+

Mokyklų nebėra. O kas jų pastatuose?

Vileikiškių mokykla buvo pritaikyta vietos bendruomenės reikmėms.

Vileikiškių mokykla buvo pritaikyta vietos bendruomenės reikmėms.

Dėl vis mažėjančio gimstamumo šalyje ir jaunų žmonių, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, persikėlimo gyventi iš kaimo į miestą, kaimo mokyklų vis mažėja. Tai neišvengiamas procesas, paveikiantis ne tik kaime gyvenančius vaikus ir jų tėvus, bet ir visą bendruomenę. Uždarytų mokyklų pastatų likimas visoje Lietuvoje yra neaiškus, dažniausiai prieš uždarant mokyklą net negalvojama, kam bus naudojamos patalpos. Todėl vieni pastatai tarnauja kaimo bendruomenės poreikiams, kiti – kaip bebūtų gaila, stovi tušti, yra griaunami ir galiausiai parduodami aukcionuose. „Širvintų kraštas“ pasidomėjo, kokia veikla vykdoma kai kuriose rajono uždarytų kaimo mokyklų pastatuose.

Kaip ir kitos rajono mokyklos, Jauniūnų kaimo mokykla buvo uždaryta dėl labai mažo mokinių skaičiaus. Po mokyklos uždarymo patalpos buvo naudojamos: kelerius metus pastatas buvo nuomojamas ūkininkui J. Mučin, vėliau nuomotas UAB „Šviesos pasaulis“. Šiuo metu dalis pastato yra naudojama bendruomenės poreikiams, t.y renginiams organizuoti, dekoracijoms ir seniūnijos turtui sandėliuoti. Gaila, kad prieš uždarydama mokyklą Savivaldybės administracija iš karto nepagalvojo skirti šių patalpų bendruomenei. Tiesa, dabar, seniūnijos ir Kultūros centro darbuotojų iniciatyva, patalpos didelių renginių metu praverčia. Jauniūnų seniūno teigimu, buvusios mokyklos patalpose renginiai ir šventės vyksta tik tada, kai planuojamo renginio dalyviai gali netilpti seniūnijos salėje. Jauniūnų mokyklos patalpose vyko seniūnijos Rudens šventė, lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, keletas gyventojų sueigų. Be to, šios patalpos visada paruošiamos kaip rezervinės, jei būtų lietingas oras, kasmetinio festivalio „Dainuok su mumis“ metu. 2014 m. gegužės 29 d. rajono tarybos sprendimu Nr. 1 – 114 šis pastatas įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą.

Renginių vieta tapo ir teritorija prie Jauniūnų mokyklos.

Renginių vieta tapo ir teritorija prie Jauniūnų mokyklos.

Tuo metu, kai buvo svarstomas Vileikiškių mokyklos uždarymo klausimas, buvo pradėjusi kurtis bendruomenė, kuri glaudėsi kultūros namų patalpose. Bendruomenės centrui reikėjo patalpų, o uždarius mokyklą buvo tarsi savaime suprantama, kad likusį tuščią mokyklos pastatą bus galima panaudoti būtent šiam tikslui. Pasak Musninkų seniūnės Birutės Jankauskienės, buvo parašytas prašymas, gautas rajono tarybos pritarimas.

Tame pačiame pastate vyksta ir vaikų dienos centro „Lašelis“ užsiėmimai. Centre dirba entuziastai, kurie užsiima su vaikais, padeda ruošti pamokas, organizuojami konkursai, žaidžiami žaidimai, organizuojamos išvykos. Šiemet dienos centras šventė jau ketvirtąjį gimtadienį.

Vileikiškių mokyklai priklausė trys pastatai, šiuo metu naudojamos tik vieno pastato patalpos. Kiti du pastatai buvo labai prastos būklės. Pasak seniūnės, tarybos sprendimu, du nenaudojamus buvusios mokyklos pastatus nuspręsta parduoti.

Rajone yra ir nenaudojamų uždarytų mokyklų pastatų. Vienas tokių pavyzdžių – buvusio Čiobiškio socializacijos centro pastatas. „Sprendimą dėl centro uždarymo priėmė Lietuvos Vyriausybė, o iš Švietimo ir mokslo ministerijos nebuvo gautas joks siūlymas, kam būtų galima panaudoti patalpas. Šiuo metu vyksta pastato pardavimo konkursas, kurį vykdo Turto fondas,“- informacija dalijosi Čiobiškio seniūnas.

Šarūnė Baronaitė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+