Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės Širvintų rajone

Rugsėjo 28 dieną Lietuvoje pagal planą pradėta rudeninė pasiutligės oralinė vakcinacija. Šiame etape vakcinacija pilnai vykdoma tik teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis Lenkija ir Baltarusija. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų mėtomi jaukai su vakcina. Jaukus planuojama mėtyti lėktuvams kylant iš Paluknio, Molėtų ir Aleksoto aerodromų.

Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio 10 d. Širvintų rajone jaukai bus mėtomi centrinėje ir rytinėje dalyse, darbai numatomi šių metų spalio 24d., darbų pabaiga – lapkričio 24 d. Darbai bus vykdomi lėktuvui kylant iš Molėtų aerodromo. Numatoma išmėtyti 2 mln. 296 tūkst. jaukų.

Laukinių gyvūnų vakcinacija mūsų šalyje sistemingai vykdoma nuo 2006 m. Turime trejų metų pertrauką, kai nebuvo nustatyta nė vieno pasiutligės atvejo Lietuvoje. Paskutiniai 2 atvejai buvo nustatyti 2015 metais Ignalinos rajone.

Gyventojams, radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti VMVT Širvintų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (tel.: 8 382 57190, 8 382 57146), kurios specialistai atvyks juos surinkti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus galimos komplikacijos.

Birutė Marytė Bernotienė
VMVT Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės Širvintų rajone"

  1. birute parašė:

    girdejau tik apie oralini seksa,o cia ,vakcinacija

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+