Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Per du šių metų mėnesius Širvintų rajone užregistruotos 35 nusikalstamos veikos. Kaip rodo Vidaus reikalų ministerijos pateikiami duomenys, tai 11 nusikalstamų veikų mažiau nei per du pirmuosius 2018 metų mėnesius.

Tiek pat nusikalstamų veikų užregistravo ir Visagino policija. Kazlų Rūdoje užregistruotos 32, Skuode – 26, Rietave – 13, Birštone – 6, Neringoje – 5 nusikalstamos veikos. Tad patenkame į pirmą saugiausių gyventi savivaldybių dešimtuką.

Tik 1 nusikaltimas traktuojamas kaip sunkus ar labai sunkus.

Padaugėjo vagysčių. Pernai per du mėnesius buvo įvykdytos 8, o šįmet – jau 12 tokių nusikalstamų veikų. Tarp vagysčių – 2 pavogti automobiliai. Pernai iki kovo 1-osios jų dingę nebuvo. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl 1 sukčiavimo, 2 turto sunaikinimo atvejų. Daugiau užregistruota ir Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimų: 2018-ųjų pradžioje buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, šįmet – jau 9. Vienu padaugėjo ir viešosios tvarkos pažeidimų, kurių iki kovo buvo užregistruoti du.

Sausį-vasarį 5 nusikalstamos veikos padarytos viešose vietose. Atrodo, nedaug, bet tai daugiau nei du kartus viršija 2018 metų pirmųjų dviejų mėnesių rodiklį. Pagal 150 proc. augimo rodiklį nusileidžiame tik 200 proc. augimą užfiksavusioms Pagėgių ir Lazdijų savivaldybėms.

Per du mėnesius Širvintų policija ištyrė 25 nusikalstamas veikas. Pagal ištyrimo lygį (53,2 proc.) rajono policija pirmauja Vilniaus apskrityje ir maždaug 9 proc. lenkia šalies vidurkį.

Ištirtų nusikalstamų veikų duomenys rodo, kad 16 jų padarė neblaivūs asmenys, 4 – anksčiau nusikaltę, 3 – grupė asmenų. Kol kas nebuvo nustatyta, kad nusikalto ar nusikalstant dalyvavo nepilnamečiai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+