Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Zibalų skyriuje vyko graži šventė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“.

Zibalų skyriuje vyko graži šventė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“.

Netrūksta puikių renginių Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų pagrindinio ugdymo skyriuje. Zibaluose dirbančios pedagogės Jurgita Stankevičienė ir Laima Čigienė bei jų padėjėjos Vitalija Narkevičienė ir Alvyda Krapienė labai stengiasi, kad būtų ugdomas tautiškumas, puoselėjama etnokultūra, kuriama ugdymui patraukli aplinka.

Šurmuliavo Kaziuko mugė

Kovo 7-osios virdurdienį Zibalų skyriuje vyko graži šventė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“. Šventinę programą, vadovaujami pedagogių, paruošė Zibalų pradinukai ir darželinukai. Pasidžiaugti tautiniais rūbais pasipuošusiais vaikais bei jų išradingumu susirinko tėveliai bei seneliai. Visi susirinkusieji šoko liaudies ratelius, dainavo dainas, klausėsi liaudiškų melodijų. Pedagogės ir jų padėjėjos, pasipuošusios tautiniais kostiumais, vaikams papasakojo Kaziuko mugės atsiradimo istoriją, supažindino su jai būdinga liaudies kūryba, skatino domėtis liaudies tradicijomis.

Po šokių ir žaidimų šurmuliavo Kaziuko mugė. Zibalų skyriaus darbuotojos drauge su vaikais pagamino įvairių darbelių, popierinių grožybių, prikepė pyragų ir kitokių skanėstų. Mugėje dalyvavę svečiai galėjo įsigyti netgi konservuotų daržovių, rūkytų dešrų, gėlių daigų ir kitokių labai paklausių prekių. Už mugėje surinktus pinigus Zibalų skyriaus kolektyvas planuoja sutvarkyti ir tujomis apsodinti vaikų žaidimų aikštelės aplinką.

Šventėje dalyvavusi „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė pasidžiaugė darbuotojų iniciatyvumu ir kūrybiškumi, padėkojo už puoselėjamas lietuvių liaudies tradicijas.

Vaikams sudarytos idealios ugdymo sąlygos

Verta priminti, kad 2017 metų rudenį naujumu spindinti darželio grupė atidaryta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriuje. Pasak Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorės Daivos Klimienės, Zibaluose vaikams sudarytos idealios ugdymo sąlygos, sukurta jauki namų aplinka, su vaikais dirba jautrios, švelnios, supratingos ir rūpestingos auklėtojos. Tris kartus per dieną iš progimnazijos valgyklos į Zibalus atvežamas šviežiai paruoštas karštas maistas, priešpiečiams vaikai gauna vaisių. Daivos Klimienės teigimu, darželio grupei sudarytas atskiras meniu, kuris viešinamas mokyklos tinklalapyje, meniu keičiamas kas dvi savaites.

„Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė (centre) su Zibalų skyriaus darbuotojomis: (iš kairės į dešinę) pedagogėmis Jurgita Stankevičiene ir Laima Čigiene bei padėjėjomis Vitalija Narkevičiene ir Alvyda Krapiene.

„Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė (centre) su Zibalų skyriaus darbuotojomis: (iš kairės į dešinę) pedagogėmis Jurgita Stankevičiene ir Laima Čigiene bei padėjėjomis Vitalija Narkevičiene ir Alvyda Krapiene.

Zibalų skyriaus kieme atsirado sūpuoklės.

Zibalų skyriaus kieme atsirado sūpuoklės.

Pasak direktorės, jaunų šeimų, gyvenančių kaime, atžalomis pasirūpinta, tėvai, palikę vaikus pedagogų priežiūrai, gali dirbti. Darželis Zibaluose veikia nuo 7 val. iki 17.30 val. Mažyliai ne tik prižiūrėti, bet ir profesionaliai ugdomi, lavinami meniniai gebėjimai, dirba meninio ugdymo mokytoja, logopedas, priešmokyklinukai netgi mokomi anglų kalbos.

Darželio įsteigimą Zibaluose galima pavadinti stebuklu. Tėvai labai gerai suprato ankstyvojo ugdymo darželyje svarbą ir jau spėjo pamilti šią ugdymo įstaigą. Darželio grupė pilna klegančių vaikų.

Netrukus darželinukams bus pagaminta smėliadėžė

Kai praėjusiais mokslo metais lankiausi Zibalų mokykloje ir užsukau į dviejose klasėse įrengtą darželį, labai stebėjausi sukurtu jaukumu. Naujoje grupėje yra viskas, ko reikia augančiam mažyliui. Labai daug šviesos, tinkami baldai, naujos lovos, gausybė ugdymo priemonių ir žaislų, visur nepaprasta tvarka ir švara.

Praėjusią savaitę, užsukęs į darželio grupę, pamačiau dar daugiau grožybių. Pedagogės Jurgita Stankevičienė ir Laima Čigienė pasistengė, kad grupės sienas puoštų įstabaus grožio piešiniai. Vaikams čia jauku ir smagu.

Pasak progimnazijos direktorės Daivos Klimienės, Zibaluose mokosi 8 pradinukai, darželio grupę lanko 15 vaikų iš Zibalų, Beivydžių, Limonių, Staškūniškio kaimų, yra netgi vaikų, vežiojamų iš Širvintų miesto. Pasak Daivos Klimienės, Zibaluose darželio grupė visiškai sukomplektuota, mažylių netrūksta, dirba labai darnus pedagogų ir jų padėjėjų kolektyvas, kupinas kilnių idėjų ir sumanymų. Direktorė negailėjo pagyrimo žodžių pedagogėms Jurgitai Stankevičienei ir Laimai Čigienei, meniškai išdažiusioms darželio grupės sienas, džiaugėsi Alvydos Krapienės puoselėjamais gėlynais, Vitalijos Narkevičienės kulinariniais gebėjimais.

Pasak ugdymo įstaigos vadovės, malonu, kad Savivaldybė pasirūpino žaidimų aikštele, sūpynėmis, laipynėmis, kitais vaikams reikalingais sporto įrenginiais. Daiva Klimienė pažadėjo, kad netrukus darželinukams bus pagaminta smėliadėžė, kurioje vaikai galės žaisti.

Niekam nėra paslaptis, kad kaimas be vaikų nyksta. Tokie darželiai kaimo vietovėse labai reikalingi, nes tėvai eina į darbą, o auklės samdyti neišgali. Ir dėl to, ir dėl kitų priežasčių kaimo vietovės tuštėja. Reikia tikėtis, kad geroje rajono strateginėje vietoje esantys Zibalai ir toliau bus patrauklūs kurtis jaunoms šeimoms. Čia išgirstas jaunų šeimų balsas, suteikiamos paslaugos, kurios būtinos norint gyventi kaime, dirbti, rūpintis šeima. Prie to prisidėjo Širvintų rajono vadovybė, darželinukų ir pradinukų reikalais nuolat rūpinasi direktorė Daiva Klimienė.

Romas Zibalas

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+