Sugrįžimas į tėviškę

Susitikimo su Švedijos ambasados darbuotojais akimirka

Susitikimo su Švedijos ambasados darbuotojais akimirka.

Dauguma Širvintų krašto žmonių dar prisimena, kai 2012 m. vasario 9 d. Širvintų kultūros centro parodų salėje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius drauge su Širvintų rajono vadovais ir Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos bendruomenės nariais atidarė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos parengtą kilnojamąją dokumentinę parodą „Ignas Šeinius: tarp Lietuvos ir Švedijos“.

Šiemet, kovo 12 d., Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos mokiniai buvo pakviesti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją. Vizito tikslas – dokumentinės parodos „Ignas Šeinius: tarp Lietuvos ir Švedijos“ perdavimas mokyklos muziejui. Ši garbinga misija buvo patikėta aktyviems ir gerai besimokantiems mokyklos mokiniams: D. Dragūnaitei, D. Sargeliui, J. Rutkauskaitei, L. Stundžiui, A. Sapitavičiui, L. Šimeliui, J. Rakauskaitei. Mokinius lydėjo mokytojos R. Rulevičiūtė ir R. Vareikienė.

Mokyklos delegacija prie Užsienio reikalų ministerijos

Mokyklos delegacija prie Užsienio reikalų ministerijos.

Užsienio reikalų ministerijoje mokyklos delegaciją maloniai pasitiko ir nuoširdžiai bendravo Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Projektų valdymo skyriaus vedėja Gitana Skripkaitė. Pirmiausia mokiniai buvo palydėti į konferencijų salę, kur jų laukė užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, kurie papasakojo apie Užsienio reikalų ministerijos struktūrą, tikslus, atskirų departamentų veiklą. Su mokiniais diskutavo svarbiais Lietuvos politikai klausimais, aptarė pasaulyje vykstančius įvykius, įteikė dovanų. Paskui mokiniai turėjo galimybę apsilankyti ministro kabinete, nusifotografuoti prie svarbiems svečiams skirto stendo ir svarbiausia jiems buvo perduota dokumentinės parodos „Ignas Šeinius: tarp Lietuvos ir Švedijos“ medžiaga.

Kitas labai svarbus ir įdomus susitikimas vyko Švedijos ambasadoje. Mokinius pasitiko ambasdos darbuotoja Giedrė Berželionytė, kuri įdomiai papasakojo apie ambasados veiklą, parodė svečių kambarius, suorganizavo susitikimą ir diskusiją su jaunais ambasadoje praktiką atliekančiais darbuotojais iš Švedijos. Kadangi Ignas Šeinius buvo ne tik rašytojas, bet ir Lietuvos diplomatas Švedijoje, tai buvo puiki galimybė susipažinti su ambasadoriaus veikla.

„Pirmiausia užsukome į Užsienio reikalų ministeriją. Ten mus supažindino su ministerijos veikla, sužinojome apie diplomato specialybę, diskutavome apie eurą. Sužinojome, kad Lietuva yra Jungtinių Tautų Saugumo tarybos narė. Taip pat mums parodė ministro kabinetą, kuriame jis praleidžia daug laiko, tačiau paties ministro nematėme, kadangi jis tuo metu buvo išvykęs.

Po to apsilankėme Švedijos ambasadoje. Mums parodė ambasados svečių namus. Labai sužavėjo dizainas ir kambarių puošnumas. Vėliau susitikome su dviem vaikinais iš Švedijos, su kuriais smagiai pasikalbėjome ir apie politiką, ir apie muziką, ir apie maistą. Daug sužinojome apie Švediją. Kelionė labai patiko, sužinojau tikrai daug, bet diplomate dirbti nenorėčiau, tačiau tiems, kurie norėtų, tokia išvyka labai praverstų,“- įspūdžiais dalijasi Justė Rutkauskaitė.

Justina ir Lukas pasijuto svarbiais asmenimis.

Justina ir Lukas pasijuto svarbiais asmenimis.

„Mūsų ekskursija buvo tikrai neeilinė, nes apsilankėme tokiose vietose, kur smalsių turistų neįleidžia. Kadangi atvykome šiek tiek anksčiau, tad nuskubėjome į Lukiškių aikštę, prisėdome ant maestro Vytauto Kernagio suolelio, nusifotografavome po Vyčio vėliava. Užsienio reikalų ministerijoje buvome palydėti į didžiulę konferencijų salę, bendravome su tikrais diplomatais. Diskusijos metu aptarėme euro įvedimą, diplomato profesiją bei Lietuvos pirmininkavimą ES. Kiek vėliau pabuvojome ministro kabinete, pamatėme visų JT vėliavas bei nusifotografavome toje vietoje, kur pasitinkami didžiausi užsienio politikai, ir mums buvo perduota rašytojo, diplomato Igno Šeiniaus dokumentinė paroda.

Po Vyčio Vėliava

Po Vyčio Vėliava.

Atvykę į Švedijos ambasadą labai nustebome, nes tikėjomės pamatyti kabinetus ir oficialią darbo aplinką, bet atsitiko atvirkščiai – išvydome švedišku stiliumi įrengtus jaukius namus, kurių antrajame aukšte gyvena pati ambasadorė su šeima. Apsilankėme ambasados svečių namuose, Justė pagrojo pianinu, kuriuo yra grojęs net Kultūros reikalų ministras ir kiti garbūs asmenys. Paskui apsilankėme svetainėje, ten gavome daug medžiagos apie Švediją, susitikome su ambasadoje dirbančiais iš Švedijos atvykusiais jaunuoliais. Mes su jais šnekėjomės apie Lietuvą ir Švediją. Tiesa, anglų kalba, nes Lietuvoje jie gyvena vos mėnesį, todėl dar nespėjo išmokti mūsų kalbos. Dar galėjome paglostyti ambasadorės šunį Simpsoną. „Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti tokioje informatyvioje ekskursijoje,“- pasakoja Justina Rakauskaitė.

Rašytojo sugrįžimas į tėviškę tęsiasi. Šiemet balandžio 3 d. rašytojui, diplomatui Ignui Šeiniui sukanka 125-eri metai. Ta proga Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla organizuoja mokinių rašinių ir kūrybinių darbų konkursą „Sugrįžimas į tėviškės padangę“, kuriame gali dalyvauti 7-12 klasių mokiniai. Darbus jie turėtų pristatyti iki 2014 m. balandžio 1 d. į Širvintų rajono švietimo centrą.

Balandžio 4 d., 12.00 val., mokykloje vyks dokumentinės parodos „Ignas Šeinius: tarp Lietuvos ir Švedijos“ atidarymas, susitikimas su LEU visuotinės literatūros katedros profesore, knygos „Neatrastasis Ignas Šeinius:gyvenimas ir kūryba Švedijoje“ autore Sigute Radzevičiene bei jaunųjų kūrėjų ir buvusių rašytojo minėjimų kūrybos dalyvių skaitymai.

Dar kartą, didešimt penktąjį, galėsime prisiliesti prie iškilios asmenybės, kuri, kaip rašo Irvis Šeinius knygoje „Šiaurės Lotynija“, „tiesė tiltą tarp Lietuvos ir Švedijos“.

Roma Vareikienė
Nuotraukos Rasos Rulevičiūtės

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top