Šįmet vienas širvintiškis egzaminą laikys Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė: „Šiemet didžiausia naujovė yra ta, kad lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis egzaminai vyks ne salėje, bet kabinetuose. Taip yra todėl, kad šiais metais keturiolikai abiturientų turės būti du kompiuteriai ir suskaitmeninti privalomų programos autorių kūriniai, kuriais galės naudotis abiturientai.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė: „Šiemet didžiausia naujovė yra ta, kad lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis egzaminai vyks ne salėje, bet kabinetuose. Taip yra todėl, kad šiais metais keturiolikai abiturientų turės būti du kompiuteriai ir suskaitmeninti privalomų programos autorių kūriniai, kuriais galės naudotis abiturientai.“

Netrukus Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose prasidės brandos egzaminų sesija. Apie tai, kokius egzaminus pasirinko Širvintų rajono mokyklų abiturientai, kur bus egzaminų centrai, atsakyti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė.

- Kiek Širvintų rajono mokyklose yra abiturientų, šį pavasarį laikysiančių brandos egzaminus. Kaip šis skaičius keitėsi, jeigu lyginsime su 2017 metais?

- Abiturientų skaičius beveik nepakito – šiais metais brandos egzaminus laikys 148 abiturientai, praeitais metais laikė 151 abiturientas.

- Kiek ir kokių dalykų egzaminus pasirinko šių metų abiturientai? Kas rikiuojasi populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje po valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino?

- Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą šiemet rinkosi šiek tiek mažiau mokinių – 70 (praeitais metais laikė 83 mokiniai). Kiti mokiniai laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Daugiausia abiturientų ateis į anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 84. Šio egzamino kalbėjimo dalis vyks jau balandžio 4 dieną. Abiturientų kalbėjimo įgūdžius vertins Molėtų mokytojai, o mūsų rajono anglų kalbos mokytojai vyks į Molėtų gimnaziją ir vertins molėtiškių anglų kalbos žinias. Matematikos egzaminą laikyti pasirinko 61 abiturientas (praėjusiais metais jų buvo 77), 29 abiturientai laikys geografijos, 28 – istorijos, 18 – biologijos valstybinius brandos egzaminus.

- Kur bus egzaminų centrai Širvintų rajone? Kur laikyti egzaminų teks išvykti mūsų rajono abiturientams?

- Valstybinių brandos egzaminų centras – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Joje abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos, matematikos, biologijos, geografijos valstybinius brandos egzaminus. Fizikos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus mūsų mokiniai šiemet laikys Ukmergėje, informacinių technologijų ir rusų kalbos – Vilniaus rajono gimnazijose. Šiais metais turime abiturientą, kuris pasirinko laikyti ir muzikologijos mokyklinį brandos egzaminą. Šis egzaminas vyks Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje.

- Ar šiais metais žadama darbų vertinimo naujovių. Kur ir kaip bus vertinami Širvintų rajono abiturientų darbai?

- Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio brandos egzamino darbai bus vertinami Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje ir Gelvonų gimnazijoje. Sudarytos vertinimo komisijos, kurios vertins ne savo mokyklos mokinių darbus. Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbai bus vertinami taip pat dviejuose vertinimo centruose – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje ir Gelvonų gimnazijoje. Menų mokyklinio brandos egzamino darbai bus vertinami Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje.

- O kaip su dešimtokais? Kiek rajono mokyklose yra dešimtokų, kaip bus tikrinamos jų žinios?

- Šiemet lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime dalyvaus 132 dešimtokai.

- Kokių dar svarbių naujienų turite rajono abiturientams ir jų tėveliams? Kur ieškoti daugiau informacijos?

- Šiemet didžiausia naujovė yra ta, kad lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis egzaminai vyks ne salėje, bet kabinetuose. Taip yra todėl, kad šiais metais keturiolikai abiturientų turės būti du kompiuteriai ir suskaitmeninti privalomų programos autorių kūriniai, kuriais galės naudotis abiturientai. Daugiau informacijos skelbiama Nacionalinio egzaminų centro tinklapyje www.nec.lt

- Ko palinkėsite 2018 metų abiturientams, besiruošiantiems šių metų egzaminams?

- Kiekvienais metais matau abiturientus prieš egzaminus. Matau jų jaunatvišką optimizmą, norą kuo geriau išlaikyti egzaminus. Visiems linkiu neprarasti pasitikėjimo savo jėgomis ir sėkmės.

- Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.