Tarprajoninė draugystė

Užsiėmimo akimirka

Užsiėmimo akimirka

Ir suaugusiųjų mokymasis turi daug spalvų: kartais jis būna „geltonas“, rodantis brandą ir teikiantis šviesą. Būna jis „mėlynas“, spinduliuojantis išmintį, kilnumą, elegantiškumą, draugiškumą. „Žalias“ mokymasis irgi būna, kai jis kupinas atsinaujinimo, dovanojantis viltį ir džiaugsmą, grožį ir laimę. O būna mokymasis ir rimtas, „juodas“ darbas… 

Sustabdykime savo nuolatinį skubėjimą, atverkime duris, langus, protus ir širdis pažinimui, pažvelkime į mokymąsi kitomis akimis, atraskime įvairiaspalvį mokymosi pasaulį. Nagrinėdami mokymosi galimybes atraskime savo spalvą, pastebėkime dar nematytą mokymosi atspalvį, paprastais žodžiais ir konkrečiais veiksmais tieskime tiltus į mokymąsi, bendradarbiavimą.

Pernai, lapkričio 14 d. buvo pristatyta Širvintų – Molėtų rajonų dailės ir technologijų mokytojų kūrybinių darbų paroda „Mokymosi spalvos“. Molėtų mokytojai turėjo progą susipažinti su „Vikingų kaimo“ pramogomis, kurias vedė Judita Korsakienė. Širvintose, bendradarbiaujant su Širvintų rajono švietimo centru, buvo atidaryta paroda, skirta suaugusiųjų mokymosi savaitei. Susirinko gausus būrys lankytojų: Širvintų švietimo centro komanda, Trečiojo amžiaus universiteto senjorai, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Romas Zibalas, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, Širvintų rajono dailės ir technologijų mokytojai. Svarbūs mūsų svečiai – Molėtų rajono švietimo centro metodininkė Alma Vidžiūnienė ir puikūs Molėtų rajono dailės ir technologijų mokytojai. Parodos įspūdžius buvo galima užrašyti atsiliepimų knygoje. Parodas lankėme kartu su mokiniais. Smagu, kad mūsų mažieji išsirinko po širdžiai mielą darbą. Turėjo daug klausimų: „O kaip čia padaryta?“ Širvintiškiai atsiliepė apie parodą: „Kiek minčių, kiek idėjų, kiek meilės, kruopštumo, kantrybės ir darbo!!! NUOSTABU!“ (Rima). „Labai gražūs ir įdomūs darbai. Sėkmės visiems autoriams ir panašių parodų organizatoriams?“ (Lolita).

Šiemet, sausio 9 d., visi kūrybiniai darbai persikėlė į Molėtų ekspozicijos erdves. Vasario 9 d. įvyko parodos „Mokymosi spalvos“ uždarymas. Jis prasidėjo Molėtų r. meno mokyklos mokinės Medos dainomis. Alma Vidžiūnienė tęsė renginį šiais atsiliepimų knygos žodžiais: „Keitimasis gerąja veiklų patirtimi, patirtinis mokymasis – puiki mokytojų asmeninio ir profesinio tobulėjimo forma. Prasminga, kad bendradarbiauja kaimyninių savivaldybių mokytojai. „Mokymosi spalvos“ turi gražią sąsają su mokymusi visą gyvenimą. Dėkoju dalyviams ir organizatoriams ir linkime nuolat jausti mokymosi spalvų džiaugsmą.“ (Molėtų švietimo centro direktorė Roma Žvinienė)

Štai ir kito Molėtų krašto žmogaus nuomonė: „Puikus sumanymas – parodyti dviejų kaimynystėje gyvenančių ir kuriančių rajonų dailės ir technologijų mokytojų kūrybinius darbus. Kiekvieno Jūsų pasirenkama artimai suprantama idėja, technologiniai įgūdžiai nustumia šiuolaikiškas avangardinio meno madas. Kiekvieno darbas savitas, originalus, patraukiantis kiekvieno žiūrovo dėmesį ir mokantis jaunąjį parodos lankytoją.“ (Molėtų krašto muziejaus muziejininkė etnografė Nijolė A.)

Užsiėmimo akimirka

Užsiėmimo akimirka

Parodoje, Molėtų r. dailės mokytojo Zenono Steponavičiaus raginimu, kiekvienas kūrinio autorius pristatė savo kūrybinius darbus, papasakojo, kaip gimė toks darbas, iš ko jis pagamintas, kaip pritvirtintas… Ir dar daug kitų klausimų kilo aplinkiniams. Smagu girdėti, kad ir molėtiškiai mokytojai vedė vaikus į parodą, ją analizavo, kad mokiniams kilo daug klausimų, kaip kas padaryta. Vasario 9 d. vieni kitiems atskleidėme daug darbinių paslapčių. Išties smagu pasidalyti savo gerąja patirtimi ir bendradarbiauti geriau pažįstant savo kaimynus.

Smagu, kad molėtiškiai sutiko bendradarbiauti ir palaikė mano iniciatyvą organizuoti bendrą parodą. Nuoširdžiai dėkoju Molėtų ir Širvintų švietimo centrų direktorėms Romai Žvinienei bei Daivai Vinciūnienei už pagalbą organizuojant puikias šventes. Dideliems pagalbininkams ir palaikytojams: Almai Vidžiūnienei ir Zenonui Steponavičiui. Ir visiems šauniems Molėtų ir Širvintų rajono dailės ir technologijų mokytojams.

Užsiėmimo akimirka

Užsiėmimo akimirka

Po parodos uždarymo visi išvykome į edukacinį užsiėmimą Mindūnuose. Ten mus supažindino su medžioklės ir žvejybos muziejais. Pavaišino mindūniškių gardžiai virta žuviene. Papasakojo, kaip įdomiai gaminama žuvienė. Puikiu traukos centru tapo anksčiau buvusi mokykla. Smagu, kad mus taip šiltai priėmė, globojo DRAUGAI – kolegos molėtiškiai.

Džiaugiuosi, kad mūsų metodinė veikla aktyvėja ir stiprėja. Kai sumanymai sulaukia palaikymo ir pagalbos, galima nuveikti didžius darbus. Nuoširdžiai ačiū.

Sigita Kaminskienė
Širvintų rajono dailės metodinio būrelio pirmininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+