Rudeninė vakcinacija nuo pasiutligės Širvintų rajone

Jaukai mėtomi iš lėktuvo

Paskutinį kartą pasiutligė Lietuvoje nustatyta nugaišusiai lapei pasienyje su Baltarusija 2018 m. Tačiau kaimyninėse šalyse (Baltarusijoje, Lenkijoje) vis dar pasitaiko šios ligos atvejų tiek tarp naminių, tiek ir laukinių gyvūnų, todėl visada išlieka rizika, kad į Lietuvą užsikrėtusių laukinių gyvūnų gali atklysti.

Anksčiau nei planuota pradėta laukinių gyvūnų oralinė vakcinacija nuo pasiutigės (2020 rudeninis etapas).

Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Širvintų rajone jaukai bus mėtomi centrinėje ir rytinėje dalyse, darbai numatomi šių metų spalio 13 d. Darbai bus vykdomi lėktuvui kylant iš Molėtų aerodromo.

Rajone vykdoma stebėsena, ar laukiniai gyvūnai susivakcinavę nuo pasiutligės. Kasmet buvo ištiriama 25 vnt. nušautų lapių it usūrinių šunų. Tiriama ar jie suėdę jaukus ir susivakcinavo nuo pasiutligės. 2019 m. iš tirtų 25 gyvūnų, jaukus buvo suėdę 17.

Gyventojams, radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti VMVT Vlniaus departamento Širvintų skyriui telefonais 8 382 57145, 8 382 57146, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus, galimos komplikacijos.

Primename, kad visi šunų, kačių ar šeškų šeimininkai taip pat privalo vakcinuoti savo augintinius nuo pasiutligės kartą per 12 mėnesių, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukcijas. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į skiepų pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti datą ir skiepų galiojimo laiką.

Birutė Marytė Bernotienė
VMVT Vilniaus departamento
L.e. p. vedėja-valstybinė veterinarijos inspektorė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+