Susitikimas su amerikiečiais muzikantais

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Širvintų bendrijos nariai ir Širvintų rajono švietimo centro Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai liepos 22-ąją dieną rinkosi į erdvią Kultūros centro šokių salę. Gerokai iki tądien vykusio oficialaus JAV karinių oro pajėgų Europoje grupės „Wings of Dixie“ koncerto Širvintų bočiai susitiko su amerikiečių muzikantais. 

Salėje mus pasitiko linksmi Jono Romaškos virpinamos armonikos garsai. Netrukus jį pakeitė „Wings of Dixie“. Kaip muzikantai patys išsireiškė, „susitikimas USA – Lithuania“ prasidėjo. Grupę pristatė JAV ambasados Vilniuje partneris Gintaras Kamsiukas. Jo iniciatyva ir įvyko šis puikus susitikimas. Gintaras baigęs Širvintų vidurinę mokyklą, todėl daug šiltų žodžių ir žvilgsnių liejosi ir iš buvusių mokytojų.

„Wings of Dixie“

„Wings of Dixie“

Dainuoja širvintiškiai

Dainuoja širvintiškiai

Lengviau yra pažinti žmones apskritai, nei vieną žmogų – atskirai. Žmogus – tai trupmena, kurios skaitiklis yra tai, kuo žmogus yra, o vardiklis – kuo jis įsivaizduoja esąs. Juo didesnis vardiklis, tuo mažesnė trupmena, ir kai vardiklis lygus begalybei, tai trupmena lygi nuliui.

Metai daro savo, tačiau malonūs prisiminimai jų neužgožia. Skambi ansamblio muzika, amerikietiška daina tapo artima lietuvio širdžiai. Laiko tėkmė mus sugrąžino į jaunystę, nes visi ansamblio dalyviai alsavo jaunatviška energija. Kažkurį momentą pasijutome plaukiantys Misisipe, bet nuaidėjęs amerikietiškas … „Ant kalno mūrai“ atplukdė į Širvintas.

Laikas negailestingas, o amerikiečiams norėjosi išgirsti kažką lietuviško, todėl čia pat skambėjo Tremtinių-Bočių choro dainos „Ant kiemo klevelis…“, „Plaukė žąselė“ ir kt.

Prabėgo valandėlė. Susitikimas prasidėjo nedrąsiai, o išsiskyrėme kaip artimi, savi, mieli. Prisiminimui bočiai, III amžiaus universiteto klausytojai įteikė dovanėles, o J. Martinaitienė – lietuviško bičių medaus.

Dar kurį laiką salė šurmuliavo. Sunku buvo atskirti, kuris lietuvaitis, kuris amerikietis.

Labai nuoširdus Ačiū Širvintų kultūros centro renginių koordinatorei J. Petuškienei, JAV ambasados partneriui G. Kamsiukui, III amžiaus universiteto vadovei L. Vitienei, Tremtinių-Bočių choro vadovui J. Barbaravičiui, LPS „Bočiai“ Širvintų bendrijos pirmininko pavaduotojai G. Abromavičienei, bendrijos tarybai ir visiems dalyvavusiems, o Reginai Kuorienei – už nuotraukas.

Vladislovas Jablonskas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+