Vasario 5-oji – Pasaulio cepelinų diena

Akimirka iš 2016 metų spalį Kiaukliuose vykusios Cepelinų puotos. Nuotr. iš archyvo

Pirmąjį 2014 metų vasario sekmadienį Amerikos lietuvis Juozas Vaičiūnas išplatino sumanymą visose pasaulio šalyse pradėti švęsti Pasaulio cepelinų dieną. Tik ne skraidančių, o valgomų. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus, kurie Lietuvoje atsirado XIX a. pab. – XX a. pradžioje. Manoma, kad į Žemaitiją jie galėjo atkeliauti iš vokiškosios Mažosios Lietuvos, o likusioje Lietuvoje – per prekybą vysčiusius žydus.

Lietuvoje yra nemažai kavinių, restoranų, užeigų, siūlančių savo „firminį patiekalą“ – cepelinus. Jų asortimentą ir kainą galima sužinoti portale meniu.lt. Deja, meniu.lt nepateikia jokios informacijos, kur galima paragauti cepelinų Širvintų rajone. Iš mums artimesnių vietovių 3,6 Eur kainuojančių cepelinų siūloma pavalgyti Kurėnų kaimo (Ukmergės r.) užeigoje „Kurėnų užeiga“ ar 4,3 Eur kainuojančių cepelinų Juočių k. (Molėtų r.) esančioje „Cepelinų gryčioje“.

Nepaisant šio liūdno fakto meniu.lt, cepelinų tradicijos rajone gyvuoja. Kasmet Širvintų kultūros centro Kiauklių filialas ir vietos bendruomenė rengia Cepelinų puotas, į kurias paprastai kviečia svečius iš kitų vietovių. Visa tai daroma savo jėgomis ir lėšomis, būna, kad finansavimas gaunamas parengus projektus. 2019 metais kiaukliškiai pagamino net 1004 cepelinus, o dalį jų padovanojo globos namų gyventojams.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top