
Žaidimas yra svarbi
kiekvieno gyvo organizmo gyvenimo dalis, nesvarbu, ar tai žmogus, šuo, katė, ar
graužikas – visiems jiems reikia pramogų! Nuobodžiaujantys gyvūnai ne tik
blogiau jaučiasi, bet ir naikina. Šuo ar katė, palikti vieni, be teigiamų
stimulų savo buveinėje, ras užsiėmimą, kuris nebūtinai tiks mums, globėjams.
Subraižyta ir sukandžiota sofa, iškastas dirvožemis gėlėse ir išpuoliai ant
žmonių kojų – tai tik keletas pirmųjų gyvūnų nuobodulio simptomų. Kiti yra
rimtesni – nusivylimas ir agresija. O žaidimas su augintiniu gali būti puikus
laiko praleidimas, tereikia jam tinkamai pasiruošti ir baigti duodant šuniui ar
katei maisto.
Gyvūnėlių parduotuve siūlo žaislų didelį pasirinkimą, jie gali būti įvairiausių
dydžių ir formų, tačiau taip pat galite pabandyti patys akimirksniu pasigaminti
naują žaislą savo šuniui ar katei. Siūlome, kaip tai padaryti!
Pasidaryk pats šunų žaislą žingsnis po žingsnio
Jūsų šuniui reikia suteikti ir fizinės, ir protinės veiklos, iš kurių pirmoji turi vyrauti. Priklausomai nuo šuns veislės, galima įvesti ir sekimo žaidimus – lauke arba viduje. Kitaip nei katėms – daugumai šunų patinka, kai kartu žaidžiama vėl ir vėl. Todėl dažnai reikia išmokyti šunį žaisti subalansuotai – su poilsiu sesijos metu. Šiam tikslui padės šunų maistas, duodantis gyvūnui signalą, kad artėja žaidimo pabaiga. Kvapų žaidimai taip pat turės raminamąjį poveikį.
Vilkimo rungtis jūsų šuniui
Šuniui vilkimo žaidimas yra vienas geriausių. Jis stiprina ryšį su globėju ir leidžia išlieti energijos perteklių. Vilkikas jūsų šuniui turėtų būti stiprus, tačiau švelnus šuns gomuriui, kad kąsdamas ir vilkdamas jis nesusižeistų. Ko reikia norint pasigaminti vilkiklį? Pirmiausia medžiagos gabalėlių ir tvirto karkaso, pavyzdžiui, pagaminto iš džiuto virvelės, kelis kartus apvyniotos medvilnės arba susuktų marškinėlių. Medžiagos gabaliukai, kurie bus pritvirtinti prie vilkiko pagrindo, gali būti supjaustyti naudoti marškinėliai arba gyvūnėlių parduotuve siūlio įsigyti antklodė. Tada juos prisekite prie karkaso ir gale padarykite kilpą, kad visa tai laikytųsi. Štai ir viskas! Pažaidę su savo augintiniu vilkiku, šunų maistas geras apdovanojimas.
Uoslės kilimėlis
Čia jums taip pat reikės medžiagos gabalėlių; kvapų kilimėliui geriausiai tinka iš antklodės iškirpti gabalėliai. Kilimėlio pagrindą galima padaryti iš durų kilimėlio, tačiau pasirinkite tokį, kuris neturi specifinio kvapo – tai gali trukdyti šuniui šniukštinėti ir net atbaidyti šunį nuo žaidimo.
Antklodę reikėtų supjaustyti į lygias dalis. Kiekvieną jų reikia perkišti per durų kilimėlyje esančią skylutę ir iš jos padaryti kilpą. Taip po vieną reikėtų padaryti kiekvieną skylutę, nepaliekant tuščių vietų. Pagal antklodės dalių siūlų tankį galima reguliuoti kilimėlio sudėtingumą – kuo retesni ir mažesni gabaliukai, tuo lengviau šuniui žaisti ir tuo greičiau jis suras visus kilimėlyje paslėptus skanėstus ar šunų maistas granulėmis.
Tokį kilimėlį galima skalbti skalbimo mašinoje, todėl jis išliks švarus ir higieniškas. Naminio šuns šniukštinėjimo kilimėlio trūkumas, be abejo, yra laiko sąnaudos – jo gamyba gali užtrukti kelias valandas. Jei tiek laiko neturite, gyvūnėlių parduotuvėje siūloma nemažai modelių, tinkančių jūsų augintinio amžiui ir gebėjimams.
Kaip pasigaminti katės žaislą?
Katės yra žaidimų meistrės! Tai taip pat yra pagalbinė priemonė katėms sutramdyti. Ypač tolimos meškerės leidžia katei įgyti pasitikėjimą žmogumi, esančiu kitoje žaislo pusėje.
Katės mieliau vejasi meškerę, paliktos vienos jos mielai imsis gaudyti po kambarį išsibarsčiusias peles, o nuobodžiaujančioms ar reiklioms katėms – puikiai tinka interaktyvūs žaislai.
Kačių maisto žaislas
Katės instinktyviai nori medžioti savo maistą. Dėl šios priežasties reikėtų laikytis medžioklės sekos, t. y. katės dienotvarkėje turėtų būti tam tikra veikla. Standartinė medžioklės seka atrodo taip: Miegas – šukavimas – žaidimas – maistas – šukavimas – miegas. Kai globėjas negali žaisti su katinu arba kai jis būna namuose, toks maisto žaislas puikiai tiks!
Reikalingos medžiagos: pagalvėlė, kartoniniai tualetinio popieriaus ritinėliai arba kartoniniai virtuvinių rankšluosčių ritinėliai, kačių maistas. Ir viskas! Padėkliukas turėtų būti gana sunkus, kad katė, traukdama skanėstus ar maistą, jo nejudintų. Jis gali būti pagamintas iš storo kartono arba plastiko. Kartoniniai ritinėliai turėtų būti prie jo pritvirtinti ir, priklausomai nuo jūsų fantazijos, gali būti vertikalioje arba horizontalioje padėtyje. Taip galėsite sukurti savo žaidimų aikštelę savo katei. Tuomet į ritinį pilkite skanėstų arba maisto granulių ir mėgaukitės stebėdami, kaip jūsų katė medžioja. Iš pradžių jums gali tekti parodyti savo katinui, kaip turi atrodyti žaidimas, tačiau užtikriname, kad jis greitai pats perpras, kas tai yra.
Nepamirškite įsitikinti, kad tiek skanėstai, tiek kačių maistas yra kokybiški ir tinkamai parinkti jūsų katei, platų asortimentą siūlo gyvūnėlių parduotuve.
Plastikinis butelis kaip volelis
Kitas labai paprastas „pasidaryk pats“ žaislas yra ritininis skanėstų buteliukas. Plastikiniame butelyje išpjaukite nedideles skylutes (maždaug tokio dydžio, kokio dydžio skanėstus į jį įdėsite) ir pritvirtinkite žaizdas. Labai svarbu, kad skylutės nebūtų aštrios! Du kartus įsitikinkite, kad jūsų katė nesusižeistų įkišusi ten leteną, ir nepamirškite, kad plastikas gali būti aštrus! Tada į plastikinį buteliuką įdėkite ėdalo ir pradėkite jį sukti, kol iškris pirmoji kačių maistas ar skanėsto granulė. Tai turėtų paskatinti katę toliau bandyti pačiai medžioti skanėstą.
Kačių šniukštinėjimo kilimėlis
Katės taip pat mėgsta uoslės žaidimus! Tai puikus būdas jas nuvarginti ir patenkinti jų poreikį ieškoti. Išeidami iš namų, pavyzdžiui, į darbą, palikite savo katei šniukštinėjimo kilimėlį.
Gyvūnėlių parduotuvė siūlo galimybę rasti daugybę žaislų, tačiau tiek šuniui, tiek katei reikia skirtingų žaislų. Verta skirti šiek tiek laiko ir pasidžiaugti rankų darbo žaislu. Tai gali būti puikus užsiėmimas ir laiko praleidimas su vaikais arba būdas sumažinti stresą. Kai naudojame pačių pagamintus žaislus, malonumas būna šimtą kartų didesnis!