su problema, kad nėra ką į Etikos komisijos pirmininkus rinkti, nes kandidatai, pasirodo, nėra jau tokie nepriekaištingos reputacijos, kas turėtų būti pagrindinė vertybė užimant šias atsakingas pareigas. Ir kas dabar turėtų už tai atsakyti, kad nėra iš ko rinktis?

Regina

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

12 Atsakymų į “Ar teisti už vagystę asmenys gali užimti aukščiausių vertybių reikalaujantį postą?”

 1. klausimas parašė:

  Tai ar turi jie ką nors pasiūlyti?

 2. :) parašė:

  Nu tu duodi, Regina, savivaldybėje nė vieno tokio nerasi:)

 3. sniegena parašė:

  Numatomos šalnos……….

 4. vale parašė:

  manau, kad yra tinkamesnių narių.

 5. paskutiniam parašė:

  Balsų pirkimo-nepirkimo įrodyti neimanoma. Tai tik emocijos, o ne faktai.
  Kodel nepaviešinti tie žmones, kurie PARDAVE balsus? Kur ju pavardes? O sakyti, kad pirko, galime visi.

 6. Nuomonė parašė:

  Jokiu būdu nenoriu ir niekada neturėjau ir neturėsiu tikslo ką nors specialiai šmeižti. Aš tiesiog noriu, kad mano vaikai ir anūkai gyventų Lietuvoje – teisingoje visiems, kad rinkimai vyktų sąžiningai ir skaidriai, o išrinktieji , sprčsdami svarbius klausimus, diskutuotų dalykiškai ir pagarbiai , nepaisant asmeninių simpatijų ir antipatijų. Juk visi yra mūsų rinkti žmonės.
  O kaip vyko rinkimai į politiką mūsų rajone atėjus Darbo partijai, žinote patys, O aš ne tik žinau, bet ir mačiau., kaip tai vyko.
  Visi žinome, kad po praėjusių rinkimų į rajono savivaldybės tarybą du asmenys buvo teismo pripažinti kaltais pirkus balsus. Reiškia, Taryboje sėdėjo ir tie , kurie gavo ir nupirktų balsų. Todėl nesupraskite mano komentaro tiesmukai – kad patys tarybos nariai pirko balsus. Kai kuriems jų buvo tie balsai perkami. Todėl nepykite už mano nuomonę.
  Labai būtų gera diskutuoti be pykčio, kitų žeminimo ir patyčių.- bei pateikiant argumentus, o ne tik emocijas.

 7. to Nuomone parašė:

  Kalti ir atlikę bausmes neturi būti persekiojami . ***LABAI TEISINGAI PARASYTA, BET TEISTI NETURI JOKIOS TEISES IR NETEISTUJU PERSEKIOTI.

 8. Teresė parašė:

  Jie, pripratę ten savo šiukšlyne mėšlu drabstytis, tai ir čia bando. Nei sąžinės, nei gėdos. Būtų mano valia, tai blokuočiau …

 9. to Nuomone parašė:

  Apie kokius pirkimus kalbate? Kas nuteistas? Kas tapo? Nekalbėk netiesos. Nors jūsu sutvei budinga skleisti melagingas erezijas, bet netgi smeizimui turi buti ribos.

 10. Nuomonė parašė:

  Nepergyvenkit, jei už balsų pirkimus teisti gali būti tarybos nariais, tai apie ką kalbame? Manau, kad priežastis visai kita, ne maži vaikai esame. Kalti ir atlikę bausmes neturi būti persekiojami . Angelų šioje žemėje neteko sutikti, net ir merų postuose…

 11. cekavysta parašė:

  manau, kad ne.

 12. birute parašė:

  Taip skaniai prisikvatojau is sios dienos varnalesu, bet taip prisikvatojau

Comments are closed.

scroll to top
+