Lapkričio 29 d. 18 val. Širvintų kultūros centre įvyks prancūzų muzikos koncertas „Bučinys iš Prancūzijos“.
Šiltos emocijos ir prancūziškų garsų bei spalvų patyrimas – tai, ką meno gurmanams paruošė su muzikos žanrais eksperimentuojantis ansamblis „Lietuva“ . Lapkričio 29 d. Širvintų kultūros centre žiūrovų laukia išskirtinis vakaras –koncertas „Bučinys iš Prancūzijos“, įkvėptas prancūzų meno kūrėjų. „Lietuva“ nustebins lietuviškais instrumentais skambančiais „Karmen“ ar „Bolero“, taip pat ir išraiškinga šiuolaikinio šokio kompozicija, ką inspiravo prancūzų romantizmo ir impresionizmo epochos.
„Intriga ir žingeidumas – viena iš priežasčių, kodėl bandome groti šią muziką. Tikrai įdomu, kaip tokia rafinuota, elegantiška ir pastelinė impresionistinė muzika skambės ir išsiskleis mūsų lietuviškų nacionalinių instrumentų spalvose, kas nėra įprasta. Mes, kaip muzikantai, plečiame savo galimybes, o ta nauja patirtis, įvairiapusiškas skambesys kartu suintriguoja ir nustebina žiūrovus“, – teigia programos sumanytojas ir ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentas dr. Egidijus Kaveckas.
Įkvėpti Prancūzijos
Ž. Bize, K. Debiusi, M. Ravelio ir kitų prancūzų virtuozų kūrinius atliks ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras bei sparčiai kylantys jaunosios kartos operos solistai – sopranas, Ilona Pliavgo, mecosopranas Aistė Benkauskaitė ir bosas Martynas Žukauskas.
„Ansamblis „Lietuva“ nuolat stebina klausytojus ne tik naujais įspūdingais sceniniais veikalais, bet ir įvairiausiomis koncertinėmis programomis. Vieną kartą klausytojai gali mėgautis vokiečių kompozitorių kūrinių programa, o štai dabar – gaudys bučinius iš Prancūzijos (šypsosi). Aš kaskart su malonumu leidžiuosi į vyr. dirigento E. Kavecko inicijuotas muzikines keliones. Džiaugiuosi, kad specialiai šiam koncertui galėjau paruošti šmaikščią koloratūrinę ariją. Kolkas neatskleisiu, kokią“, – pasakoja I. Pliavgo.
Kaip žinia, Prancūzija savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu vis dar stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi kūrybinio įkvėpimo.
Prancūzų kompozitorių kūrinius nacionaliniams instrumentams aranžavo Rūta Raginytė, Arvydas Jankus ir Viktoras Rimša. Taip pat pirmą kartą „Lietuvos“ orkestro programą praturtins ir šokio solo atliks Auksinio scenos kryžiaus ir Padėkos kaukės laureatė, ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė Aušra Krasauskaitė.
Stebisi ir užsieniečiai
Ansamblis „Lietuva“ nacionalinių instrumentų galimybėmis stebina jau ne pirmą kartą. 2019 m. Vilniaus rotušėje įvykęs kitas klasikinės muzikos koncertas „Kartų simfonija“ paliko įspūdį ne tik lietuviams, bet ir daugeliui užsieniečių, tarp kurių – su lietuviškais instrumentais naujai susipažinę užsienio šalių ambasadoriai.
„Lietuviškos kanklės man priminė japonišką tautinį instrumentą – koto. Koncertas buvo puikus, o Bachas ir Mocartas skambėjo kitaip nei esame įpratę. Likau nustebintas tuo, kaip lietuvių tautiniai instrumentai prabilo klasikinės muzikos garsais, ir manau, kad tokia programa patrauktų klausytojus Japonijoje“, – pasakojo tuometinis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.
„Lietuvos“ orkestras sužavėjo ir tuometinį Danijos ambasadorių Lietuvoje Dan E. Frederiksen. Jis teigė, kad lietuvių liaudies instrumentų atliekamos muzikos jam jau teko girdėti anksčiau, tačiau jais atlikta klasikinė muzika suteikė naują skambesį.
„Tai buvo labai maloni staigmena man, nes supratau, kad lietuvių tautiniai instrumentai puikiai tinka atlikti klasikinę muziką. Jais galima išgauti trapų garsą, kuris reikalingas koncerto metu atliekamiems kūriniams“, – savo pastebėjimais dalijosi ambasadorius.